Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reason 3 is out!

[es] :: Muzička produkcija :: Reason 3 is out!

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24526 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Reason 3 is out!02.03.2005. u 11:02 - pre 232 meseci
7 dana 21sat 57 min i 8 sekundi do izlaska Reason-a 3.0

Propellerhead-s je napravio taktiku trzisnih mudrih poteza.
Reason-u 2.5 su spustili cenu za 99 eura, a isto toliko ce kostati upgrade na 3.0, za onog ko ima 2.5.
Kada Reason 3.0 izadje na trziste, cena se vraca na uobicajenu cenu, odnosno kostace kao 2.5 pre snizenja.
Reason kosta 349 eura.
E sada ja nemogu da shvatim i trazim pomoc, priznajem ako sam u tolikoj meri glup.

Neznam dali je cena 349eura za 2.5 bez upgrade, pa ce se dodati jos 99 uera za 3.0, a to je cena 448eura; ili je 349eura cena za Reason 3.0 ?

Mogao bi polako da vam komentarisem o novim uredjajima, ali to sve ima na www.propellerheads.se; kada ga uzmam detaljnije cu kazivati o zamrsenijim mogucnostima.

Jedno pitanje za moderatora: Dali smem izneti saznanje o trgovcima ilegalnog softvera, o njihovoj informaciji koliko ce trebati vremena za krekovanje Reasona, i o tim stvarima? Znaci dali smem da kazem da ce trebati od 20 do 30 dana za pojavljivanje piratskog Reasona 3.0, od momenta kada se pojavi softver na trzistu?

Mislim da to nije saradnja ili ponudjivanje ilegalnog materijala, vec samo informacija o realnom desavanju u tim stvarima. Isto kao kada bi samo govorio koliko se i kada pojavilo sidasa u gradu, iz kojih gradova i na koji nacin itd; a ne ponudjivao odnose ili iligalne kontakte sa njima.
Valjda se razumemo.

Mada za piratski softver Reasona kod nas, nasem prostoru, mislim da je njihovo instaliranje kao dobro jutro.

Plata u EU i na zapadu je oko 1500eura. Za jednu platu kupe cetiri Reasona. Kod nas za tri plate mozes da kupis legalan softver Reason-a. Tamo korisnici odmah uznapreduju tri meseca u upotrebi softvera, dok kod nas tri meseca radis za platu da bih kupio samo taj softver; ostale potrebe ako se isprece, odna se sakupljanje za softver moze produziti na vise meseci.
Racunica je: Nemoze to tako.
Zakoni su tamo gde su standardi.
Ako se na mesecu pojavi avion za mesecev standard, na zemlji ce brze padati. Ili mi mozda nesmemo i nevolimo da letimo?; a oni smeju da lete i da nikome na daju da lete.

Stvarno bi se svima isplatilo kada bi ministarstva napravili saradnju u usmeravanju isplatljivosti proizvodnje softvera prame standardima zamalja koje zele legalnu trgovinu, i tako prekinuli veliki talas piraterije, a sakupili novac od prodaje u meri koja je dobrodosla za proizvodjaca u svakom slucaju, a ne biti bez trgovine i zarade, i jos u velikim nezadrzivim potrebama za piraterisanje. Tako bi softver Reasona kod nas kostao 50eura.
Dokle god je to nemoguce, piraterija je moguca.

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
195.252.80.*



+4 Profil

icon Re: Reason 3 is out!02.03.2005. u 14:59 - pre 232 meseci
Citat:

Jedno pitanje za moderatora: Dali smem izneti saznanje o trgovcima ilegalnog softvera, o njihovoj informaciji koliko ce trebati vremena za krekovanje Reasona, i o tim stvarima? Znaci dali smem da kazem da ce trebati od 20 do 30 dana za pojavljivanje piratskog Reasona 3.0, od momenta kada se pojavi softver na trzistu?


ne... ;(
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
195.252.80.*



+4 Profil

icon Re: Reason 3 is out!02.03.2005. u 15:04 - pre 232 meseci
Ok, volim i ja vas...

Milane, budi nasha "zapeta puska", a ne: cracking freak..

Pusti "offline roumors" i pirateriju (hehheee), i daj nam info kada bude aktuelno...

Pozdrav! :0
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Reason 3 is out!02.03.2005. u 16:22 - pre 232 meseci
hehe :) mod online :)


ja sam legalni vlasnik reasona 2.5 (adapted verzije) :) probacu to da apgrejdujem na r3.0 za 99$ :) hehe :)

milane, jel znas sajt gde su neki kvalitetni patch-evi za advanced reverb za r2.5 ...
njega bas nikada nisam posteno ni probao...
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Reason 3 is out!02.03.2005. u 16:35 - pre 232 meseci
Citat:
Plata u EU i na zapadu je oko 1500eura.

šta to znači??

vindic8or, sumnjam da možeš da uradiš upgrade sa adapted verzije. Verovatno moraš prvo da odradiš upgrade na full verziju.
FBzP
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Reason 3 is out!02.03.2005. u 17:12 - pre 232 meseci
milane, jel znas sajt gde su neki kvalitetni patch-evi za advanced reverb za r2.5 ...

vindic8or : nemam pojma.
Neko od reasonovaca sigurno zna, pa neka javi, i ja bi nekog ljubazno zamolio jer i mene to interesuje.
Mada za pitcheve nema nista bolje od cackanja.

Ni ten: nemam pojma. Mozda znaci da moramo puno da radimo :)

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Reason 3 is out!02.03.2005. u 18:14 - pre 232 meseci
ma naravno :) mislim da je upgrade na full 2.5 + upgrade sa 2.5 na 3.0 ukupno skuplji od kupovine samo r3.0 :()

tako da nista od toga...

pravi potez P'headza bi bilo izabcivanje aplikacije koja extraktuje refill-e...
sigh... kad bi to uradili :)


@milan

plate su cesto vece od soma i po jura... ali se ljudi preko drugacije organizuju, tako da je i njima skupo da kupe sav softver i hardver koji im treba (stalno kukaju na to)... mada iz nase perspektive njima je mnogo lakse (uglavnom) ...
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Reason 3 is out!02.03.2005. u 19:35 - pre 232 meseci
plate su često veće, ali su neuporedivo češće neuporedivo manje :) Ja kukam(kakam) više od svih :)

patcheve možeš da potražiš na http://reasonstation.net/
mislim da postoji aplikacija koja ekstraktuje refills... kako bih inače ja skinuo refill sa zvucima iz budimpeštanskog metroa? (ustvari mislim da pričam o totalno drugoj stvari so forget it) :)
FBzP
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Reason 3 is out!02.03.2005. u 19:50 - pre 232 meseci
yeah, ja mislim ono sto bi loadovalo ceo refill fajl, i onda izvuklo sve .wav; .aif; .rx2 i ostale fajlove u odgovarajuce direktorijume na hardu...
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Reason 3 is out!02.03.2005. u 20:18 - pre 232 meseci
aha aha... siguran sam da postoji negde :) ali gde? (insert twillight zone theme here)
FBzP
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Reason 3 is out!02.03.2005. u 20:26 - pre 232 meseci
inace nece drugim softverskim kompanijama da prodaju SDK za refill packer...
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Reason 3 is out!02.03.2005. u 20:30 - pre 232 meseci
ja sam ionako poslednjih mesec dana u no-reason modu... a imam beta trojku, ali me mrzi da je instaliram.
FBzP
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Reason 3 is out!02.03.2005. u 20:43 - pre 232 meseci
Provalite sve to, trebace to nekome pre ili kasnije.
+++
Ja sam laik, i imam sada jednu potrebu koja je za mene suvise komplikovana, a toliko mi znaci da Vam nemogu opisati.
Zato molim sve ovde da mi pomognu u sledecoj stvari:

Hocu da prebacim sve one uredjaje sa Racka koje ja hocu postaviti, kao sliku na file koji mogu otstampati kao sliku.
Razumite me molim Vas, toliko mi je hitno da po malo drhtim; salim se, nego zurim jer jedva cekam.
Imam pedesetak reason filova sa postavljenim uredjajima za priblizno sveobuhvatnoj postavi svih mogucnosti za ambijentalno uredjivanje audia. Toliko je zamrseno i toliko se prostiru kombinacije da nemogu sagledati svu mogucnost prebacivanjem sa jednog fila na drugi. Nesto belezim u svesku tako sto nacrtam lenjirem uredjaje i onda razvlacim/crtam kablove, i posle opsirnije gledam i razmisljam.
Dakle, zelim da stampam onaj prozor sa reason uredjajima, sada sve jedno sa koje strane, i sa strane kablova i strane lica uredjaja, ali uglavnom mi je najbitnije strana kablova, odnosno obe strane su mi bitne. Nebitno, sve mi je bitno.
Hocu da stampam, moram, mnogo mi je bitno to. I da prostrem po zidovima da u svakom trenutku vidim sta mogu, da naucim jednom napamet.
Kako? Kako uhvatiti iz programa Reason opciju copy, ali za sliku uredjaja celog racka, za program koji ce stampati sliku. Ooo, to je sigurno moguce, toliko mi treba.

Sad se secam da je Ni ten prikacio neke slikice od reason uredjaja da bi objesnio jednom odavde sto je trazio.
Pomagajte, veliku stvar ce te mi uciniti.
Znaci hocu da prebacim na primer komplet sliku jednog otvorenog racka na stampanje.

Poslacu Vam posle slike da vidite moju sobu, a sve manevre necu da krijem uopste.

Molim sto puta sto.

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Reason 3 is out!02.03.2005. u 21:22 - pre 232 meseci
ja sam uradio print screen i iseckao sličicu u photoshopu. Ako imaš neki img editor možeš isto to da uradiš... Ne znam kako možeš da dobiješ sliku CELOG rack-a... sigurno postoji fora da se kopira ceo aktivni prozor, ali eto, ja je ne znam.
Ako želiš device po device, možeš da uradiš print screen - staviš sliku celog screen-a u clipboard, otvoriš neki img editor i paste.
FBzP
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Reason 3 is out!03.03.2005. u 08:21 - pre 232 meseci
Program se zove ScreenPrint32 v3 i free je! U opcijama ima vise nacina da se skine neki screen, pa i aktivni prozor, treba ga probati... (Download.com.. ili tako negde)

 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Reason 3 is out!03.03.2005. u 11:44 - pre 232 meseci
Za sada imam nacin koji mi je rekao moj prijatelj, koji mi inace odrzava sistem.

Imam instaliran HyperSnap-DX 4.
To mi je rekao, a nisam znao.
Dalje sta trebam da uradim to je da otvorim taj programcic, pritisnem redosledom Ctrl>Shift>R i dobijem krstic za hvatanje kvadrata. Posle sve uobicajeno, kopirati i sacuvati.

Posto kada hvatam kvadrat uhvatim samo deo Racka koji je vidljiv a dalje ne moze da se pomera za hvatanje, moram da hvatam u delovima sto je isto produktivno.
Ako ima neki program koji moze izvuci ceo prozor reason racka kao rolnu, to bi bilo najbolje, ali nije obavezno.

Hvala. Uf, to mi je tako trebalo.

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Reason 3 is out!03.03.2005. u 15:55 - pre 232 meseci
pa mislim da moras u delovima to da uradis...

osim da sve divajsove prebacis u mini-prikaz (ona mala strelica pored gornjeg levog "shrafa"), ukljucujuci i mixere i audio hardware interface, i onda ako ti sve staje na jedan skrin printas... pa onda lupis tab i isprintas i reverse side...
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Reason 3 is out!03.03.2005. u 16:23 - pre 232 meseci
ma ne mora, evo dao je ton_meister link za sw koji skida ceo aktivni prozor... Sa celim rack-om ispadne velika slika, ali makar je sve tu.
FBzP
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Reason 3 is out!03.03.2005. u 16:29 - pre 232 meseci
aigh coo coo...


mislio sam da sve bude na jednom A4 listu papira, mada je i u nastavcima OK valjda, posto ide na zid :)
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Reason 3 is out!03.03.2005. u 16:55 - pre 232 meseci
Vindic8or
To bi bilo super kada bi mogao na zidu na slikama otvarati strelice da vidim kablove :) ha ha hee
Bilo bi dobro da smo negde drugde u dimenzionalnom svetu gde je to moguce :)

Za sada mi super ide u delovima. Spojim sve slike od celog racka, odprilike sest slika, fino ih spojim da se neprimeti uopste razmaknutost pogotovo kod kablova. Tako da cu na kraju stampati na nekoliko papira za jedan rack, pa ih spojiti indenticno sa reckom reasona i stavljati na zidove.

Osecacu se kao Jean Mishel kada udje u svoju halu sa uredjajima, gledati svuda okolo i razmisljati sta da kreiram …koji prostor da postavim za zvuk u stereo-audiu.

Bice prava zezancija/senzacija.

Evo resio sam jos jednu stvar.
Da vam prvo objasnim da su mi najbitniji kablovi, odnosno njihovo pracenje, jer jedan zvuk provucem kroz sistem uredjaja celog racka.
Resio sam da napravim mnogo daskica po velicini svakog uredjaja u realnosti, odstampane slike uredjaja zalepiti na njih, temo gde su ulazi za dzekove probusiti rupice kao model sa mogucim uguravanjem dzeka, koje cu inprovizovati i spajati na kanap za ves-zelene boje, i tako osmisljavati moguce manevre koje cu odmah na racunaru u Reasonu podesiti i ispitati.

Bice original kao u realnosti.

Verujte mi da je mnogo dobro, i vazno imati pregled putanje zvuka kroz sistem studia, i tako traziti najbolje podesavanje.
:)
Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Reason 3 is out!

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24526 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.