Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je neko probao BrookGPU ?

[es] :: C/C++ programiranje :: Da li je neko probao BrookGPU ?

[ Pregleda: 2037 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
*.metrohive.neobee.net.

Jabber: DarkMan


Profil

icon Da li je neko probao BrookGPU ?13.12.2004. u 18:33 - pre 235 meseci
Na adresi http://graphics.stanford.edu/projects/brookgpu/ se nalazi zanimljiv projekat koji omogucava pisanje programa u c-u i njihovo izvrsavanje na grafickim karticama sa pixel shader-ima.
Fale mi jos neke stvari da bih kompajlirao (ako uopste i uspem) ali me zanima da li je neko vec probao i uspeo da nesto konkretno i uradi.
Ako je neko uspeo zanima me kakve su performanse, sta se uopste i moze uraditi sa njim.
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li je neko probao BrookGPU ?14.12.2004. u 13:00 - pre 235 meseci
C programi se nemogu izvrsavati na GPU. BrookGPU je projekat koji je nastao kao potreba da se GPU iskoriste kao numericki koprocesor opste namene. Pomocu BrookGPU-a lako mozes da veoma teske i zahtevne proracune prebacis na GPU.

Zasniva se na ideji da se veliki nizovi procesiraju kompleksnim mat. funkcijama na GPU. Nizovi se mogu predstaviti kao float32 texture a rezultat se smesta u float32 pbuffer.

Minimalni zahtevi su kartica sa PS2.0 shaderima (NVidia 5xxxx+ ili ATI 9500+). Bolje je NVidia jer ima potpunu float 32bit preciznost. ATI ima 24bit preciznost pa rezultati nisu zadovoljavajuci.

Cuo sam da je jedan lik radio program za simulaciju oblaka i da je napisao maximalno optimizovanu rutinu u MMX-u. Zatim je to isto uradio pomocu BrookGPU-a i dobio je ubrzanje od 70x.

yooyo
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Da li je neko probao BrookGPU ?

[ Pregleda: 2037 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.