Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Video montazaKAKO...

[es] :: Video produkcija :: Video montazaKAKO...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10243 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sweepunk
sweepunx
basement

Član broj: 33727
Poruke: 87
*.krusevac-2.tehnicom.net.

Sajt: www.mtvadria.tv


Profil

icon Re: Video montazaKAKO...23.12.2004. u 09:12 - pre 235 meseci
U svakom slucaju ako snimate nesto za chromakey mnogo je bolje da se pukne stotinak evra vise za Betacam ili Digibeta kameru jer je DV daleko od idealnog za takve stvari jer njegova kompresija ( izmedju ostalog ) proizvodi ostre ivice koje podrhtavaju na foreground objektu...
Doctors say that i'll be getting out real soon
Doctors say that I've been making big breakthroughs
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
*.etf.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: Video montazaKAKO...23.12.2004. u 17:38 - pre 235 meseci
u adobe premieru postoji efekat rgb key.. kojim mozesh da izbacish bilo koju boju iz filma....(to iskoristish za pozadinu) ako je snimak odgovarajuci moze se uraditi ochas posla....
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

tomashJR

Član broj: 42587
Poruke: 41
*.teleportgroup.net.



Profil

icon Re: Video montazaKAKO...23.12.2004. u 18:28 - pre 235 meseci
Instalirao sam AfterEffect3.0, posto sam imao neku staru Adobe kolekciju4.

Ubacio sam neki moj snimak i neku pozadinnu iza mene(sliku).
Sad sam kliknuo dva puta na moj snimak i isekao moju pozadinu kako bi samo ja ostao.

Ali kad sam pomerio ruku gore ona se nije videla zbog isecenog dela.

Ako mozete da mi ukratko napisete kako se to radi, ako pomeram ruku ili ustajem da se i to vidi.??!!!

ps

Posto vidim da ste iskusni u ovome i da ste radili na televiziji i to.... pitao bih,sta ste radili ranije...Kako vas je zainteresovao ovaj posao, kako ste poceli da radite.

Ja sam sad poceo da se bavim ( animacijom , montazom) . Radio sam i pre ali to je bilo samo za mene. kao (ajde da napravim nesto..ajde) , radio sam i dve tri reklame za TV(mozete da zamislite kakve su)... pa me interesuje sa cim ste vi poceli da radite....da pravite........

nadam se da ste me razumeli......................ako vas ne mrzi da pisete.......odgovori te mi...........!!!!!!!!!!!!!! HVALA

The Way Of Spiritual Harmony
May The Force Be With You !
 
Odgovor na temu

sweepunk
sweepunx
basement

Član broj: 33727
Poruke: 87
*.krusevac-2.tehnicom.net.

Sajt: www.mtvadria.tv


Profil

icon Re: Video montazaKAKO...23.12.2004. u 18:38 - pre 235 meseci
Koje si to reklame radio? pretpostavljam nesto za lokalne kanale, pa posto sam i ja iz Krusevca, mozda sam video nesto od toga..
Doctors say that i'll be getting out real soon
Doctors say that I've been making big breakthroughs
 
Odgovor na temu

tomashJR

Član broj: 42587
Poruke: 41
*.teleportgroup.net.



Profil

icon Re: Video montazaKAKO...23.12.2004. u 19:14 - pre 235 meseci
Nisam nista radio za KS, ustvari radio sam za foto GRUJU, ali ta nije prosla, pa sad radim novu, i TV Rubin imao neko takmicenje pa sam im ja radio neki dzingl za film...

JA tek sad pocinjem. (: sta ti radis...?
The Way Of Spiritual Harmony
May The Force Be With You !
 
Odgovor na temu

sweepunk
sweepunx
basement

Član broj: 33727
Poruke: 87
*.krusevac-2.tehnicom.net.

Sajt: www.mtvadria.tv


Profil

icon Re: Video montazaKAKO...24.12.2004. u 22:16 - pre 235 meseci
meni je video hobi, poceo sam jer nisam imao kintu da pucam nekom za spot a posle mi se svidelo... Za sad sam odradio par spotova, mozda si video na nasim televizijama ili Metropolisu.. Sweeper, Scarps ...
Doctors say that i'll be getting out real soon
Doctors say that I've been making big breakthroughs
 
Odgovor na temu

tomashJR

Član broj: 42587
Poruke: 41
*.teleportgroup.net.



Profil

icon Re: Video montazaKAKO...27.12.2004. u 15:18 - pre 235 meseci
Kako u AfterEffect-u da pokrenem neki layer( npr. neku psd sliku)!!
The Way Of Spiritual Harmony
May The Force Be With You !
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Video montazaKAKO...27.12.2004. u 17:37 - pre 235 meseci
Pozdrav,
AE nije video montaza vec postprodukcija, ima o tome toliko da se pise da bi ugusilo ovu temu. Osvrnucu se jos samo jednom na ono sto sam vec pisao: NEMA kvalitetne montaze bez kvalitetnog alata. Sve improvizacije su uocljive, pojavljuju se i one na televiziji ali to za televiziju nikako nije dobra reklama.
Za bilo kakvo ozbiljnije razmisljanje na ovu temu, to se mora prihvatiti u startu. Ko zeli da se bavi montazom, na skoro svim televizijama postoje upraznjena montazerska mesta (TV koje rade, da ne bude zabune )
MaRaToNcI je tacno i precizno izneo sve iz njegovog posta sto govori o tome da jeste kompetentan na ovu temu (iako verovatno onda obojica znamo kako sva trojica nabrojanih uspeju i da nepotrebno potrose novac za snimanje, ekonimisanje im je slabija strana ). Narocito je tacno za iznajmljivanje kamera, verovatno niko na forumu ne bi verovao u kakvom se stanju nalazi oprema na televizijama...

Da ne zaboravim, posle bombardovanja zgrade OC Usce, TV Pink je preselio u Geneks dok nije zavrsena zgrada na Dedinju a tamo su improvizovali taj studio koji sada koristi IBC.

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Video montazaKAKO...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10243 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.