Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta mislite o snovima??

[es] :: Nauka :: Sta mislite o snovima??

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10378 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Sta mislite o snovima??29.12.2004. u 21:20 - pre 235 meseci
Go, go, go!!!
 
Odgovor na temu

gloginjar
gloginjaR
Split

Član broj: 4949
Poruke: 145
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Sta mislite o snovima??05.01.2005. u 17:05 - pre 234 meseci
Neznam što se dešava!!! ali drugi put pokušavam napisat ovaj tekst!!!
(naime malo pre sam ga skoro završio i sve fino opisa!!! i ""SLUČAJNO STISNEM Esc""!!!!!)

No skrati ću!?
Radi se o tome da sam ima cc2_puta situaciju di mi se BUKVALNO ISPRED OČIJU VRTIO FILM NA PLATNU!!!
Slika je kao što je doli opisano u temi o TOKEN_u!!!
SivkastoŽuta-nije ni u bojiniti je crno-bjela!!!(isto kao kad su se tek počeli prikazivat filmovi u boji!! 40-50godina) i, sad mi nikako nije jasno šta, kako, usljed čega??! No ono što je se prikazivalo (nisam siguran) ali ima dosta toga!!!
od nekih konjanika u galopu(kao u vrjeme "Rimljana")
pa još nekih scena!!!

Znam da malo nestvarno sve to izgleda!!, ali ima sam "svakakvih" iskustava na tom polju-od DejaVU_a do svjesnog sanjanja i AP(astralne projekcije)!!
ali ovo nije ni blizu tome, niti je slično!!?

Može li neko da kaže nešto više o tome ili ima slična iskustva s "kino projekcijo"!!!


ps:sve je se dešavalo u kući u popodnevnim sati, dan kao i svaki drugi!!?

Pozdrav
gloginjaR
 
Odgovor na temu

nukisflame
alexandar delarch
erdoglija

Član broj: 44090
Poruke: 17
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.italiyucar.co.yu


Profil

icon Re: Sta mislite o snovima??05.01.2005. u 21:48 - pre 234 meseci
snovi su jedna cudna stvar...
mislim ni ja nisam verovao u snove do pre nekoliko godina ali jedan dogadjaj me unakazio
.....
onaj trip kuntas vidis nesto u snu i posle odr. vremena ti se to desi...
meni se to redovno desava nekoliko godina...
jednoj devojci sam opisao kompletan raspored stvari po kuci iako nisam bio kod nje nikada .....i jos par stvari....neke gluposti... i tako to da ne davim previse
mislim da to nije cudno to je nesto normalno...
Jedna od stvari koja me stvarno plasi su nocne more... e to je tema o kojoj bi mogli da pricamo godinama. Ja imam nocne more vec nekoliko godina i to nisu more to su traume verujte mi... to su snovi gde se oseca bol.
Najveci trip tih snova su usta puna krvi nakon budjenja [u pocetku sam mislio da je to zbog losih desni ili neki drugi trip] ali zakazem kod zubara objasnim mu celu pricu on pogleda i kaze "Sine imas zube ko konj, bezi kuci!" i opet ispocetka
Jedini period kad sam prestao da pljujem krv nakon budjenja je bio u periodu 2. maja do 5. juna. U tom periodu sam ziveo kod ortaka mesec dana i ne samo da nisam bljuvao krv nego nisam imao ni more [nisam ni sanjao].
Mislim da je ceo trip u sigurnosti koju ti neko pruza... ali nemojte mi verovati
"Zemlja je ravna ploca...." verujte mi jer sam je video svojim ocima - filip vishnitj [mislim ja sam ovo rekao ali zbog fore neka stoji fv]
...deca se zaigraju matori se ZAjebu...
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
213.137.127.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Sta mislite o snovima??05.01.2005. u 23:47 - pre 234 meseci
Nikada se ne secam svoga sna...osim dva puta.I tada se obistinilo se sve sto sam sanjao iako je san bio u nekom prenesenom znacenju.Mislim da mozak u snu obradjuje podatke i daje nam gotove odgovore.Ako umemo da ih shvatimo...
Niko ne sanja nesto sto nije jako bitno za njega,jedino pitanje je da li imamo dovoljno senzibiliteta da oseyimo sta smo "sami sebi"porucili iz sna
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

gloginjar
gloginjaR
Split

Član broj: 4949
Poruke: 145
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Sta mislite o snovima??07.01.2005. u 15:08 - pre 234 meseci
Imate ovdi zanimljivog teksta u PDFu o Novima i Astralnoj Projekciji!!
http://www.yogacentar.hr/biblioteka.html

Savakako preporučam da pročitate tekst-Budnog Sanjanja i Astralna Projekcija - download (PDF, 1947 kb)

Pozdrav

 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
213.244.197.*

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Sta mislite o snovima??07.01.2005. u 16:21 - pre 234 meseci
Da li vam se desava da u snu ukapirate da sanjate ?! To mi se cesto desava. Kad to shvatim onda iskuliram i uopste se ne cimam koliki god kosmar bio. ;)
 
Odgovor na temu

Zekica
Filip Milivojević
Pirot, Niš

Član broj: 2856
Poruke: 309
195.252.107.*

Jabber: zekica@elitesecurity.org
Sajt: www.pirotcity.com


+10 Profil

icon Re: Sta mislite o snovima??07.01.2005. u 21:53 - pre 234 meseci
Meni se jednom desilo da sam sanjao ceo naredni dan, i sve se obistinilo. Cak me je i jedan automobil okrznuo dok sam vozio bicikl, bas kao sto sam i sanjao. A sledeće noći nisam sanjao ništa, već sam imao utisak da sam se probudio nekoliko sekundi nakon što sam lego da spavam.

A za ovo da postanete svesni da sanjate, to mi se dešava veoma često, a najčešće u jutarnjim časovima (treći ili četvrti san :D) ili još bolje, kad se ujutro probudim oko 5 ili 6 pa opet zaspim, i onda u tom snu mogu da radim šta hoću. Taj fenomen se valjda zove lucidni snovi, i bilo je o tome u nekoj temi ovde na [es]u.
Sad ja znam zašto sam vam ovo ispričao, ovo će sigurno nekome koristiti....
 
Odgovor na temu

nukisflame
alexandar delarch
erdoglija

Član broj: 44090
Poruke: 17
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.italiyucar.co.yu


Profil

icon Re: Sta mislite o snovima??10.01.2005. u 14:41 - pre 234 meseci
pre ne go sto dam odgovor na ovoo pitanje pomislice neko da se pravim pametan i da pametujem mnogo... ali da razjasnimo poslednjih desetak godina nisam imao normalan san [izuzimajuci onih mesec dana o kojima sam pricao]. Kontrola snova nije nemoguca od korisnika, milion puta desilo mi se da skontam da je to san i da krenem da se izivljavam [ali bukvalno]- tipa da letim, skacem kilometre, tako da me je pojava "Matrixa" odusevila, ali da se vratim na temu.
Lucidni snovi ili ne .... voleo bih da vidim kuda na s prica nosi.
Sorry na kratkom odgovoru moram da palim na fax
.... dopunicu ga.
"Zemlja je ravna ploca...." verujte mi jer sam je video svojim ocima - filip vishnitj [mislim ja sam ovo rekao ali zbog fore neka stoji fv]
...deca se zaigraju matori se ZAjebu...
 
Odgovor na temu

diablo_
Dimitrije Spasojevic
Unknown Location

Član broj: 44088
Poruke: 25
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Sta mislite o snovima??12.01.2005. u 16:31 - pre 234 meseci
Citat:
m4rk0: Da li vam se desava da u snu ukapirate da sanjate ?! To mi se cesto desava. Kad to shvatim onda iskuliram i uopste se ne cimam koliki god kosmar bio. ;)


Meni se to jednom desilo ali nisam iskulirao nego sam govorio sebi probudi se,probudi se i probudio sam se.Mislim da se to desilo zato sto me nesto delimicno probudilo ali ne sasvim tako da sam dosao do nekog stanja svesti.

Iz ranijih postova sam video da se govorilo o Deza vu.Rekli su da nesto sanjamo pa nam se to onda desi.Meni se 5-6 stvari desilo stvarno i onda posle odredjenog vremena (godinu dana,dva meseca) ponovo.

Primer:Jednog prolecnjeg jutra otvorio sam prozor nagao se kroz njega i video moju majku kako prolazi pored terase.Pratio sam je pogledom i video kako je prosla ispod procvetale breskve i otisla iza kuce.Povikao sam mama ali se niko nije odazivao.Ponovo sam pokusao i moja mama se pojavila i rekla molim.posle godinu dana desila mi se potpuno ali potpuno ista stvar.Kada se trenutak zavrsio ucinilo mi se poznato i u tom trenutku prestravio sam se kada ssam shvatio da se to vec dogodilo.
 
Odgovor na temu

DuX89
Nish

Član broj: 44972
Poruke: 35
*.bankerinter.net.

Sajt: www.kuliranje.net


Profil

icon Re: Sta mislite o snovima??13.01.2005. u 23:34 - pre 234 meseci
Bas interesantna tema ... jednom sam sanjao neku zgradu bla bla bla i nista nisam obracao paznju na to... uglavnom bitno je da je nikad nisam video , i onda sam bio na exkurziji u bg-u i video sam potpuno istu zgradu kao u snu i odmah sam se setio sna... mozda mi se ucinilo ali slicnost je bila zapanjujuca ...

A da ... ponekad mi se i dogodi da u snu shvatim da sanjam , i ono bas je cool samo je prob sto ubrzo to zaboravim i ona sve ide po starom , mada jedno vreme sam u snu shvatao da je san i da ne moze nista da mi se dogodi...to je bas... cool
 
Odgovor na temu

nukisflame
alexandar delarch
erdoglija

Član broj: 44090
Poruke: 17
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.italiyucar.co.yu


Profil

icon Re: Sta mislite o snovima??17.01.2005. u 15:55 - pre 234 meseci
....polozio neke kolokvijume [ali to nije ni vazno]...
poslednji primer o deza vu-u...
sinoc navratim kod koleginice na kafu zaglavim do 04h i zapalim kuci..... konstantno sam bio pod nekim pritiskom neki tripovi i tako to [jedno vreme smo se muvali - ni to nije bitno]...
u snu krene prica jeli treba da ti crtam neki stvari i tako to ... i ja se izbedacim ko kreten
.... skenjan neko vrme ......
kasnije dosla koleginica i krenula prica ista ko iz sna do detalja identicne reci sve.....
skonto pao dogovor da se vidimo pa ocekujte odgovor do cetvrtka [ni ovo nema veze sa deza vu-om] ali bitan je san
"Zemlja je ravna ploca...." verujte mi jer sam je video svojim ocima - filip vishnitj [mislim ja sam ovo rekao ali zbog fore neka stoji fv]
...deca se zaigraju matori se ZAjebu...
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Sta mislite o snovima??18.01.2005. u 00:45 - pre 234 meseci
Ja sam samo jednom uspeo da skontam da sanjam.

Da li je ovo pocetak "Kraj Detinjstva" ;-)
 
Odgovor na temu

Melior
Nebojsa B.
none
BiH (Republika Srpska)

Član broj: 6640
Poruke: 43
*.teol.net.



Profil

icon Re: Sta mislite o snovima??13.02.2005. u 22:53 - pre 233 meseci
Eh, da... steta sto se ova tema ugasila.
Sto se Deja Vu tice, moja bivsa prof. psihologije tvrdi da nam se to desava onda kada naidjemo na neki slicnu situaciju iz zivota koju smo proziveli. Dakle, nije to isto, ali nama se cini da jeste i zelimo da verujemo da nam se to dogodilo tako da od toga napravimo sami sliku vec vidjenog. Znaci, mi na osnovu nekih slicnih dogadjaja iz proslosti popunimo praznine novog dogadjaja tako da dobijemo novu sliku koja je "cini nam se" identicna nekoj koju smo vec negde videli, a ustvari nije tako, vec je to proizvod nase maste. To je vrlo moguce.
Jos jedna zanimljiva stvar koja se meni desavala cesto (a verujem i vama) jeste da recimo danas mi padne na pamet neki detalj iz nekog filma koji uopste nije aktuelan i nimalo specifican, a onda se desi da taj isti dan ili dan-dva posle taj film bude prikazan na TV-u. Dok sam bio mladji cinilo mi se da ja to imam vizije:) ali sam vremenom prihvatio cinjenicu da ustvari tokom jednog dana nas mozak zamisli neverovatan broj stvari koje i ne registrujemo, ali kad nas ubrzo potom nesto poseti na to setimo se da smo razmisljali o tome. Hocu reci da o mnogo cemu mislimo, pa se lako desi da ce se pojaviti nesto iz tako siroke oblasti sto ce nas podsetiti na to.
Totalni sam skeptik sto se tice tumacenja buducnosti pomocu snova i u takve stvari apsolutno ne verujem.
Pozdrav svima i nadam se da ce ova tema ponovo zaziveti, a ako se to desi... postovacu jos:)
>>!* MELIOR *!<<
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Sta mislite o snovima??

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10378 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.