Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kater - koji odabrati?!?

[es] :: Grafički dizajn :: kater - koji odabrati?!?

[ Pregleda: 10967 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lubra
Novi Sad

Član broj: 34402
Poruke: 11
*.183.eunet.yu.



Profil

icon kater - koji odabrati?!?11.12.2004. u 12:22 - pre 235 meseci
Moze li neko da mi pomogne koji kater da kupim. Treba mi najvise da bih sekla flok i video flex, jer radim sa majicama i dresovima. Nude mi neki beogradjani firmu CGG (mislim da je takva oznaka), koji kosta 1780 evra. Da li je pametnije uzeti Rolanda ili nesto trece?
Od cega zavisi da li ce dobro i fino moci da sece flok?

Bilo kakva informacija bi mi dobro dosla!

Unapred hvala!
Jaca
 
Odgovor na temu

gvozden
Ivan Gvozdenovic
Vojvodina

Član broj: 14712
Poruke: 74
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: kater - koji odabrati?!?11.12.2004. u 21:36 - pre 235 meseci
Uzmi Rolanda,malo je skuplji ali ce ti dugo i ok raditi.Mozes i Mimaki u sitotehnici(bg)
Ili ako si tanka sa parama uzmi neki polovan ( mozda da ti neko donese iz Austrije!?)
Flok gledaj tako da ukombinujesh peglu i format katera. Mozes i rucno da napeglavash,ali to je muka. Za ledja ti nece ici vishe od 40 cm shirine, a takva pegla je skupa!! ILi neka ti neki majstor napravi peglu.(jeftinije da je kupish)
Flok se sece jacom silom i drugacijim nozevima ( samo je ugao oshtrice drugaciji). Ako budesh sekla tupim nozem ,pojacavash silu kojom secivo naleze i tada crkava makina,pogotovu jeftiniji modeli. E tu je malo razlika izmedju kvalitetnih i manje kvalitetnih mashina. Sada se folija sece ok na skoro svim novijim modelima , ali se na tezim materijalima vidi kvalitet izrade katera.
Da skratim - uzmi rolanda cx 24,radi jednostavno iz corela, ne kvari se lako.mislim da je oko 2200, ista cena je i za mimaki u istom formatu.Jeste da je skuplji ali ako ok radish, vratice ti se brzo.Sve ovo shto sam ti naveo vazi za neku ozbiljniju upotrebu,ako mislish da pomalo radish i puma/jaguar ti zavrshavaju posao.
 
Odgovor na temu

Lubra
Novi Sad

Član broj: 34402
Poruke: 11
*.212.EUnet.yu.



Profil

icon Re: kater - koji odabrati?!?17.12.2004. u 19:50 - pre 235 meseci
Hvala na savetu!

Za Rolanda mi fali jos malo "vremena". Neki mi savetuju neku Omegu 60. Korejska je, i nisam bas sigurna kakva je....

Hvala jos jednom na savetu!
Jaca
 
Odgovor na temu

gvozden
Ivan Gvozdenovic
Vojvodina

Član broj: 14712
Poruke: 74
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: kater - koji odabrati?!?17.12.2004. u 20:42 - pre 235 meseci
Omega 60- DGI!? Video sam ih rade sasvim ok, nisam siguran koje nozeve koriste,ali uglavnom to su kopije-licence mutohovih katera.Cesto nozevi pashu sa jednog modela na drugi.Sa njima dobijesh orginalni software koji je malo zbunjujuci iliti spor ako si navikla na corel ili ai.Mislim da sa njima ide desktop postolje( neka mala kadica sa valjcima) u koje postavljash rolnu. Flok se ionako uzima po par metara tako da ti ta "kadica" sasvim zavrshava posao. Veliko postolje dodatno placas,ali ako je na jednoj osovini zaboravi ga. Koja je cena- manje od 1800e!?Bitno je da imaju rezervne nozeve, teflon traku, i pinch rolere("grajfere " za foliju) = to su ti jedini rezervni delovi koji se racunaju u normalno odrzavanje. DGI donose iz madjarske ili bosne!! Mozda izboksujesh bolju cenu tamo.Ako te interesuje da uzmesh neshto polovno-jeftinije,javi na pp.
pozdrav !
pogledaj -ebay.at/computer/drucker/plotter
sve to radi i zavrshava posao,pa posle kupi nov.
 
Odgovor na temu

Lubra
Novi Sad

Član broj: 34402
Poruke: 11
*.28.EUnet.yu.



Profil

icon Re: kater - koji odabrati?!?19.12.2004. u 21:54 - pre 235 meseci
Kako stvari stoje, odlucila sam se za tu Omegu 60. Kazes da si video i da je ok, pa hajde da probam.... On stvarno treba samo da bi mi zavrsavao neke sporedne poslove.... E, sad, ako bude trebalo ozbiljnije da se radi na kateru, onda cu ozbiljnije i razmisliti. Cena je 1690 evra, navodno do Nove godine, pa ja kao magarac da pozurim. A i ne mogu puno da cekam i cinculiram.

Hvala na savetima!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Prijavicu sta se desava po tom pitanju.
Pozdrav,
Jaca
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: kater - koji odabrati?!?20.12.2004. u 00:51 - pre 235 meseci
Za Omegu nikad nisam cuo (nisam u katerima-ploterima) pa ne znam, ali znam da sa Rolandom ne mozes pogrijesiti (za Rolandove plotere znam da su dobri). Prave odlicne graficke masine i tako te stvarcice, a ti naravno kupi ono sto se uklapa u tvoje potrebe/mogucnosti.
 
Odgovor na temu

YupOnline
Aleksandra Djurdjevic
Beograd

Član broj: 33764
Poruke: 2
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: kater - koji odabrati?!?05.01.2005. u 13:11 - pre 234 meseci
>

Ja imam Roland CX24 kupljen prosle godine u Austriji, jos je pod garancijom
i interesuje me po kojoj bi ceni mogao da ga prodam?
 
Odgovor na temu

cimos
Sasa Blagojevic
Tivat

Član broj: 59605
Poruke: 3
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: kater - koji odabrati?!?05.06.2005. u 01:49 - pre 229 meseci
Koliko kosta Roland CX24
 
Odgovor na temu

DarkLady
Beograd

Član broj: 72038
Poruke: 10
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: kater - koji odabrati?!?28.10.2005. u 11:00 - pre 224 meseci
Roland GX24 u "Olymp electronic"u koshta 1880e+PDV. Planiram da ga uzmem, pa me zanima da li je taj polovan prodat.
 
Odgovor na temu

Do_The_Evolution
Edvard Louis Severston Vedder

Član broj: 44113
Poruke: 8
212.200.118.*



Profil

icon Re: kater - koji odabrati?!?05.01.2006. u 10:43 - pre 222 meseci
Evo predloga, mislim da vredi pogledati.

Graphtec - Kateri, Japanski www.graphteccorp.com

FC7000 serija prosto zapanjuje. Nisam video takvu brzinu i preciznost do sada. Nema klasicne buke kao kod Rolanda iz 90-ih, da cvili i zapomaze u radu. Mada Roland i dalje vodi na top listi najboljih i nekako svojim imenom i zasluzuje tu poziciju, mislim da Graphtec vredi videti i probati. Odlican software, mnostvo opcija, mogucnost ubacivanja dodatnih alata za rad, cross cut, itd... Vrhunac koji me je odusevio... Mogucnost da preko tastature pomeras foliju i nozic... bez udaljavanja od racunara... sitnica ali znaci...

za sada dve serije dostupne i u srbiji CE3000 i FC7000 u Difolu, www.difol.co.yu
 
Odgovor na temu

hungar

Član broj: 37262
Poruke: 9
195.252.100.*



Profil

icon Re: kater - koji odabrati?!?29.01.2006. u 17:41 - pre 221 meseci
Imam malo koristen cx 24 prodao bih ga za 1500 e
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: kater - koji odabrati?!?03.02.2006. u 01:37 - pre 221 meseci
I JA SAM razmisoljao da kupim kater ali ne znam koji a da je jetiniji a da zavrsava poso...?
Koji je njemu potrosnji materijal?
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

BorisMB
Boris Maksimovic
Pljevlja-Beograd

Član broj: 145101
Poruke: 71
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: kater - koji odabrati?!?25.08.2007. u 19:46 - pre 202 meseci
Prijatelji pozdrav veliki, potrebna mi je pomoc oko uputa na prave adrese, ja se nebavim stampom (mislim do sad) ali ja i ujak koji drzi konfekciju nabavili smo za jeftine pare kater DGI OMEGA 60,
Sad naravno ne bavim se time i to mi ne znaci nista dje ima primenu. Da li bi neko mogao da mi da neke linkovo ili da mi objkasni zasta sluzi ta masina mislim u koje svrhe sve moze da se upotrebi,
Unaprijed se zahavljujem i izvinjavam sto sam iskoristio ovu temu
 
Odgovor na temu

aviza

Član broj: 206238
Poruke: 15
85.222.178.*



Profil

icon Re: kater - koji odabrati?!?02.03.2009. u 21:25 - pre 184 meseci
Evo ovde imas o Omega katerima:
http://www.sitotehnika.rs/PROI...E/MASINE/DGI/dgi_secenje_m.htm

Najbolje da pozoves podrsku pa ces prikupiti informacije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: kater - koji odabrati?!?

[ Pregleda: 10967 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.