Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuka za VCR

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Preporuka za VCR

[ Pregleda: 6217 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Preporuka za VCR15.12.2004. u 17:16 - pre 235 meseci
Planiram da kupim neki polovan video rekorder pa mi je stoga potreba pomoc oko izbora istog.
Naime, cene novih video rekordera su smesne i mozda ce neko reci da je to prevazidjena tehnologija ali dok znacajnije ne padnu cene dvd rekordera i bude bolja ponuda istih,hteo bih da pazarim neki VCR za povremeno snimanje utakmica i filmova dok nisam kod kuce.
Ali s druge strane poucen losim iskustvom sa prethodnim video rekorderima, koji su inace kupljeni novi,konkretno Sharp (i to kupljen u Svajcarskoj) pokvario se posle nepune dve godine rada-popravka nemoguca,zatim pre toga Philips iz '98 godine isto kupljen nov ovde,popravljen jednom, zatim pokvario se opet-popravka skuplja od novog VCR-a.Pa se stoga ne usudjujem da vise kupim neki nov VCR iako je nov malo skuplji od polovnih po oglasima.Cuo sam da su modeli od pre desetak godina mnogo kvalitetnije izrade i izdrzljiviji nego ovi novi plastikanci,a sad koliko je to istina nemam pojma.

Video sam da se po oglasima prodaju neki stariji modeli JVC,Panasonic,Toshiba cene oko 50-ak eura.
Koji od ovih video rekordera ili neki drugi(moze i konkretan model) je u globalu najbolji, odnosno ne bi trebalo da se kvari i da li vrede tih 50-ak eura?

Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
*.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Preporuka za VCR17.12.2004. u 20:51 - pre 235 meseci
Ajde neki predlog,u velikoj sam nedoumici sta da pazarim,neki novi model Samsung il LG ili neku polovnu Toshibu(konkretno sam nasao u oglasima model V-703G) hi-fi sa 4 glave ili mozda neki polovan Panasonic?
Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Preporuka za VCR17.12.2004. u 22:13 - pre 235 meseci
Pozdrav,
ne razumem koje to cene cekas da padnu, ako se iole potrudis naci ces po oglasima skoro iste cene za nove DVD playere i polovne VCR. Ipak, ako se iz bilo kog drugog razloga odlucujes za VCR, preporuka je da ne gledas suvise broj glava, 4 je uglavnom sasvim dovoljno a i menjaju se na kraju iako to ume posle ipak biti neisplativo. Panasonic je na VHS podrucju poprilicno visoko kotiran svojevremeno (National je ista firma), Sony je standardno oduvek u samom vrhu, kod philipsa neces pogresiti ako uzmes nesto iz Matchline produkcije dok ces mozda sa JVC imati problema ali ne mora nuzno znaciti. Grundig je uvek garant svog kvaliteta ali najskuplje komponente elektronske ugradjuje tako da ako nesto crkne... Ostale firme ne pominjem sto ne znaci da nema vise dobrih ali malo materijala za razmisljanje
pozdrav
 
Odgovor na temu

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
*.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Preporuka za VCR18.12.2004. u 05:57 - pre 235 meseci
Mislio sam da padnu cene DVD Recorder-a,a ne DVD Player-a.
Da li su noviji Panasonic video rekorderi jednako ili bar pribliznog kvaliteta kao nekada Panasonic National NV* modeli?
Sta mi mozes reci o Toshiba video rekorderima,konkretno model V-703G?
Koji video rekorderi su najjeftiniji za popravku ,odnosno cija popravka je u globalu skuplja Panasonica ili Toshibe?
Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

kojovici

Član broj: 40669
Poruke: 159
*.verat.net.



Profil

icon Re: Preporuka za VCR17.01.2005. u 14:57 - pre 234 meseci
Sto se polovnih vcr-a tice elektroniku tj kvalitet slike ima national L15 (panasonic) on je inace ponos japana,mehanika vrlo dobra,a sto se mehanike tice tu je philips neprikosnoven,a nove vcr nemoj uopste kupovati,kvalitet slike im je zaista odlican(mislim na panasonic)ali mehanicki deo je ocajan.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Preporuka za VCR17.01.2005. u 21:35 - pre 234 meseci
Pozdrav,
jest, sve tacno. Taj L15 je zaista sjajan za svoje vreme ali ima manu za obicno kucno gledanje: ne moze da kanale tera redom vec se mora svaki birati pritiskom na dugme. Ja ih koristim iskljucivo za studijsku upotrebu bas iz tih razloga jer ga ne mozes koristiti kao tuner a VHS i ne koristim kao format ni za sta osim profesionalno u studiju (L15 cu i da se resavam ove godine polako jer cu sve zameniti sa SVHS). Inace, bez tog problema, zaista i danas impozantno deluju sve njegove uglavnom slabo koriscene funkcije, opremljen je i za cut-montazu, izostravanje slike i silne druge funkcije a najzanimljiviji deo mu je sa skeniranjem. Naime, ima bar-kod skener koji iscitava u zapadnim casopisima kodne zapise o programu za narednu nedelju pa se samo prevlacenjem daljinca preko kodnog zapisa na casopisu unose podaci o rasporedu emisija. Najbrzi moguci nacin za tajmiranje snimanja.

Jedino sto kod nas to bas mora neko da ti kaze inace ostanes da blejis u taj cudni deo daljinca obzirom da kod nas toga nema
 
Odgovor na temu

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Preporuka za VCR18.01.2005. u 03:23 - pre 234 meseci
A kakvi su Toshiba video rikorderi,i koji su generalno kvalitetniji,mislim na izdrzljivost ovi noviji stariji 2-4 godine ili ovi stari 10-ak godina?
Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Preporuka za VCR18.01.2005. u 10:28 - pre 234 meseci
Pozdrav,
Toshiba heneralno nema ni u jednom segmentu neke znacajnije propuste pa ni u VHS standardu. Ipak, Panasonic/National je otisao definitivno korak dalje ali je mozda znacajniji zbog same servisne podrske kod nas jer same razlike su ipak veoma male i tesko uocljive. Jedine primetne razlike nastaju usled rukovanja uredjajem tj.ophodjenja prema njemu pa je tu malo i lutrija od koga ces uzeti uredjaj a narocito ako roba stize iz inostranstva ili kod nekog preprodavca ovde.
 
Odgovor na temu

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Preporuka za VCR19.01.2005. u 16:38 - pre 234 meseci
Evo nasao sam za 65 eura na snizenju neki Samsung SV-270GX. Ima 2 glave,nije stereo, ali zato ima ono najvaznije 12 meseci garancije.
Ne znam da li da ga uzmem,za te pare,odnosno nekih 50 eura mogu da uzmem dobar polovan malo stariji Panasonic,ali ako bih hteo neki malo bolji polovan HI-FI stereo Panasonic/National sa 4 ili vise glava,sa LP,kostao bi me kao i ovaj novi Samsung ili cak i vise.
Sad se pitam koliko su kvalitetni ovi novi Samsung video rikorderi,da li ce da pregura garanciju ili cim istekne da crkne,jer mi se to vec ranije desavalo sa Philipsom i Sharpom.
I jos nesto sta dobijam sa tim sto je video HI-FI stereo u odnosu na ove mono dvoglave? Mislim da li vredi investicije tih dodatnih 20-ak eura?
Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

Gox co.
Goran Glavonjic
Beograd

Član broj: 44234
Poruke: 51
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Preporuka za VCR20.01.2005. u 00:49 - pre 234 meseci
Iz moje petnaestak godina duge karijere servisera zakljucujem da je Panasonic ubedljivo najbolji i to od modela G-33 pa nadalje.Ne preporucujem nista drugo osim ovih rekordera jer ako se i pokvare,plasticnih delova za njih ima u svakoj prodavnici delova a sto se tice novih glava cena im je oko 10 Eura i to zaista nije mnogo.Svaki drugi rekorder (Philips,Sharp) je vec odradio svoje i kod njih zaista nema vise isplative popravke.Nove rekordere ne preporucujem jer su ocajni.Glava traje izuzetno kratko,do tri godine i ne trpe stare trake nikako jer sav transport trake obavljaju preko glave i to zaista mnogo skracuje njihov vek.Mozda bih ti mogao savetovati jos JVC model HR-D1520 koji uz nekoliko sitnih bagova koji se uvek lako poprave zaista dobro i dugotrajno rade a ima ih dosta u narodu.Eto tko stoje stvari sa VCR-ovima.Nadam se da sam ti pomogao!!!
 
Odgovor na temu

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Preporuka za VCR20.01.2005. u 02:33 - pre 234 meseci
Gox co. svaka ti cast legendo!! Gde si bio do sada?
Znaci ovaj Samsung ne dolazi u obzir iako je ovako povoljna cena.
Posto si rekao da ovi novi video rikorderi ne valjaju,da li to vazi i za nove Panasonic modele?
Koji bi mi Panasonic-ov model preporucio(otprilike koliko star-najkvalitetnija serija) i koliku sumu vredi dati za neki polovan primerak,znaci neki obican,ne HI-FI stereo,osim ako hi-fi stereo modeli bas vrede tih dodatnih para???

Umalo da zaboravim,koja je razlika izmedju Panasonic Hi-Fi stereo modela i ovih obicnih mono,osim u kvalitetu zvuka???
Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Preporuka za VCR20.01.2005. u 11:50 - pre 234 meseci
Pozdrav,
pa modeli se medjusobno razlikuju ili mogu razlikovati u mnogo cemu, nema generalne podele oko Hi-fi i obicnih sem u zvuku. Uglavnom skuplji modeli imaju na sebi i tocak sa funkcijama jogg/shuttle koje sluze za premotavanje sliku po sliku, a ima i modela koji imaju 2,5mm edit jask koji sluzi za komandno upravljanje kamerom. Takodje imas i HQ oznake kvaliteta prikaza ali i QuaziSVHS (samo reprodukuje ovaj format). Postoji jos dosta toga ali skoro nista nije striktno vezano bas za Hi-fi osim sto maksimalne funkcije obavezno nose sa sobom stereo/Hi-fi ali nije obavezno i obrnuto.
 
Odgovor na temu

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
194.106.165.*



+1 Profil

icon Re: Preporuka za VCR27.01.2005. u 05:20 - pre 234 meseci
Nista, poslusao sam vas savet da ne uzimam u obzir nista osim Panasonic-a i evo vec dve nedelje cekam da se u oglasima pojavi neki polovan Panasonic i evo konacno sam nasao neki PANASONIC NV-G10 model.Pa se pitam moze li mi neko nesto reci o ovom modelu,koliko je otprilike star model i kakvog je kvaliteta i ono najvaznije da li vredi tih 50 eura u koliko kosta u oglasima???

P.S. Samo vas molim da mi odgovorite sto pre,da li da ga uzmem ili ne,posto sam ga nasao u oglasima od ponedeljka,pa da se ne proda dok se ja smislim.

Pozdrav!
Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Preporuka za VCR27.01.2005. u 14:26 - pre 234 meseci
Da li da ga uzmem ili ne,ajde pomoc,cekam vase misljenje pa krenem da pazarim?
Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Preporuka za VCR27.01.2005. u 14:42 - pre 234 meseci
Pozdrav,

ovo je dosta star model, mono, nema nikakvih dopunskih funkcija iako treba da je kvalitetan. Nisam bas siguran koliko je "prava kupovina", mislim da za nekih 20 eura vise mozes neretko kupiti i znatno bolje.
 
Odgovor na temu

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Preporuka za VCR27.01.2005. u 14:49 - pre 234 meseci
Puno ti hvala Lancia88,malo sam dosadan, ali reci mi ako znas koliko je otprilike star model jel vise od 15 godina i da li ima LP mod i kakav je kvalitetet mehanike i sam kvalitet pri snimanju sa tv-a?
Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Preporuka za VCR27.01.2005. u 15:56 - pre 234 meseci
Pozdrav,

ukoliko me secanje ne vara treba da imas samo sharpness slike od ikakvih dodatnih funkcija, cak je i tracking analogni (obrces tockic) i imas selektor za izbor source-a za AV port (skart). Ne bi smeo da ima sp/lp funkcije i tesko da se ima jos sta pametnoga reci, to je veoooma tehnoloski prevazidjen VCR.
 
Odgovor na temu

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Preporuka za VCR28.01.2005. u 04:31 - pre 233 meseci
Citat:
cak je i tracking analogni (obrces tockic)


Ovo te nisam bas najbolje razumeo,kako to mislis analogni(obrces tockic).
Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Preporuka za VCR28.01.2005. u 13:14 - pre 233 meseci
Pozdrav,

pa kao pojacavanje tona na starim televizorima, okreces tockic a na digitalcima stiskas dugme + ili -
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Preporuka za VCR

[ Pregleda: 6217 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.