Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

An Open Letter to a Digital World

[es] :: Advocacy :: An Open Letter to a Digital World

[ Pregleda: 3069 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon An Open Letter to a Digital World20.12.2004. u 21:23 - pre 234 meseci
http://www.linuxworld.com/story/47536.htm
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: An Open Letter to a Digital World21.12.2004. u 03:57 - pre 234 meseci
Citat:
My wife discovered that her computer had been infected by spyware and trojans despite the anti-virus, regular Windows updates, having the good sense not to open attachments, using a firewall, and avoiding any type of seedy activities online


Ahahahahahahahahah - vrlo smijesno. Ja nemam ni FW, otvaram vecinu attachmenta, nemam ni AV i posjecujem razne warez/cracks/xxx sajtove pa opet nisam dobio malware ima ....hm, nikad :)

Ovo gore je inace recept bezbriznost od 99.9% problema sa malwareom na win. Tko joj je kriv sto je u onih 0.1% :)
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz.

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: An Open Letter to a Digital World21.12.2004. u 04:55 - pre 234 meseci
U zadnjih 10 godina od kako koristim Win platformu, nisam pokupio ni jedan virus / spyware / malware ili sta vec. Tako da...

All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: An Open Letter to a Digital World21.12.2004. u 05:33 - pre 234 meseci
Hahaha. Smešno. Koristi Win a nikada nije zapatio ni jedan spyware... Ma daj, koga farbaš?

Ipak ovo je advocacy forum pa je preterivanje normalna stvar ;)
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz.

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: An Open Letter to a Digital World21.12.2004. u 05:48 - pre 234 meseci
Citat:
Ilija Studen: Hahaha. Smešno. Koristi Win a nikada nije zapatio ni jedan spyware... Ma daj, koga farbaš?

Ipak ovo je advocacy forum pa je preterivanje normalna stvar ;)


Ovo hoces da kazes da ne govorim istinu?

I onome ko nezna da koristi cekic je cudno kako se drugi ne udaraju po prstima...
Tako je i sa bilo kojim drugim alatom.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: An Open Letter to a Digital World21.12.2004. u 06:38 - pre 234 meseci
Ako sa IE posjetiš jedno 10ak wareza skoro da nema šanse da se ne zaraziš spywerom.

Sa druge strane ak imaš FW i(ili) neki Antivirus i koristiš Mozillu sasvim je normalno da se ne zaraziš kojekakvim budalaštinama.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: An Open Letter to a Digital World21.12.2004. u 08:26 - pre 234 meseci
Citat:
Ako sa IE posjetiš jedno 10ak wareza skoro da nema šanse da se ne zaraziš spywerom.


Aj baš da testiramo. Nemam pojma šta će da se desi, ali ja se javljam kao dobrovoljac. Dajte mi 10 warez sajtova, ugasiću firewall i AV, povezaću se direkt na mrežu a ne preko rutera i da vidimo šta će moj Spybot Search & Destroy da nađe nakon što posetim te sajtove sa IE. E da, vratiću i difolt hosts fajl tako da sadrži samo ono standardno 127.0.0.1 localhost i ništa više.

Može li? Mislim, nije zezanje i mene baš interesuje kako će da izgleda.

I odmah da se dogovorimo, da li se "agresivni kuki" (aka The Killer Rabbit), što bi Apatrid rekao, računa kao spyware? Mislim da ne bi trebalo, kolačići nisu nešto vezani za bilo koji browser/OS.



Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: An Open Letter to a Digital World21.12.2004. u 08:51 - pre 234 meseci
Citat:
Hahaha. Smešno. Koristi Win a nikada nije zapatio ni jedan spyware... Ma daj, koga farbaš?

Ipak ovo je advocacy forum pa je preterivanje normalna stvar ;)


Štu tu ima čudno bre? Pa da li ti pada na pamet da ima ljudi koji ne instaliraju svaki čas ovo ili ono na kompjuter. Ja lično, kako vreme više prolazi, sve manje i manje programa imam instalirano na svom kompjuteru. Nekad sam probavao sve što mi se učini interesantno, a danas se jedva nateram da instaliram i ono što mi treba. I kad to uradim, to je to - uglavnom ništa ne dodajem.
Spyware se, koliko je meni poznato, uglavnom kupi tako što instaliraš programe za koje blage veze nemaš šta će sve tačno da ti instaliraju. Ko ti je kriv za to? Windows? Ako ti instaliraš Kazu, pa usput Kaza lepo stavi i 5 spyware programa onako pride, ko ti je tu kriv? Instaliraš tamo neki "fancy" toolbar u IE, a ovaj stavi još 10 spyware programčića.. itd,itd..


Navedi mi jedan poznatiji komercijalni paket (Microsoft, Adobe, Autodesk, itd.) koji će da ti instalira spyware usput. A onda to uporedi sa besplatnim zezalicama.




[Ovu poruku je menjao degojs dana 21.12.2004. u 10:29 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: An Open Letter to a Digital World21.12.2004. u 09:16 - pre 234 meseci
Citat:

Hahaha. Smešno. Koristi Win a nikada nije zapatio ni jedan spyware... Ma daj, koga farbaš?

Ipak ovo je advocacy forum pa je preterivanje normalna stvar ;)


Upravo, evo 2 masine sa posla ovde kod mene u kancelariji - sluze za posao, imaju komercijalni softver i nikad, ali, nikad - nemaju probleme... Uptime je obicno prosecno preko 60 dana a tad se resetuje zbog izmene hardvera ili jednostavno jer putujem negde duze i ne zelim da zuje dok nema nikog. Uzgred - jedna od te dve masine se koristi i za surf tako da ne bude zabune - inace i jedna i druga su online i povezane na stalni internet (broadband DSL)

Ova masina sa koje kuckam ovu poruku je imala Spyware jednom, i to samo zato sto sam bio dokon da probam kojekakva freeware sranja i nesto je sa sobom zakacilo "Search the net" adware. Takodje na njoj i imam probleme tipa "virtual memory too low" i usporenja, zato sto sluzi kao test-bed za milion aplikacija i razvojnih projekata koji umeju da budu bagoviti. Ali opet, ne secam se kad se smrznula ili tako nesto.

Ne znam sta ljudima nije jasno oko te cinjenice - ili sam ja nesto poseban pa mi ne otkazuje hardver (poslednje sto je crklo je neki kvantum disk sto sam ga imao 5 godina, ali to je bilo djubre od robe u svakom slucaju) ne "pada sistem", ne formatiraju se diskovi i ne znam sta...

Mislim - da bi krivili "Windows XP" morate uzeti u obzir nekoliko stvari:

- U Srbiji je struja katastrofa, bez ikakve kontrole - pa hardver, pogotovu diskovi otkazuju zbog te cinjenice, a ne zbog windowsa - uzmite lepo unimer pa merite napon po uticnici cisto da vidite sta se desava - i ne samo napon, i frekvenciju. Kupite ljudi dobar UPS umesto najnovije graficke kartice i procesora ako zelite da cuvate svoje podatke.

- Hardver koji se prodaje je katkad vrlo problematican i dolazi od zilion proizvodjaca (nekad i vrlo sumnjivih), a svi kombinuju sve sa svime i ne postoji propisan i kvalifikovan stress-test (QA) u mnogim firmama, tako da dosta toga neispravnog dospe kod ljudi i otkriva se "u letu" - gomila toga se atribuira Windowsu.

- Novi hardver nekad nema ispravne drajvere za WinXP (kao ni za jedan drugi OS, uostalom) - za nesto ozbiljno nikad, ali, nikad ne koristim "bleeding edge" tehnologiju - imam poseban komp za te perverzije - a racunari za rad su solidno istestirani i sa opremom koja garantovano radi, mozda 5% sporije ali 100% sigurnije. Ako hocete da jurite poslednjih 3FPS u nekoj igrici zaboravite na sigurnost podataka.

- Prica "a na Linuxu se ne desava" ne drzi vodu - to su razliciti operativni sistemi sa razlicitim patternima upotrebe hardvera (memorije, diskova, IRQ prekida) pa neki problem ne mora da se javi na drugom sistemu obavezno, a - na kraju krajeva - broj Linux masina je nebitan u odnosu na broj Win masina pa je i broj zalbi srazmerno manji.

Ako cemo istini za volju - ja se vrlo dobro secam linux "kernel panic" poruke odmah posle instalacije tog OS-a davno davno (1999) iako je WinNT radio odlicno na toj istoj masini - nisam imao vremena da proveravam, ali eto - ipak se desava i suprotno.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: An Open Letter to a Digital World21.12.2004. u 09:21 - pre 234 meseci
Ivane (ako uopšte imaš veze sa tim i ako možeš da odgovoriš),
jeste li ikad vi u Ahead razmišljali o tome da dodajete neki spyware uz npr. Nero? :)))

[Ovu poruku je menjao degojs dana 21.12.2004. u 10:27 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: An Open Letter to a Digital World21.12.2004. u 09:27 - pre 234 meseci
Koliko znam - nije se razmisljalo o tome :-)

Mada, neki ovde kazu da industrija komercijalnog softvera propada - pa cu morati izgleda uskoro da ubacim neki adware da imam za hleb i mleko i flasu schnappsa :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
194.106.171.*



Profil

icon Re: An Open Letter to a Digital World21.12.2004. u 11:37 - pre 234 meseci
Ivane ne mozes ljudima objasniti da win uopste nije toliko los kako ga smatraju...
Ja vam garantujem ako koristite firefox, mozillu da nema sanse da skupite i jedan adware ili spyware, evo ja nemam ni av niti fw, jedino nakupim kad idem mesec dana preko ie-a onda se nakupe razne gluposti, mada iovako IE je krdza od browsera tako da ono...

Ja sam inace i koristio linux kao desktop jedno vreme i super je ne kazem da nije, samo sto ste onda ograniceni, na primer ne mogu da koristim Guitar Pro, ili tako neki software koji postoji samo za win ...
Meni je samo zao zbog toga a da teram wine ipak... ;)))
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: An Open Letter to a Digital World21.12.2004. u 13:36 - pre 234 meseci
Koristeći Ad Aware SE Professional sa najnovijim definicajam, uradio sam Smart System Scan i našao je dve “štetočine” – dva shortcut-a za Free AOL & Unlimited Internet koji se nalaze u Internet Exploreru. Onda sam uradio Full System Scan i nije našao. Zatim sam, specijalno za ovu priliku instalirao SpyBot Search & Destroy koji je u toku skeniranja našao da Download Accelerator Plus ima 13 sumnjivih komponenti koje sam odmah obrisao a zatim i deinstalirao ceo program i instaliraću neki drugi Download Manager. I to je sve što je nadjeno. Toliko o tome da se svakom Windows korisniku zapati „milion“ gamadi. E sad, jedan interesantan test:

Znajući da sajt http://www.cracks.am instalira neki spyware, pokrenuo sam svoj Firefox 0.93, meni Tools -> Options -> Advanced i ukinuo opciju Allow web sites to install software koje je po default-u uključena. Ukucao sam u adress bar tu adresu, otvorio sajt, a zatim u Search polje ukucao ACDSee i prvi rezultat koji je pretraga vratila je ACDSee 2.3. Kliknuo sam tu i pri otvaranju nove strane pojavio se sledeći prozor:



Kliknem lepo na Save i stranica prestane da se učitava. Zatvorim stranu, otvorim je ponovo i pri ponovnom pojavljivanju prozora Netscape install kliknem na save, programčić se sačuva na desktopu ali opet ništa strana se ne učitava. Ništa zato, odem ponovo na Tools -> Options -> Advanced i čekiram opciju Allow web site to install software. Nakon toga otvorim stranicu ponovo i, gle čuda, stranica se normalno otvori.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: An Open Letter to a Digital World21.12.2004. u 14:06 - pre 234 meseci
Citat:
degojs:
Navedi mi jedan poznatiji komercijalni paket (Microsoft, Adobe, Autodesk, itd.) koji će da ti instalira spyware usput. A onda to uporedi sa besplatnim zezalicama.


Recimo microsoft windows media player...;)

http://computercops.biz/article2377.html
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: An Open Letter to a Digital World21.12.2004. u 16:16 - pre 234 meseci
Ono što je čovek rekao je da 10 godina koristi računar i da nikada nije zapatio ništa... To zvuči i suviše nerealno. Problem ne mora da bude očigledan da bi postojao. Čak ne mora ni da bude nešto opasan..

Imao sam problema sa spywareom samo kada sam dozvolio drugima da koriste računar i surfaju. Ali nikada nisam rekao da u X godina koliko krositim windows nisam zakačio nikakav "nepristojan" (pljuje po ulici) program.

PS: Prijava programa kao što je S&D da nema nikakvih problema uopšte nije garancija da njih stvarno nema. Samo pazi CWS. Toliko je uznapredovao da je novije verzije užasno teško ostraniti (ako je i moguće, sad je već i prošlo dosta vremena od kada sam se zadnji put zanimao za tu materiju pa ne mogu da tvrdim).
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: An Open Letter to a Digital World21.12.2004. u 16:19 - pre 234 meseci
@axez:
Recimo da se to odnosi na WMP 8, a isti je sada u verziji 10.

Koliko se sećam prilikom instaliranja WMP te pita da li može da kontaktira tamo nekog (ne sećam se koga više) da dovuče informacije o pesmi, filmu, itd. Na kraju, sva ta "kontaktiranja" su lepo opisana u EULA počevši od SP3 za Win 2000 čini mi se. O tome smo pričali ovde na Advocacy.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz.

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: An Open Letter to a Digital World21.12.2004. u 18:24 - pre 234 meseci
Citat:
Ilija Studen: Ono što je čovek rekao je da 10 godina koristi računar i da nikada nije zapatio ništa... To zvuči i suviše nerealno. Problem ne mora da bude očigledan da bi postojao. Čak ne mora ni da bude nešto opasan..


Racunar koristim vise od 10 godina, u pitanju je windows...
Inace moj komentar o alatima i dalje stoji...
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: An Open Letter to a Digital World21.12.2004. u 23:06 - pre 234 meseci
A kao tesko je u lokalnom fw blokirati WMP odlazeci http promet... Ja ga ionako ne pustam ni kad ga koristim, za internet radio/tv trosim Winamp 5, sta ce mi DVD-ovi kad imam DivX :)

Nemam trenutno DVD-ova, kad dodjem doma bas cu sniffati sto sve WMP10 "salje" MS-u.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: An Open Letter to a Digital World

[ Pregleda: 3069 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.