Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sjediti u kuci i zaraditi

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: sjediti u kuci i zaraditi

[ Pregleda: 5660 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

koscani

Član broj: 21971
Poruke: 108
*.do.pttrs.net.



+5 Profil

icon sjediti u kuci i zaraditi 16.12.2004. u 23:08 - pre 235 meseci
Dobro,

Pitam se vec duze vrijeme da li je neko uspio (da li je uopste moguce) da zaradi neki novac i to tako da je prvo pronasao i sklopio posao sa ponudjacem, obavio i na kraju poslao rad internetom a onda fala bogu i naplatio?
Ako jeste volio bih (vjerujem da nisam sam i da ima jos dosta zainteresovanih) da nam malo objasni put, pratece probleme itd.

Mozda nije tema za ovaj forum ali samo ovde se nalaze znalci proa, catie, 3dmax, ...
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-3.tehnicom.net.



Profil

icon Re: sjediti u kuci i zaraditi 17.12.2004. u 00:09 - pre 235 meseci
Nesto sto bi ti olaksalo dobrano trud bi bilo neko poznanstvo - ili potencijalna preporuka iz proslih poslova ili proslih "poslodavaca" - Sve je "manje" takvih stvari - sve se ugrupnjava - imam takav utisak - Pa kad se nesto "globalno" desava to se odrazava i na nas - Mnogo poslova nas preleti - na putu za Indiju Pakistan sve vise se tu pojavljuje Kina, a ni Rusi tu imaju neku svoju pricu - Problemi - Pa dogovoriti se - potencijalno zvati te neke - kao sto sam ja imao pricu sa londonom - Minut razgovora je bese ok 25 din - A tu su sekretarica, pa tek onda sef Radove je lako slati i primati - Mozda eventualno treba malo "proceprkati" po sigurnosti mail klijenta - i raspitati se o kriptografiji (zastiti podataka) prilikom slanja i primanja poste - Sledeca stvar je placanje - Placanje ovde ili u inostranstvu - Placanje ovde - softver je "skup" i tesko je naci nesto sto ti treba - a i ako ga nadjes treba vreme da prodje da bi to dobio - Relativno manji problem je nacin placanja - ako do njega uopste dodje. Moj problem je u jednom slucaju bio sto sam i pre "zapocetog" posla za neku firmu trabao da potpisem ugovor o tajnosti - sto je standard - ali problematika je sto se obavezujem da u narednih 4 (ili 5) godina ne radim za "suparnicke" kuce pa je tu bilo problema - Nisam znao koje firme su u pitanju - niti da li sam do sada radio za njih -pa su onda oni "nevoljno" slali spisak musterija - Eto toliko - To su neki problemi.

Ako radis sam - to je jedna prica - ako radis sa vise njih odmah se mora znati ko "odgovara" i ko "vodi" posao - Komunikacija mora biti "precizna" i bez "gresaka". Iako znam dobro engleski i sve razumem moram da angazujem advokata i prevodioca (jedna osoba) da bi to teklo kako treba - Takodje je onda vazno sta "ostali" treba da znaju - a s obzirom da poznajemo "svi" nase ljude vrlo cesto to ne funkcionise kako treba - to - mislim na rad u timo - pogotovu ako svi znaju sve - Pa onda dolazimo na "moranje" - uvodjenje dobre organizacije - ko, gde, sta, kako i slicno Verujem da sam malo jasnije izlozio probleme.

U nekom trenutku se moze javiti problem "registracije" softvera - sto znaci da ako neko radi na "gusarskom" (neko rece da ppostoji razlika izmedju pirata i gusara) softveru to moze da dovede do problema - Povecanje obima posla takodje dovodi do velikih problema - od toga da JE VRLO VRLO TESKO NACI KVALITETNE LJUDE do toga da opet dolazi do problema registracije "licenci" - Za nalazenje kvalitetnih ljudi sam se postarao na nacin da ih vec nekoliko "obrazovanih" imam kao keceve u rukavu - a licence - pa "dogovor - ugovor" sa firmama koje viska licenci imaju kucu gradi

Valjda je ovo dobar odgovor - i da nece biti komentara da sam opet promasio temu
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-2.tehnicom.net.



Profil

icon Re: sjediti u kuci i zaraditi 17.12.2004. u 14:49 - pre 235 meseci
@koscani

Nego da se vratimo temi - Mislis li da sam malo neke stvari pojasnio? Imas li ti nekih iskustava - Bila je ranije pokrenuta jedna tema (ja je pokrenuo) sa imenom
+ Outsourcing overseas ili Ostanak bez posla nekog tamo - sansa za mene!+
http://www.elitesecurity.org/tema/53669/

Pogledaj malo diskusiju - vise se i ne secam sta je tamo sve receno - Nadam se da vidis da sam razmisljao da se ovaj forum sto vise obogati i da privuce sto vise korisnika - Ale eto - Imamo razna misljenja pa ih demokratki moramo ispostovati i citati (sve to vazi i za mene) Ako imas jos nekih pitanja - pitaj Ako sam se dotakao tako necega - rado cu ti odgovoriti - Valjda ce to jednog dana nekada, nekome pomoci da "preboli decije bolesti" i uspe.

Pozdrav

Sad sam je procitao (mislim na temu) - i u njoj imas interesantnih stvari - sad gledajuci sa vremenskom distancom - ima smisla ono sto je napisano - Mislim da ce ti i ona nesto otkriti

[Ovu poruku je menjao cs_coyote dana 18.12.2004. u 02:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

koscani

Član broj: 21971
Poruke: 108
*.do.pttrs.net.



+5 Profil

icon Re: sjediti u kuci i zaraditi 17.12.2004. u 21:38 - pre 235 meseci
Dobro,

koliko sam ja razumio postupak bi bio sljedeci:
prvo bi trebalo oformiti grupu ljudi koji 'znaju raditi svoj posao' pa onda napraviti sajt na netu i lijepo se izreklamisati, zatim pokusati konkurisati na ponudjenje poslove, pa ako se dobije posao onda usaglasiti detalje vezane za ugovore, standarde, placanja, zastite prava, crteza itd. ili?

dobro,
prvo-naci ljude 'koji znaju svoj posao' u potrebnim programima a s'obzirom na zonu
interesovanja a to je vrlo tesko kad malo bolje razmislim jer tu postoji mnogo
nepoznanica tipa koliko je vjest, da li je sposoban za timski rad...itd itd.

naci ljude u svom okruzenju bi bilo najbolje rijesenje a njih je 'po kvadratnom metru'
vrlo malo.Evo ja ne znam u krugu od 150km nikog ko radi na pro, catia ili sw ako izuzmem izvidjaca.
mislim da pocinjem da shvacam zasto gro poslova ide u indiju,kinu itd..

ili nije bas ovako?




 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-3.tehnicom.net.



Profil

icon Re: sjediti u kuci i zaraditi 17.12.2004. u 22:00 - pre 235 meseci
Ja sam 100% u boljoj poziciji - Zivim i radim u Bgd-u- Tu je masinskih skola medju kojima sam jednu i ja zavrsio mnogo, masinska industrija je postojala, pa ima ljudi sa vrlo dobrim predznanjem. Teklama - hmm - diskutabilno - sajt takodje - Prestao sam davno da se reklamiram - prakticno "stvaram " poslove iz nicega - mada i to iako bi po svim parametrima trebalo da donese boljitak ne funkcionise najbolje - Znaci usavrsis nesto, razvijes ceo proizvod, ali ni takva ponuda ne "ide". Kao da nas sve ZAOBILAZI - Na kapiram to - Ok ako meni ne ide, ali jako je mnogo ljudi medju kojima su neki koji imaju i vise iskustva od mene - ali nista - mrka kapa - Onaj ko ima posao - ga se drzi ko PIJAN PLOTA - S vremena na vreme cujem kako nekim ljudima izmakne posao "ispre nosa".

Znam neke kojima dobro ide, ali oni imaju odlicnu bazu, i time se bave vec najmanje 10-tak godina - Imaju predstavnistva u inostranstvu i na taj nacin "nabavljaju poslove sebi"

Preporuka - naci "PR-a" u inostranstvu ili osnovati firmu u inostranstvu, sa timom "OVDE" - Ako je neko za tako nesto - ja sam to odavno "spominjao" - Ugrupnjavanje ce nam doneti samo "DOBROBITI" ali nazalost pored ovako neozbiljnog foruma - tacnije nedovoljno dobro uredjenog - cemu sam mozda i sam kriv - i gomile klinaca koji samo psuju, vredjaju, ovaj forum se ne da upotrebiti kao mesto za "steciste" ljudi koji rade CAD - Izgleda da smo zastareli pa ne radimo u Max-u
Znaci ostaje NAM - VAM da pokusamo da stupimo i budemo u medjusobrnom kontaktu ovde ili na nekom drugom mestu - na ovaj ili neki drugi nacin - Ima jos foruma - dosta ozbiljnih - i jedna "former yugoslovenska" soba ne bi smetala Cak ili sta vise

Eto nekih konkretnih predloga - zeleo bih komentare na ovo - pa stoga - izvolite izneti konkretne kritike i izmene na predlog. Samo konstruktivne kritike i predlozi zamolio bih - jer ce u suprotnom i ova tema "otici u tri lepe njihove domovine".

Spel

O kolicini kvalitetnih ljudu se slazem sa tobom, ali mozda je ovde situacija malo bolja - Hajde da kazem da ih ima ...................... npr 1 na kvadratni kilometar - Izvidjacu i tebi - zelim mnogo srece i nadam se da se vrlo skoro vidimo na ICQ-u
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: sjediti u kuci i zaraditi

[ Pregleda: 5660 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.