Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se mogu povezati dva 8-port switch?

[es] :: Enterprise Networking :: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8996 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AcaS

Član broj: 30053
Poruke: 27
*.dyn.optonline.net.



Profil

icon Re: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?11.01.2005. u 05:05 - pre 234 meseci
Nema razloga da ne radi. Najjednostavnija varijanta je (zbog organizacije portova):

Glavni switch/Port1>Switch1/Port1
Glavni Switch/Port2>Switch2/Port1

Imaj na umu da ce svi racunari prikjuceni na Switch1 eventualno da "ulete" u "usko grlo" na Port1/Glavnog switch-a. Isto vazi i za Switch2. Nadam se da ti je ovo potpuno jasno - ako imas 7 portova na Switch2 konfigurisanih na 100BaseT a Port1 na Glavnom Switch-u je isto 100BaseT to znaci da pokusavas saobracaj od 700 MBit-a da "proguras" kroz liniju koja moze da propusti samo 100 MBit-a. Pad kvaliteta i brzina protoka su tu neminovni.

Preporucio bih ti da prvo popunis portove na Glavnom Switch-u sa "masinama" koje zahtevaju vecu brzinu (serveri) a da eventualno konfigurises Switch1 i Switch2 portove na 10BaseT i koristis ih za obicne korisnike.

Aca
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
*.yubc.net.

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?11.01.2005. u 08:33 - pre 234 meseci
Citat:
AcaS:
Pad kvaliteta i brzina protoka su tu neminovni.


Ova konstatacija jednostavno ne stoji, odnosno vazi samo za neki specijalni slucaj kada bi svi racunari prikaceni na svic #1 istovremeno pokusavali da razgovaraju sa racunarima na svicu #2 i jos uz sve to pokusavali da angazuju maksimalni protok. A taj slucaj, iako moguc, ipak je malo verovatan jer je saobracaj u praksi manje-vise slucajno rasporedjen i u vremenu i izmedju racunara, a i intenzitet je retko na maks. Dalje, switching izmedju racunara prikacenih na isti svic se obavlja na tom lokalnom svicu, tako da dobar deo saobracaja nece ni da tangira "glavni" svic.

Sve u svemu, FUzz, glavu gore i u prodavnicu ;-)

Poz
Z
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?11.01.2005. u 12:25 - pre 234 meseci
S obzirom da se mreza uglavnom koristi da mogu svi da izadju na net,a masina preko koje izlaze je nakacena na glavni switch,mislim da nece biti problema sa protokom.Ostali saobracaj se svede na razmenu relativno manjih dokumenata izmedju korisnika. U svakom slucaju,hvala svima na pomoci,odoh u prodavnicu :)
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

AcaS

Član broj: 30053
Poruke: 27
*.dyn.optonline.net.



Profil

icon Re: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?11.01.2005. u 13:37 - pre 234 meseci
"jogurt", potpuno si u pravu.

Bilo je malo kasno nocas kada sam pisao odgovor ...

Aca
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?16.01.2005. u 14:17 - pre 234 meseci
Ljudi samo jos jedno pitanje. Mislio sam da kupim dva 8portna switch-a,otprilike najjeftinija koja mogu da nadjem.Koliko sam shvatio to su switchevi proizvodjaca sweex i intex. Je li to pametno,odnosno koji problemi mogu nastati kod low end switcheva?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
*.co.yu
Via: [es] mailing liste

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?16.01.2005. u 16:32 - pre 234 meseci
Uglavnom su OK za neke kancelarijske potrebe. To znaci da rade svoj
osnovni posao, Layer 2 switching. Nisu ne-znam-kako pouzdani. Umeju cesto
da se zaglupe sami od sebe, prosto odjednom svic ne radi. Recimo to moze
da ti se desava na nekih mesec-dva dana, mada ovo uzmi sa rezervom... ali
kada ih resetujes (izvlacenjem napajanja i vracanjem istog), ponovo rade
kao da se nista nije desilo.

POzdrav

Zoran
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?17.01.2005. u 03:17 - pre 234 meseci
dovoljno dobro za mene...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
*.vdial.verat.net.

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?17.01.2005. u 12:36 - pre 234 meseci
ofkors...

 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?31.01.2005. u 12:15 - pre 234 meseci
Aaaaaaaaaaargh!
Kupio sam dva sweex-ova 8-portna switcha i ne mogu da ih nabudzim da rade.
Znaci zakacim kablove i ne mogu da pristupim shared-u sa jednog racunara na drugi. Network path not found... A sa ST labom radi bez problema. Ne kontam zasto nece. Racunari su medjusobno deo iste work grupe "office" i dato im je ime po imenu korisnika tipa Tanja i bla,bla...Dosad je to sa ST labovim switchom radilo bez problema. Ajde molim vas ako neko ima ideju u cemu je problem,posto ovo moram HITNO da osposobim. Da ne govorim da tek treba sva3switchada povezem medjusobno. Kako ce se tek to ponasati ,ako se mreza glupavi samo sa jednim.
I jos jedno pitanje. U sweex-ovom uputstvu pise da nema potrebe za crossoverom kod medjusobnog povezivanja switcheva. Mislite li da je najpametnije da ipak kupim crossover s obzirom da je i ovaj ST labov tu,a i zato sto je pouzdanije? AJde ljudi,molim vas pomozite!
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
*.co.yu
Via: [es] mailing liste

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?31.01.2005. u 12:28 - pre 234 meseci
Prvo i osnovno: don't panic!

Drugo, probaj da pingujes IP adresu racunara zakacenog na jedan svic, sa
racunara na drugom svicu. Ako ping prodje, problem je u konfiguraciuji
windows-a. Prvo pogledaj da li je ispravno adresiranje, subnet maske, a
potom sharing...

Ako ne prodje problem je u povezivanju sviceva, kablovima ili konektorima.

Srecan debugging
Z

P.S. tipujem da je u pitanju Windows sharing, jer to izgleda nevidjeno lako,
a u praksi je takva nocna mora...
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?31.01.2005. u 12:38 - pre 234 meseci
Ma da,ali pazi fazon. Ustekam u STlab-radi.Ustekam u sweex-ne radi. Znaci jos uvek se radi o povezivanju samo na jedan switch. Mislim ista je konfiguracija,isti kablovi. To mi nije jasno. I ako te mrzi,pojasni mi malo adresiranje i subnet maske.I koju adresu da pingujem,neku koju sam ja dodelio racunaru? Posto ti kazem da su racunari u mrezi definisani samo preko workgroup i imena.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
*.co.yu
Via: [es] mailing liste

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?31.01.2005. u 12:55 - pre 234 meseci
Svim racunarima koji treba da se "vide" medjusobno u mrezi treba da dodelis
IP adrese (pretpostavljam da nemas podignut DHCP servis na nekoj od masina).

IP adrese dodeljujes racunarima iz nekog od opsega privatnih adresa. Recimo
od 192.168.0.1 do 192.168.0.254 sa subnet maskom 255.255.255.0 nije los
izbor. Svakom racunaru, po jedna razlicita :-)

Kada se uveris da su adrese zadate, otvori komandnu liniju i kucaj
ping 192.168.0.5

gde je 192.168.0.5 IP adresa jednog od susednih racunara. Ako ping vrati
"reply from 192.168.0.5 ..." sve je ok sa mrezom.

Ako ne, ostavis sve isto samo sto stavis drugi switch. Ako sa njim ping radi,
prethodni switch definitivno ne radi svoj posao (reklamacija, trazis drugi
svic i sl.).

Zoran

P.S. Inace, savetujem ti da prodjes top teme ovog foruma ili
podforuma "home networking". Ima prakticno sve lepo objasnjeno o adresiranju
i problemima sa kabliranjem. Bice ti od koristi.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?31.01.2005. u 13:43 - pre 234 meseci
Hvala ti na brzim savetima!
Uglavnom,izgleda da su switchevi. Iako mi je neverovatno,da oba switcha ne valjaju. Jeste to sweex,ali.... S druge strane ako radi sa stlabom sve ok,a sa sweexom sa istim podesavanjima kablovima i svim ostalim ne,onda nema sta drugo biti nego switch.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
*.co.yu
Via: [es] mailing liste

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?31.01.2005. u 14:52 - pre 234 meseci
Ako si probao test sa pingom i jos sweex tvrdi da tip kabla nije bitan
(podrzava Auto MDI/MDIX), onda su ti mali sweex-ovi krivci... mada i mene
cudi da novi svicevi ne rade?! Moja firma ih prodala dosta i niko se nije
zalio (bar ne odmah po instalaciji :-)
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?31.01.2005. u 23:36 - pre 234 meseci
Ma pingovao sam ih i sve i....bzzzzzzz....
Inace vratio sam ih i uzeo cash nazad...i sredovecna prodavacica se cudila sta im je ; ) Sad sam se istripovao i ne znam koje switcheve da kupim(i gde u NS-u naravno),a da nisu preskupi...A posto mi je posao takav da ne idem u firmu sem ako nesto treba da se odradi ili je neko s*****,ne bih voleo da me zovu bas svaki drugi dan jer se ne vide u mrezi. I tako...hocu pouzdano,a za malo para : |
E da, i sta mislite o gigabyte switchevima,malo su skuplji od sweex-a i intex-a,ali trebali bi biti i nesto bolji,zar ne?

anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?01.02.2005. u 14:35 - pre 234 meseci
Eto,da se nadovežem...na sebe...
Uglavnom kupio sam dva gigabyte-a i odmah su profunkcionisali. I to switch na switch sa običnim kablom. Izgleda da su definitivno krivci ti sweex-ovi...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.verat.net.

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Re: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?05.02.2005. u 10:01 - pre 233 meseci
Auto MDI/MDIX pravi probleme u nekim kombinacijama uredjaja. Za trenutak zasvetli pa ugasi.
Uvek je bolje koristiti (switch-switch) ili (NIC-NIC) crossover kabl a (switch-NIC) straight-through.
Drago mi je da ti je sad sve OK.
 
Odgovor na temu

C@sper
Kraljevo

Član broj: 43988
Poruke: 36
195.252.113.*

Sajt: kvshop.rs


Profil

icon Re: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?11.02.2005. u 23:33 - pre 233 meseci

Ma mozes i pet switch-eva povezati jedan na drugi sa obicnim mreznim kablom i radice ti, vezes jedan u drugi i tako redom.
Meni igranica radi sa tri tako povezana switch-a jedan na drugi obicnim kablom duzine i 15 metara izmedju svakog i sve radi OK bez problema iako su switch-evi iz najnize klase.
Samo ih slobodno vezi radiice ti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Da li se mogu povezati dva 8-port switch?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8996 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.