Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jako hitno cudne IP adrese od DHCP-a

[es] :: Enterprise Networking :: Jako hitno cudne IP adrese od DHCP-a

[ Pregleda: 3049 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Maverick kid
Sarajevo

Član broj: 17592
Poruke: 22
*.team.ba.



Profil

icon Jako hitno cudne IP adrese od DHCP-a15.12.2004. u 08:22 - pre 235 meseci
Stvar je jako hitna jer mi sef sjedi za vratom i masine nerade, dakle imam u mrezi 15 racunara svi racunari su na NT platformama osim 3 racunara, svih 15 racunara se kace na file server na kojem ima domena koju svi koriste te mi taj server osim za file shering sluzi kao DHCP, imam jedan wireles gateway i jedan switch. E sada neki dan su mi dva racunara dobile cudne IP adrese ustvari cudne su u odnosu na one koje im dodjeljuje server, jer server im dodjeljuje one adrese koje im je dodjeljivao i prije a kod njih se prikazuju neke druge i osim toga default gateway im nije onaj koji bi trebao da bude nego mi je zadnja znamenka u IP adresi gateway-a promijenjena tako da se ustvari kace na nepostojecu IP adresu. Oni su vidljivi na mrezi svi vide njih i oni vide sviju imaju pristup i serveru ali sada nemogu na internet.

Napominjem da sam unosio rucno IP adrese i racunara i default gateway-a i kada odem u "comand prompt" i upisem IPCONFIG on meni pokaze bas one adrese koje bi i trebale da budu to jest one koje sam ja unjeo sali na internet i dalje nemogu. Ta dva racunara su na WIN 98
I dont know what a big deal is !?
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: Jako hitno cudne IP adrese od DHCP-a15.12.2004. u 10:33 - pre 235 meseci
Da nisu čudne adrese tipa 169.254.x.x ?
 
Odgovor na temu

Maverick kid
Sarajevo

Član broj: 17592
Poruke: 22
*.team.ba.



Profil

icon Re: Jako hitno cudne IP adrese od DHCP-a15.12.2004. u 11:56 - pre 235 meseci
Nisu cudne u tom obliku nego mi se razlikuju zadbnji brojevi u adresi to jest razlikuju se od onih koje mi dodjeljuje server
I dont know what a big deal is !?
 
Odgovor na temu

Maverick kid
Sarajevo

Član broj: 17592
Poruke: 22
*.team.ba.



Profil

icon Re: Jako hitno cudne IP adrese od DHCP-a15.12.2004. u 12:12 - pre 235 meseci
Na primjer server kaze da mi je dodjelio x.x.0.15 a meni stoji na radnoj stanici
x.x.0.1 i ista stvar mi je sa gateway-om.znaci zadnja cifra u oba slucaja.
I dont know what a big deal is !?
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Jako hitno cudne IP adrese od DHCP-a15.12.2004. u 16:50 - pre 235 meseci
Kao prvo, izvinjenje za "ping-pong" sa ovom temom. U pitanju je bila nesuglasica između par moderatora za koji je forum ova tema...

Naime, na osnovu opisa problema, problem je ili u samim radnim stanicama ili u DHCP serveru. Da bi ustanovio šta se tačno dešava, tj. da li DHCP server šalje prave adrese, na deljeni segment sa tim radnim stanicama stavi sniffer (Ethereal, recimo) i prostudiraj odgovore od DHCP servera. Ukoliko su oni ispravni, a radne stanice ne dobijaju prave informacije, problem je na njima. Najverovatniji krivac su greške na mreži ili mrežnoj karti, mada ni OS nije isključen.

Ukoliko odgovor od DHCP-a nije ono što očekuješ, ista priča samo na strani sa DHCP serverom.

Ako imaš problem sa analizom outputa iz Ethereala, možeš da ga okačiš ovde pa ćemo da vidimo šta može da se uradi...

Marko.
 
Odgovor na temu

Maverick kid
Sarajevo

Član broj: 17592
Poruke: 22
*.team.ba.



Profil

icon Re: Jako hitno cudne IP adrese od DHCP-a15.12.2004. u 20:15 - pre 235 meseci
Moram priznati da me zbunilo kada sam vidjeo da nema moga posta u temi "Mreze" ali sve je ok sada kada je ovdje, isprobat cu sutra tvoj savjet markom pa cu ti javiti sta je bilo.

Hvala jos jednom, pisemo se sutra.

Pozdrav.
I dont know what a big deal is !?
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.teleportgroup.net.



+267 Profil

icon Re: Jako hitno cudne IP adrese od DHCP-a16.12.2004. u 07:35 - pre 235 meseci
Proveri da neki od "inteligentnih" ugedjaja nije digao svoj samokonfigurabilan DHCP server. Kad dva takva inteligentna idiota pocnu da se buse po svim pitanjima, nema ti spasa.

Gora od nastupa neusaglasenih SE moderatora. :-)


U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Jako hitno cudne IP adrese od DHCP-a17.12.2004. u 11:01 - pre 235 meseci
Zapravo ima, ali veoma zavisi od mrežne opreme koju koristi. Recimo, ukoliko koristi Cisco ;-) switcheve, može na portovima okrenutim ka radnim stanicama da podigne VACL (VLAN Access Lists) koje će da blokiraju DHCP odgovore i da takav saobraćaj dozvoli samo na portu na kojem je uključen DHCP server... Onda može inteligentni uređaj da ima DHCP kol'ko hoće - napričaće se sam sa sobom :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.teleportgroup.net.



+267 Profil

icon Re: Jako hitno cudne IP adrese od DHCP-a18.12.2004. u 07:40 - pre 235 meseci
Zapravo, najvise sumnjam da je greskom ukljucen relej, pa je namirisan server sa neke susedne mreze ...

Problem je sto je ono " x.x " izgleda isto u obe mreze, pa je tesko videti razliku ....

Zaboravih da spomenem, Win 98 ne moze da rekonfigurise mrezne parametre nazivo, mora reset ...

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

sojic
Dalibor Sojic
Makedonija

Član broj: 7051
Poruke: 796
62.162.243.*

Sajt: right-sock.net


+1 Profil

icon Re: Jako hitno cudne IP adrese od DHCP-a18.12.2004. u 12:01 - pre 235 meseci
Citat:
markom: ..... tj. da li DHCP server šalje prave adrese, na deljeni segment sa tim radnim stanicama stavi sniffer (Ethereal, recimo) i prostudiraj odgovore od DHCP servera.

Marko.


Marko, aj malo vise podatke o sniffer-u. Sta je to? Softver ili hardver? Mene zanima (momentalno nemam potrebu, ali me zanima) dali mogu (i kako) da "citam" sta pc1 "kaze" pc2.
routing protocols enable routers to route routed protocols!
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Jako hitno cudne IP adrese od DHCP-a18.12.2004. u 15:15 - pre 235 meseci
Da, to je upravo to... Imaš hardver, imaš softver, zavisi šta ti tačno treba.

Google: Ethereal.

Marko.
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Jako hitno cudne IP adrese od DHCP-a

[ Pregleda: 3049 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.