Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dvostrana komunikacija Flash - php - mysql

[es] :: Flash :: Dvostrana komunikacija Flash - php - mysql

[ Pregleda: 3367 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fly
Tibor S.

Član broj: 30566
Poruke: 35
*.panline.net.



Profil

icon Dvostrana komunikacija Flash - php - mysql16.12.2004. u 23:34 - pre 235 meseci
Cilj je dvostrana komunikacija izmedju flash-a i mysql-a preko php-a koriscenjem sendAndLoad objekta.
Problem je sto se ne pokrece proces unutar php koda, tj ne radi dole navedena funkcija. Ali ono sto je jako vazno je da:
1. sv.send("http://127.0.0.1/flashmysql/konekcija.php","_self"); pokrece proces, php izvlaci mysql podatke
sa poslednjom linijom u kodu php-a echo("ker=vatra&ler=voda&fer=zemlja&cer=vazduh&") dobijam odgovarajuci
odgovor koji je razumljiv flashu.
2. lv.load("http://127.0.0.1/flashmysql/konekcija.php"); pak, kada je php automatski podesen da izvadi i
i formatira podatke, lepo preuzme i ja imam u outputu prozoru flasha trazene vrednosti. ALI sendAndLoad NE RADI!!
Stao mi mozak, sta je tu problem. Evo i skripta, a sve pocinje pritiskom na dugme.

bstart.onRelease=function() {

sv = new LoadVars(); // NOVI OBJEKAT ZA SLANJE PODATAKA
lv = new LoadVars(); // NOVI OBJEKAT ZA PRIHVATANJE PODATAKA

sv.dar = 1;
sv.nar = 2;
sv.mar = 3;
sv.car = 4;

sv.sendAndLoad("http://127.0.0.1/flashmysql/konekcija.php",lv);
// treba da se vrate promenljive, smeste u objekat lv, i prikazu vrednosti promenljivih

trace(lv.ker);
trace(lv.ler);
trace(lv.fer);
trace(lv.cer);

}
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Dvostrana komunikacija Flash - php - mysql17.12.2004. u 01:43 - pre 235 meseci
Učitavanje varijabli se ne dešava trenutno. Zato i postoji onLoad() koji treba da postaviš za lv...
 
Odgovor na temu

utvara
Slobodan Utvić
Vivvo CMS lead developer, Spoonlabs
d.o.o. Beograd

Član broj: 677
Poruke: 87
*.sbb.co.yu
Via: [es] mailing liste

Jabber: utvara@elitesecurity.org
ICQ: 28140625
Sajt: utvara.blogspot.com


Profil

icon Re: Dvostrana komunikacija Flash - php - mysql17.12.2004. u 01:53 - pre 235 meseci
Nisam radio sa load vars nego sa XML-om i radi ok. Imas jos jednu vrlo
zanimljivu opciju za razmenu izmedju PHP-a i flash-a, goglaj PHP Flash
Remoting, trebalo bi da isporuci sve promenljive iz PHP-a direktno u
flash.

poz, utvara

--
Sve najlepse,
Best regards,
Slobodan
 
Odgovor na temu

fly
Tibor S.

Član broj: 30566
Poruke: 35
*.metrohive.net.



Profil

icon Re: Dvostrana komunikacija Flash - php - mysql17.12.2004. u 09:55 - pre 235 meseci
sv.sendAndLoad(....) izraz u mojoj funkciji sam koristio jer u knjizi za Actionscript pise primer (koji ima samo drugacije nazive fajla i objekata) koji sledi, a kaze za njega da odradjuje slanje sv. promenljivih i vraca odgovor u objekat lv u istom otvaranju konekcije.

primer: sv.sendAndLoad("obrada.cgi",lv);

Znaci da je autor lupao dok je davao taj primer (ili u slucaju .cgi radi ???), jer je rec o laganoj linijici koda bez sintaks gresaka, sto znaci da mora da sljaka, kada je vec skolski primer. ALI NIJE TAKO.

Probacu da jos experimentisem.

Ono sa "goglaj" mi nije u potpunosti transparentno.

Hvala
 
Odgovor na temu

fly
Tibor S.

Član broj: 30566
Poruke: 35
*.metrohive.net.



Profil

icon Re: Dvostrana komunikacija Flash - php - mysql17.12.2004. u 09:59 - pre 235 meseci
Citat:
utvara: Nisam radio sa load vars nego sa XML-om i radi ok. Imas jos jednu vrlo
zanimljivu opciju za razmenu izmedju PHP-a i flash-a, goglaj PHP Flash
Remoting, trebalo bi da isporuci sve promenljive iz PHP-a direktno u
flash.

poz, utvara

--
Sve najlepse,
Best regards,
Slobodan


Mozes li napisati primer sa XML-om za moj slucaj?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Dvostrana komunikacija Flash - php - mysql17.12.2004. u 11:52 - pre 235 meseci
A zar je tako teško pročitati ono što napišem?

Ako napišem da se učitavanje varijabli ne vrši trenutno, da li treba da objašnjavam i zbog čega je to tako da bi mi poverovao? Ako malo razmisliš, možeš sam da dođeš do odgovora zbog čega se učitavanje varijabli ne vrši trenutno.

Ako prihvatiš da se učitavanje varijabli ne vrši trenutno, onda bi trebalo da ti bude očigledno da sve one komande za trace koje si ostavio u primeru ne mogu da prikažu ispravan rezultat. Iako tu ne stoji sintaksna greška, postoji greška, tako da nije ispravan kod jer ne radi ono što očekuješ od njega.

I konačno, ako spomenem onLoad(), koliko je potrebno još da dodajem da se virne u Help gde lepo piše čemu to služi.

(sažvaći prvo ovo pa tek onda pređi na XML, metode razmene podataka su iste tako da neće biti toliko teško)
 
Odgovor na temu

fly
Tibor S.

Član broj: 30566
Poruke: 35
*.panline.net.



Profil

icon Re: Dvostrana komunikacija Flash - php - mysql17.12.2004. u 18:22 - pre 235 meseci
Citat:
noviKorisnik: A zar je tako teško pročitati ono što napišem?

Ako napišem da se učitavanje varijabli ne vrši trenutno, da li treba da objašnjavam i zbog čega je to tako da bi mi poverovao? Ako malo razmisliš, možeš sam da dođeš do odgovora zbog čega se učitavanje varijabli ne vrši trenutno.

Ako prihvatiš da se učitavanje varijabli ne vrši trenutno, onda bi trebalo da ti bude očigledno da sve one komande za trace koje si ostavio u primeru ne mogu da prikažu ispravan rezultat. Iako tu ne stoji sintaksna greška, postoji greška, tako da nije ispravan kod jer ne radi ono što očekuješ od njega.

I konačno, ako spomenem onLoad(), koliko je potrebno još da dodajem da se virne u Help gde lepo piše čemu to služi.

(sažvaći prvo ovo pa tek onda pređi na XML, metode razmene podataka su iste tako da neće biti toliko teško)


Odreagovao si kao da si ti taj autor od koga sam isprobao nekoliko redova kodova koji mi nisu davali trazene rezultate. Varas se ako mislis da ne citam tvoje odgovore, noviKorisnice, ja jako cenim svaki tvoj odgovor i procitam pazljivo i uvek sam unapred zahvalan ljudima koji mi pomazu jasnim tekstom.
Nisam u trenutku citanja tvog odgovora radio u flash-u, niti isprobao onLoad za koji znam da postoji, nego sam pokusao da oslikam situaciju u kojoj je neki pocetnik ili neko ko zeli da nadgradjuje neko osnovno znanje, a vala i ja imam jos mnoooogo toga naucim, pokusava naci vredne informacije. Takvi ljudi se oslanjaju na npr.knjige, narocito izdanja na engleskom kod kojih barem nema gresaka u prevodu i koji vec izlaze sa ispravkama i dopunama i nahvaljena su na internetu. Sa druge strane o komunikaciji Flash-a sa PHP-om se svugde jako sturo prica, pa je svaka informacija vazna. I tako, jedna knjiga koja daje primere u vidu nekoliko redova kodova na temu komunikacije sa serverom i eksternim fajlovima, a namenjena je pocetnicima, uopste nema uvod u problematiku, a komentarisanje koda je kriminalno. A komentarisanje koda je druga najvaznija stavka programera, posle naravno znanja samog programskog jezika. I kada neko ko misli da te nauci necemu samo baci pred tebe nekoliko lose komentarisanih redova koda, koji te uverava da to radi bez koriscenja dodatnih funkcija, a korisnik kao pocetnik lupa glavu kada ne funkcionise, odjenom u tvojim ocima pocinje da gubi vrednost i biva kritikovan.
I opet, mislim na zvanicna izdanja koja se nekad moraju platiti cestito.
...........................................................................
Oni redovi su bili mozda nedovoljno jasno izneseni.
I sta da ti kazem za kraj, "svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem". :)
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Dvostrana komunikacija Flash - php - mysql18.12.2004. u 02:29 - pre 235 meseci
Ma samo napred :)
 
Odgovor na temu

3funovic
3funović Igor
novi sad

Član broj: 30924
Poruke: 52
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.3funovic.com


Profil

icon Re: Dvostrana komunikacija Flash - php - mysql18.12.2004. u 09:33 - pre 235 meseci
teško da ćeš da dobiješ bilo šta više od običnog hint-a.

bolja varijanta je da odeš na neki od milion flash portala koji se bave ovom tematikom i imaju preterano dokumentovane primere za sve i svašta, ili još jednostavnije, odeš na macromedia.com i pronađeš "sve" što te interesuje...

a knjige zaboravi...

the
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Dvostrana komunikacija Flash - php - mysql18.12.2004. u 12:50 - pre 235 meseci
Citat:
3funovic: a knjige zaboravi...

Knjige ipak nisu za zaborav, ali definitivno nisu ni dovoljan izvor znanja.
 
Odgovor na temu

flashboy

Član broj: 47445
Poruke: 23
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: http:\\mysource.50webs.co..


Profil

icon Re: Dvostrana komunikacija Flash - php - mysql04.02.2005. u 20:49 - pre 233 meseci
evo ti link foruma flash+php+mysql pa... ako te zanima pošaljem ti dijelove koda koji su ti potrebni...

http://racunalci1.freeprohost.com/raz_forum/index.html
http:\\mysource.50webs.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Dvostrana komunikacija Flash - php - mysql

[ Pregleda: 3367 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.