Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji virus je "zasluzan" za pojavu NSIS error-a ?

[es] :: Zaštita :: Koji virus je "zasluzan" za pojavu NSIS error-a ?

[ Pregleda: 2945 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Koji virus je "zasluzan" za pojavu NSIS error-a ?15.12.2004. u 22:02 - pre 235 meseci
Pre nego sto sam narezao sve instalacije programa na disk, lepo sam skenirao komp KAV 5 Pro AV-om sa latest updateom i posto sam utvrdio da je komp ociscen od virusa narezem ja instalacije. Formatiran komp zbog nekog eksperimentisanja, uzmem taj disk i instaliram sve programe sa njega i ono sve OK. Dok jednog dana pokusam da pokrene BSPlayer i izadje NSIS error. Dobro ok...pokusam sa Uninstalom..kad cvrc ista poruka. Uzmem rucno i pobrisem sve sto ima veze sa BSPlayerom i pokusam da instaliram sa CD-a kad opet NSIS error izdje. Izvrsim sistem restore 3 dana u nazad i opet ista prica. Downloadujem ponovo bsPlayer i sve OK radim. E sad sreca moja da je to progi od 3MB... sta cu raditi ako mi se javi NSIS error za neki veci prog pa moram ponovo da ga downloadujem ( a imam pisljivi 56k ). ponavljam taj exe fajl ( Bsplayer pro. exe) je radio ok jedno mesec dana i nekoliko puta sam instalirao bas iz tog exe fajla. Sta mu bi od jednom. Googlao sam i pronasao na milion foruma, milion odgovora ali svi su bili tipa downloaduj ponovo. Da ne duzim pricu, iznesite vase misljenje u vezi sa temom, a to je:
Koji virus je "zasluzan" za pojavu NSIS error-a ?

 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Koji virus je "zasluzan" za pojavu NSIS error-a ?16.12.2004. u 03:54 - pre 235 meseci
NSIS jest Nullsoft Scriptable Install System i predstavlja jednostavan nacin instalacije programa preko skripti. Razvila ga ja kompanija Nullsoft prije svega za svoj famozni Winamp, a kasnije kad je otisao u open source dosta se rasirio i u drugim programima.

Vecina instalacijskih mehanizama, poput recimo InstallShield-a, a vjerojatno i NSIS, imaju ugradjen mehanizam koji provjerava integritet datoteka unutar samoekstrahirajuce instalacijske arhive. To je obicno neka kontrolna suma (hash ili checksum) koja se sprema unutar same arhive i pri instalaciji programa ponovno izracunava. Ukoliko je doslo do greske prilikom downloada ili je download kompromitiran od neke trece strane (recimo konkretno virus), pri instalaciji ce se prikazati poruka tipa Bad CRC, Checksum failed i sl.

Postoji dosta virusa koji inficiraju instalacijske arhive. Recimo MSI (Microsoft Installer, ekstenzija .msi) arhiva se moze inficirati tako sto jednostavno skeniras za standardnim PE (Portable Executable, format izvrsnih datoteka na win32) potpisima PE header-a unutar arhive.

Da ne pametujem previse, moguce je da ti je neki virus inficirao NSIS instalaciju BSPlayer-a i sad te on prca u mozak sa ovakvim greskama, iako se najvjerojatnije radi o pokusaju da TEBE zastiti od potencijalnog problema. Druga je mogucnost da je pogreska u samoj NSIS instalaciji, pokusaj malo pretraziti na sluzbenom BSPlayer forumu, mozda je vec netko imao sl. problem.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Koji virus je "zasluzan" za pojavu NSIS error-a ?16.12.2004. u 12:22 - pre 235 meseci
Citat:
Da ne pametujem previse, moguce je da ti je neki virus inficirao NSIS instalaciju BSPlayer-a

Pa koji ??? Problem je sto mi su mi ranije bili "zarazeni i drugi programi, ali sa instalacijom KAVa svi problemi su nestali, ali je ipak ovaj ostao. Znaci koji je taj famozni virus kome ni KAV ne moze nista.
PS: Download tog exe fajla je bio OK nije bilo nikakvih gresaka a bio mi je i KAV ukljucen....
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Koji virus je "zasluzan" za pojavu NSIS error-a ?16.12.2004. u 19:00 - pre 235 meseci
1) otvori komandu liniju
2) drag'n'dropaj ikonicu od instalacije
3) dodaj ovu komandu >temp.txt i udri enter
4) pejstaj ovdje temp.txt nakon "zavrsetka" instalacije tj. do pojave greske, pa cemo vidjeti u cemu je tocno problem...
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Koji virus je "zasluzan" za pojavu NSIS error-a ?16.12.2004. u 19:23 - pre 235 meseci
Oh shit. Ja sam taj exe fajl odmah izbrisao , tj. overwrite-ovo ga sa ispravnim koji sam naknadno download-ovo.
Ps. Hvala za upute..ako mi se ponovo pojavi ovaj error eto mene...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Koji virus je "zasluzan" za pojavu NSIS error-a ?16.12.2004. u 20:23 - pre 235 meseci
Ok. Moguce je da nije problem u virusu nego u installeru pa bi se ovako mogao dijagnosticirati problem... Cheers.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Koji virus je "zasluzan" za pojavu NSIS error-a ?

[ Pregleda: 2945 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.