Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16272 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P23.12.2004. u 22:02 - pre 235 meseci
Ako se nekom prave sitne igre tipa sokoban, tetris, puzzle, asteroids, aliens, arkanoid... i ima pomalo slobodnog vremena koje bi proveo praveci ih neka se jevi ovde ili posalje PP ili E-mail.

P.S.
Pravim neki klon asteroida. Koristim DX... za sad se samo asteroidi vrte po ekranu, ali jos ima vremena... :P Verovatno cu ovu poslednju igru koju sam postovao uraditi sa DX-om. Jedini je problem sto ne znam da radim sa DX-om u Delphi-u nego samo u C++u. Bilo bi lepo da neko objasni kako se radi sa DX-om u slatkom, malom Delphi-u :)
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.verat.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P24.12.2004. u 09:18 - pre 235 meseci
taj neko -> kad vec objasnjava, nek objasni i meni
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P28.12.2004. u 00:22 - pre 235 meseci
Niko od vas ne voli da pravi igre... pa makar i ovako male kao moje?

Evo jos jedne. Nesto u stilu Sokoban-a (zato je naziv Srkiban :P) samo sto treba da spojis dve kuglice iste boje i one nestanu. Kada sve sredis ides na sledeci nivo. Video sam vec ovakvu igru pa sam pomislio da bi bilo lako da se to napravi i nisam mnogo pogresio :)

Kontrole:
A - levo
D - desno
W - gore
S - dole

Ni u ovoj igri nema poena, ali ima tajmer pa ako bas hoces... igraj 100 puta isti nivo i vidi da li mozes da ga predjes brze, brze i brze... :)

Igra ucitava bmp fajlove iz direktorijuma u kojem se nalazi tako da mozes da ih promenis i napravis da igra izgleda drugacije. Boja RGB( 128, 128, 128 ) je transparentna i dimenzije slika su vrlo bitne pa pazi sta radis kad menjas slicice :)

Igra ucitava nivoe iz direktoriuma u kojem se nalazi. Prvi nivo se zove World1.sbl, drugi World2.sbl, treci World3.sbl... itd. Ime fajlova moraju da budu takva inace igra nece moci da ucita ni jedan nivo. Nisam napravio nikakav editor za nivoe, ali nije tesko praviti u notepad-u. Svi karakteri osim '.', '5', '7', '9', '1', '3', 'R', 'G', 'B', 'Y', 'P', '*' se ignorisu. U fajlu je potrebno da postoje 400 validnih karaktera (20x20). Ako ih nema toliko prilikom ucitavanja umesto karaktera koji ne postoje se stavljaju '.' tj prazan prostor.

Karakteti imaju sledece znacenje:
. - prazan prostor
5 - zid (kvadrat)
7 - zid (zaobljen dole desno)
9 - zid (zaobljen dole levo)
1 - zid (zaobljen gore desno)
3 - zid (zaobljen gore levo)
R - crvena kugla
G - zelena kugla
B - plava kugla
Y - zuta kugla
P - roze kugla
* - igrac

Prilikom ucitavanja se ne proverava da li ima dovoljan broj kugli za prelazak nivoa (nemoguce je preci nivo ako imas samo jednu crvenu kuglu jer nema druge sa kojom da je spojih da obe nestanu) ni da li igras moze da prodje i da spoji kugle.
Napravio sam jedan mali nivo za testiranje... ako nekog ne mrzi neka napravi jos par pa neka ih postuje ovde.

Da ne bi bilo nekih cudnih pomeranja igraca ili pucanja programa nivo treba da bude takav da ne dozvoljava igracu da izadje iz 20x20 polja za igru. Znaci uvek postavi zidove tako da ogranicavaju teren po kojem igrac moze da se krece.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jovan Prokopović
Jovan Prokopović
Niš

Član broj: 43689
Poruke: 31
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P03.01.2005. u 23:57 - pre 235 meseci

Evo još jedne igre.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P04.01.2005. u 00:23 - pre 235 meseci
NICE :)
Sad razmisljam... multiplayer igre su uveg zanimljivije od singleplayer, zar ne :) Mozemo napraviti milion igrar tipa sah, potapanje brodova, mice, ne ljuti se covece, risiko, stratego, diplomacy, cluedo, monopol, raznorazne karte...
Trenutno razmisljam da napravim neku verziju potapanja brodova... malo drugaciju nego standardnu. Igralo bi se otprilike ovako:
na pocetku oba igraca postave svoje brodove kao i obicno. Svaki igrac ima po 5 mina + bonus (u zavisnosti od brodova koje ima i njihove ostecenosti). To je da kazemo malo drugacije od standardnog potapanja, ali najveca razlika je sto se ne gaca naizmenicno nego tih 5+bonus mina igraci postavljaju istovremeno. Ako neko u mecuvremenu pogodi neprijeteljski brod, neprijatelju se smanjuje bonus. Kad se ispuca svih 5+bonus mina ceka se da i drugi igrac zavrsi pa ide sledeca runda. Otprilike tako. Cim budem imao vremena pocecu da radim na igri. Nadam se da ce proraditi i da ce biti zanimljivo :)
 
Odgovor na temu

milan_kol
Beograd

Član broj: 6463
Poruke: 113
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P05.01.2005. u 21:04 - pre 234 meseci
pozdrav, srki :)

svidja mi se onaj mali srkiban heheh

evo napravio sam program za pravljenje nivoa za tu tvoju igricu... evo ti kod, ima jedna greska u njemu, inace radi... pogledaj gresku, vidi da li mozes da je otklonis... i reci da li ti se svidja... ceo paket fajlova (ne-kompajliranih) je na

http://milankol.dzaba.com/zip/pravljenje%20nivoa.zip


ovo nesto ne radi, download sa te adrese, idite direktno tamo, ili skinite odavde
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P06.01.2005. u 18:02 - pre 234 meseci
Stavi ovo za ucitavanje
Code:
procedure TForm1.Button2Click(Sender: TObject);
var i,j:integer;
    c:char;
begin
otv.Execute;
if (otv.FileName<>'') then begin
assignfile(f,otv.FileName);
reset(f);
i:=1;
j:=1;
while (not eof(f)) and (j<=20) do
begin
  read(f,c);
  if c in Blocks then
  begin
    m[i,j]:=c;
    inc(i);
    if i>20 then
    begin
      i:=1;
      inc(j);
    end;
  end;
end;
closefile(f);
pisi;
end;
i dodaj na posle uses
Code:
const
  Blocks:set of Char = ['.', '5', '7', '9', '1', '3', 'R', 'G', 'B', 'Y', 'P', '*'];
Trebalo bi da radi kako treba ;)

Odlicno si uradio editor. Ako opet zaglavis negde reci pa cu ti pomoci.



 
Odgovor na temu

milan_kol
Beograd

Član broj: 6463
Poruke: 113
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P06.01.2005. u 20:08 - pre 234 meseci
e, uradio sam jos jednu verziju koja ne da da se snimi ako ima neparan broj kruzica iste boje i ako nije postavljen jedan Srkiban :)) samo jos da dodam ovo sto si ti srki rekao, za ucitavanje, pa cu staviti ceo projekat, ceo kod ovde... ako imas jos neku ideju, reci...


evo stavljam sada najnoviju svoju verziju 4 Editora :)

Srki, procitaj u zipu fajl procitaj!.txt, ima nekih stvari koje bi trebalo popraviti!

[Ovu poruku je menjao milan_kol dana 07.01.2005. u 19:32 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P07.01.2005. u 02:28 - pre 234 meseci
Ne bi bilo lose da postoji mogucnos menjanja slicica... tj. da korisnik ubaci neki svoj skin za igru :) Ne treba da pravis picture editor nego samo da slikice (moraju biti u bmp formatu da bi ih igra ucitala. ako mozes ti ucitaj sta god hoces samo posle snimo kao bmp) ucitas i snimis tamo gde treba :)



 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P21.03.2005. u 23:22 - pre 232 meseci
Nikom se vise ne prave igre... svi krenuli na nesto ozbiljno Kad vam kazem ljudi... svi vise vole da se igraju nego da rade ozbiljne stvrai Zna li neko sta se desilo sa SuperStojadinom? Bas je lepo krenuo i sad je nekako sve stalo.
Ponovo sam poceo da pisem u ovoj temi jer mi je opet dosadno... ali sad ne znam sta bih mogao da napravim pa bih vas molio da mi date neke ideje. Seca li se neko nekih zanimljivih drustvenih igara iz detinjstva? Sta volite da igrate s kockicama, kartama, malim auticima ili slicno sto jos niko nije napravio na racunaru... razmisljam i jedine igre kojih mogu da se setim su ledeni cica tj. suga, sarenih jaja i zmurke Mozda zmurke i nisu tako losa ideja... secam se da sam na nekim starim konzolama igrao hide and seek. Jedan igrac se prvo sakrivao (udje iza vrata, zavuce se pod krevet, pod tepih... u stazu!? i ko zna gde jos), a zatim drugi igrac trazi prvog. Malo mi je bezveze jer uvek jedan od igraca mora da ceka, ali... sada kada imamo mreze na racunarima mogu da igraju svi od jednom, ali mislim da mi jos uvek nije toliko dosadno da zelim da provedem par dana kuckajuci zmurke
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
62.108.102.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P22.03.2005. u 00:06 - pre 232 meseci
www.superstojadin.co.sr <- prikljuci se


Imam ja ideju za igru... kao RPS iz ICQ-a 5, samo da moze singleplayer, multiplayer (dvoje na jednom kompu) i net play :D

'ajmo!
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P22.03.2005. u 00:09 - pre 232 meseci
To je ono papir-kamen-makaze, ali kao sah, zar ne? Daj ideju pa da vidimo sta mozemo da uradimo
 
Odgovor na temu

bondja

Član broj: 10286
Poruke: 167
*.adsl.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P22.03.2005. u 08:23 - pre 232 meseci
Kasno sam se ukljucio, ali evo jos dve:
1) Mice (ucitavanje/snimanje trenutne igre, vracanje poteza...)
2) Hanojske kule.
A sto se tice pravljenja igrica... (videcete da su ove iz 2001)... na zalost nema se vremena..... : (
Pozdrav!

PS: mica je u sledecoj poruci.... , ne mogu da posaljem ?!? dva zip fajla?...

[Ovu poruku je menjao bondja dana 22.03.2005. u 09:25 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bondja

Član broj: 10286
Poruke: 167
*.adsl.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P22.03.2005. u 08:24 - pre 232 meseci
Uh, ovde moze samo jedan zip fajl... ok, evo i MICE.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P22.03.2005. u 16:36 - pre 232 meseci
Sledeci put zipuj dva zip fajla u jedan... eto RESENJA
Lepo uradjeno... jednostavno, a zabavno... dobro... jedino mi kula brzo dosadi, ali nema veze.
Sad kad sam video mice setio sam se "ne ljuti se, covece" i slicnih igara. Mislim da cu tako nesto da pravim. Ne bi trebalo da bude tesko. "Ne ljuti se, covece" mi nije bas mnogo zanimljiva, ali one druge gde kreces sa jedne tacke i treba da stignes do neke udaljene (cilj) uz neke "precice" i "otezavajuca" polja (dva polja nazad, jednom ne igras i slicno) su malo bolje. Sad jos samo da mi neko nacrta lepu tablu po kojoj igraci mogu da igraju i krecem
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P22.03.2005. u 23:31 - pre 232 meseci
Da li je neko video GLScene projekat? To je skoro game engine (3d engine, sound engine, phisics engine, scripting enigne... sve u jednom) za Delphi koji koristi OpenGL za grafiku, FMod ili Bass za zvuk, DWS za scripting i ODE ili od skoro Newton za fiziku. Odlican je za pravljenje igra. Prilicno je lak za upotrebu, ima dosta primera i odlicnu news listu. Pravljenje 3D igara je dosta lako... moguce je ucitavati modele iz Quake, Half-Life i verovatno jos nekih igara, ima podrsku za Quake nivoe, collision detection... sveeee... uglavnom sve sto moze da zatreba :) Sad upravo pokusavam da napravim ovu "ne ljuti se, covece"-like igru sa GLScene... nadam se da cu uspeti :)
Pogledajete www.glscene.org
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.yu1.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P23.03.2005. u 00:32 - pre 232 meseci
pa ajde da pravimo papir-kamen-makaze kao shah? :D

ovaj GLScene ne zvuci lose :) pogledacu l8r
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Lowerboym
Mirso Selimovic
Gracanica TK Bosna

Član broj: 53358
Poruke: 7
*.as36.gr.bih.net.ba.

Sajt: www.mircmania.cjb.net


Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P27.03.2005. u 23:23 - pre 232 meseci
Ja radim sada u qbasicu i interesuje me sto mi nece da kreira .exe jer svaki puta kada ga napravi a ja pokrenem pise input reload i jos nesto.i koji je qbasic najbolji za pravljanje programa
 
Odgovor na temu

Bojan Kopanja
Bojan Kopanja
Senior Web Developer, ZeusSoftware
Stara Pazova

Član broj: 6155
Poruke: 507
80.93.231.*

ICQ: 346697685
Sajt: www.zeussoftware.rs


Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P27.03.2005. u 23:29 - pre 232 meseci
Predlazem da to pitas na forumu predvidjenom za Basic lol...
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P27.03.2005. u 23:30 - pre 232 meseci
Mozda bi ovo pitanje trebao da postavis na nekom forumu gde se ljudi bave basic-om, a ne pascal-om, delphi-em i kylix-om.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Bilo mi je malo dosadno pa sam napravio malu igru :P

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16272 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.