Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ima li neko clipper5.1 ili veci

[es] :: Baze podataka :: ima li neko clipper5.1 ili veci

[ Pregleda: 3381 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrki@
mrki? mario

Član broj: 2781
Poruke: 4
*.net.hinet.hr



Profil

icon ima li neko clipper5.1 ili veci12.04.2002. u 21:05 - pre 267 meseci
molim dobru dusu ako ima clipper ver5.1 ili vecu da mi se javi
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-3.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: ima li neko clipper5.1 ili veci13.04.2002. u 16:51 - pre 267 meseci
Citat:
mrki@:
molim dobru dusu ako ima clipper ver5.1 ili vecu da mi se javi


Imam ja na nekom od prastarih CD-ova

 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: ima li neko clipper5.1 ili veci14.04.2002. u 08:27 - pre 267 meseci
Imam i ja ......
 
Odgovor na temu

ljuban
Ljubisa Punosevac
trenutno Nis

Član broj: 1755
Poruke: 131
*.bankerinter.net



Profil

icon Re: ima li neko clipper5.1 ili veci15.04.2002. u 23:56 - pre 267 meseci
Imam ja instalaciju a imam i knjigu Programiranje na Clipper-u. Knjiga je izdanje Mikro knjige i ima oko 800-900 strana. Nije uposte koriscena jer su se ubrzo pojavile bolje stvari nego neki sada vec zaboravljeni Clipper+dBase III.

 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.komgrap.co.yu

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: ima li neko clipper5.1 ili veci16.04.2002. u 07:50 - pre 267 meseci
;) ... imam i ja... 5.2e verzija... i knjiiiga kol'ko ti dusa 'oce... a tek znanjaaaa.....

"to" ti treba samo ako hoces da odrzavas nekakav (tudji) softver, recimo programer capno pa jadnici neznaju stace... ... ili ti je zahtev bas specifican ?
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

ljuban
Ljubisa Punosevac
trenutno Nis

Član broj: 1755
Poruke: 131
*.bankerinter.net



Profil

icon Re: ima li neko clipper5.1 ili veci16.04.2002. u 10:16 - pre 267 meseci
Citat:
ultraKeen:
;) ... imam i ja... 5.2e verzija... i knjiiiga kol'ko ti dusa 'oce... a tek znanjaaaa.....

"to" ti treba samo ako hoces da odrzavas nekakav (tudji) softver, recimo programer capno pa jadnici neznaju stace... ... ili ti je zahtev bas specifican ?


Odrzavanje tudjeg softvera je jedna od najgorih stvari koja moze da te zadesi tako da posto ne znamo o cemu se radi ne mozemo nista ni da kazemo ali mozda coveku gori pod nogama (ili se mozda igra). Ko zna?


 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: ima li neko clipper5.1 ili veci16.04.2002. u 11:45 - pre 267 meseci
Verovali ili ne, postoji OpenSource verzija CA-Clipper kompatibilnog Clipper kompajlera koja se zove CLIP. Ovaj kompajler radi uglavnom Ruska ekipa i o tome sam obavestio našu OpenSource populaciju preko našeg OpenSource sajta - www.linuks.org-a. Link je na http://www.linuks.org/search/search.php?text=clip .

Ne treba ni govoriti koliko je CLIP važan i dobar projekat kada se uzme u obzir da naši Clipper programeri mogu da nastave da rade tamo gde su stali! CLIP odlično radi sa GTK+-om i produkuje odlične i lepe aplikacije (GTK+ je jedna od najpopularnijih grafičkih biblioteka).
Vaše stare Clipper aplikacije bez problema možete da imate i na sve popularnijem Linux-u, modernizovane i drastično brže! :)

Na kraju, ako Vam se baš ne prelazi na Linux, CLIP radi i na Windows-u! (GTK+ je portovan sa Linux-a na Windows odavno)...
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: ima li neko clipper5.1 ili veci16.04.2002. u 11:48 - pre 267 meseci
I da skrenem pažnju ljudima koji lupaju ovde... CA-Clipper nije mrtav! Postoji nekoliko Clipper kompajlera koji su moćni kao i neki jezici koji sada vladaju Srbijom.

Naravno za mene je najbolji OpenSource Clipper zvani CLIP: http://www.linuks.org/search/search.php?text=clip

Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

ljuban
Ljubisa Punosevac
trenutno Nis

Član broj: 1755
Poruke: 131
*.bankerinter.net



Profil

icon Re: ima li neko clipper5.1 ili veci16.04.2002. u 14:40 - pre 267 meseci
Niko nije rekao da je CA-Cliper mrtav nego da je malo zaboravljen, sto je hteo ti da priznas ili ne tacno. Koliko jos ljudi znas da rade sa ovim programskim jezikom?
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: ima li neko clipper5.1 ili veci16.04.2002. u 15:12 - pre 267 meseci
Pa ja licno ne radim sa Clipperom, niti sam ikada radio! :) Ali znam da je dosta ljudi radilo strahovito kvalitetan software na njemu i ovaj CLIP projekat moze te programe da OZIVI! Jel tako? Sa CLIP-om sve one stare DOS aplikacije uz sitne prepravke mogu da postanu mocne GTK aplikacije i da se ponovo ponude trzistu, u novom ruhu naravno! :)
Uzmite to u obzir kad razmisljate o Clipper-u. Drugo, Clipper je OO jezik, jasan, razumljiv i slicno. Licno mi se CLIP vise svidja od Perl-a ili Python-a. Ne zelim da pokrecem flame war ovom izjavom, gledajte ovo samo kao moje licno vidjenje...
Takodje je veoma zanimljivo to da je Clipper KOMPAJLER koji radi na vise platformi, tako da ono, samo rekompajlirate program na odredjenoj platformi i imate svoju aplikaciju na njoj! :))
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

ljuban
Ljubisa Punosevac
trenutno Nis

Član broj: 1755
Poruke: 131
*.bankerinter.net



Profil

icon Re: ima li neko clipper5.1 ili veci16.04.2002. u 16:40 - pre 267 meseci
Citat:
leka:
Pa ja licno ne radim sa Clipperom, niti sam ikada radio! :) Ali znam da je dosta ljudi radilo strahovito kvalitetan software na njemu i ovaj CLIP projekat moze te programe da OZIVI! Jel tako? Sa CLIP-om sve one stare DOS aplikacije uz sitne prepravke mogu da postanu mocne GTK aplikacije i da se ponovo ponude trzistu, u novom ruhu naravno! :)
Uzmite to u obzir kad razmisljate o Clipper-u. Drugo, Clipper je OO jezik, jasan, razumljiv i slicno. Licno mi se CLIP vise svidja od Perl-a ili Python-a. Ne zelim da pokrecem flame war ovom izjavom, gledajte ovo samo kao moje licno vidjenje...
Takodje je veoma zanimljivo to da je Clipper KOMPAJLER koji radi na vise platformi, tako da ono, samo rekompajlirate program na odredjenoj platformi i imate svoju aplikaciju na njoj! :))


Slazem se apsolutno sa tobom. Ja sam radio u tom cudu pre nekih 8-9 godina. Od tada ga nisam ni pipnuo vise a ni video tako da sam izgubio korak sa svetom sto se Clipper-a tice. Mada to moze da bude interesantno. Ova ideja o portabilnosti me je bas zainteresovala (mozda ponovo pocnem da preturam stare knjige).
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.komgrap.co.yu

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: ima li neko clipper5.1 ili veci17.04.2002. u 08:11 - pre 267 meseci
Citat:
leka:
Drugo, Clipper je OO jezik, jasan, razumljiv i slicno.


nije; Clipper ima samo simulaciju OOP-a nizovima u TBrowse-u i Get sistemu i nista vise sem toga... ali ti njegovi nizovi su toliko fleksibilni da ja tako sta nigde nisam video... ustvari su to strukture koje se referenciraju brojem a ne imenom clana strukture, dakle nema ogranicenja da tipovi clanova moraju biti isti - uz samo jednu manu: clanova u jednom nizu moze biti najvise 4096
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Sajkasan

Član broj: 1170
Poruke: 27
*.tor.primus.ca



Profil

icon Re: ima li neko clipper5.1 ili veci30.04.2002. u 17:22 - pre 266 meseci
E-Mail me a FTP address where I can upload it.
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: ima li neko clipper5.1 ili veci

[ Pregleda: 3381 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.