Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamislite sta mi se desilo!!!!!

[es] :: Enterprise Networking :: Zamislite sta mi se desilo!!!!!

[ Pregleda: 2152 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Zamislite sta mi se desilo!!!!!20.12.2004. u 08:25 - pre 235 meseci
Padne meni na pamet da umrezim cetiri racunara, i odem vam ja u prodavnicu, kupim LAN kartice, svic i tamo mi odma naprave kablove na merenje, jer mi je to najvise odgovaralo, ali to je imalo svoju cenu. Taj "pametni" serviser mi napravi cross-over kablove, a kolio ja znam ti idu samo ako se direktno vezu dva racunara, a u svic idu direct-through, ili tako nesto. mozda ja nisam u pravu, jer kada sam otisao da mi preprave kablove kazu mi da to nema veze sto su takvi kablovi, nego da nadjem nekoga pametnijeg da mi konfigurise mrezu. A to znam i sam i uopste nije tesko. E sada pitam ja vas. Da li bi smetalo da kablove "cvikam" na sred i tu da ih "ispravim" pitanje se odnosi na to da li i to smetalo signalu, ili se to mora raditi u samoj RJ-45 uticnici, tako mi je teze, ali sto se mora nije ni tesk...Hvala i pozdrav unapred, ustvari pozdrav i hvala unapred!.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.38.eunet.yu.



+536 Profil

icon Re: Zamislite sta mi se desilo!!!!!20.12.2004. u 08:44 - pre 235 meseci
Neki switchevi podnose i cross over kablove...
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Zamislite sta mi se desilo!!!!!20.12.2004. u 08:54 - pre 235 meseci
Pa ovaj ocigledno ne, kada spojim dva racunara, cim ih upalim mreza radi, znaci da je u sistemu sve dobro, ali ako idu preko svica, nista.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Zamislite sta mi se desilo!!!!!20.12.2004. u 08:59 - pre 235 meseci
Nikako na sredini, cvikni RJ45 uticnice i prepravi te kablove. Neki svicevi imaju autosense, tako da se sami prekonfigurisu u odnosu na kabl, ali kao sto ti rece, ovaj tvoj nece. Idi i zamoli coveka da ti prepravi te kablove ako vec nemas kljesta.
YU2MP
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Zamislite sta mi se desilo!!!!!20.12.2004. u 10:16 - pre 235 meseci
Ama tamo sam vec bio i on kaze da to nema veze, ali hvala ti sto si mi rekao da ih ne secem na sredini, i onako cele nedelje nemam sta da radim, jupppiiiiii eto zanimacije!!!.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Zamislite sta mi se desilo!!!!!20.12.2004. u 12:37 - pre 235 meseci
A da zamenis switch? Ako taj ne moze da radi sa ukrstenim kablovima onda je bolje da ga zamenis.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Zamislite sta mi se desilo!!!!!20.12.2004. u 12:44 - pre 235 meseci
Ne, najbolje je da zameni kablove. Auto-MDIX nije opcija na koju treba računati. Veza između switcha (koji po definiciji ima MDI-X portove) i PC-a (MDI port) treba da bude ravan, a ne ukršten kabl. Auto-MDIX je stvar koja je predviđena samo kao ispomoć.

Kako je čovek kablove naručio da mu se naprave za jasnu namenu (veza PC-switch) i dobio pogrešne, trebalo bi da može da dobije nove bez ikakve nadoknade, pošto nije njegova greška što je serviser clueless.

Marko.
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Zamislite sta mi se desilo!!!!!20.12.2004. u 13:40 - pre 235 meseci
Nisam jos nista zapoceo, a sve dzumle sam kupio u istoj radnji, a za kaplove pretpostavljam da su vec bili gotovi (nesto mi on to brzo sklepo), a onda pomislio da je konacno dosla budala kojoj ce to da utrapi. Zamenu sam jednom pokusao i vise mi ne pada na pamet, kada sam dosao to da kupim svi me gledaju sa osmehom gladne ajkule, a sada me ubedjuju u nesto sto i sam znam jer radim u igraonici. Mislim da bi uspelo ovo sa otvaranjem RJ-45 ice, ali jedini problemcic je kako da je sastavim a da moze da legne u LAN karticu?, hvala unapred, mozda bude jos neki predlog, neka jos malo stoji ovako.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Zamislite sta mi se desilo!!!!!20.12.2004. u 13:45 - pre 235 meseci
To sa otvaranjem i prepravkom kablova je, da izvine auditorijum, izrazito glupa jedna ideja. Imaćeš previše problema u mreži ako to budeš radio.

Marko.
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Zamislite sta mi se desilo!!!!!20.12.2004. u 13:50 - pre 235 meseci
Hihihihi izgleda da cu ibak morati nesto novo da kupujem, jos da mi je da prodam ove stare kablove pre neko sto sebe prozovem majstorommm, to bi bilo pa eto bilo bi. Ima li jos predloga, zasto ne moze na sredini kabla, pa sve to pazljivo izolovati, ionako nije koksijalni kabl.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Zamislite sta mi se desilo!!!!!20.12.2004. u 13:54 - pre 235 meseci
Pretraži malo forum zašto ne može. Više puta je odgovoreno na teme o kablovima...

Marko.
 
Odgovor na temu

Srđan Krstić
Srđan Krstić
Princeton, NJ

Član broj: 7526
Poruke: 416
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: srkiboy@elitesecurity.org
ICQ: 193836365
Sajt: www.princeton.edu/~skrsti..


Profil

icon Re: Zamislite sta mi se desilo!!!!!20.12.2004. u 16:05 - pre 235 meseci
Bre ne predaj se tako lako, odi tamo i ne vracaj se bez straight-through kablova. Mislim da je njihova duznost da to urade. Na kraju krajeva, to je poso od 5 min za njih. Ako bas oces sam da radis, kakvo bre crno otvaranje rj45 ?! To mozes samo da odseces i da bacis u djubre, kupis nove rj45-ice (8 din su ili tako nesto), pozajmis od nekog kljesta i krimpujes zacas, kao sto rekoh, i za tebe 5 min posla
I HAD A NIGHTMARE
IT ALL STARTED NORMAL
10101010
10110011
THEN ALL OF A SUDDEN
1100102
GAAAAH
_____________________________
www.princeton.edu/~skrstic
www.niwifi.co.sr
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Zamislite sta mi se desilo!!!!!21.12.2004. u 08:40 - pre 235 meseci
E da si u BG-u ja bih ti to namestio da se ne cimas po tim servisima. Ako slucajno dolazis javi mi se pa da prepravimo.

Ako preseces kabl na sredini, ili bilo gde drugo, rasplices parice i na taj nacin dolazi do veceg preslusavanja izmedju vodova. Znaci NIJE PREPORUCLJIVO!!!
YU2MP
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Zamislite sta mi se desilo!!!!!

[ Pregleda: 2152 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.