Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kakva su iskustva sa IKOM flat rate

[es] :: ISP :: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 47251 | Odgovora: 137 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate10.10.2007. u 18:39 - pre 200 meseci
@ Swearengen

Savet: Ne znam kakve sajtove posecujes i kolko virusa imas, ali probaj napraviti Limited User Account i preko njega surfuj. Takodje nemoj da koristis IE, predji na mozilla-u ili operu.

Manje ti moze pomoci AV, mnogo vise sam sebi mozes pomoci.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Swearengen
Bg

Član broj: 144373
Poruke: 24
212.200.24.*



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate11.10.2007. u 03:08 - pre 200 meseci
Mozillu koristim vec odavno, mada mi se s vremena na vreme desi da zakuca (iskljucivo kada sam na dial up konekciji, i bez obzira na kakvom sam sajtu) pa kad ga ponovo aktiviram vidim da su mi nestali svi bookmarksi. Pokusao sam da ih backup-ujem ali jednostavno nigde ne mogu da pronadjem taj fajl u sistemu, ako on uopste i postoji, a iz samog browsera nema opcija da se negde snimi bookmarks. To me jedino izludjuje kod Mozille. Inace je majka za IE.
Sto se tice AV, nije vise ni bitno sad kad se tolika frka dize oko toga. Cisto me zanimalo posto sam od novembra na FLAT netu i bicu online 24h pa me interesovalo sta bi moglo da me zastiti od nezeljenih ulaza. U medjuvremenu sam se raspitao na drugoj strani i dobio korisne informacije.
Hvala na savetu anyway!
 
Odgovor na temu

sixstringer
Beograd

Član broj: 69795
Poruke: 35
*.vdial.verat.net.



+4 Profil

icon ikom na Belim Vodama?11.10.2007. u 03:46 - pre 200 meseci
Okej...

Da li ima nekog ko je korisnik ikom interneta a da je lociran na Belim Vodama? Pre nekih godinu dana nije bilo tehničkih mogućnosti da me prikače, pa me interesuje da li sada ima smisla da uopšte pokušam... I, da, ako vas ima, da li ste imali problema, odnosno, kako to radi u ovim krajevima?

Kako sam još neupućen u male tajne kablovsog (širokopojasnog) interneta, tek sad se učim pojmovima kao što su dinamička i statička adresa, privatna i javna, NAT, p2p i ostalo. Da li je statička i dinamička adresa isto što i javna i privatna? I nije mi jasno ovo oko IP adresa kod vas koji ste na ikomu, nekima u profilu sa leve strane piše 212.xxx.xx. a nekima .ikomline.net. Šta je šta, u čemu je razlika kad ste svi povezani na jedan isti sistem... ...ili niste?

Znam da smaram i da verovatno postavljam glupa pitanja, al' bih bio zahvalan da mi neko pojasni ovo sve, a sorry ako ovo spada u offtopic...

edit: Sad sam video da u mom profilu ne piše vdial.verat.net kao što sam očekivao. Tek sad mi nije jasno...
 
Odgovor na temu

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
*.artcommunication.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate16.12.2008. u 18:51 - pre 186 meseci
Ako ponudis 100E nagrade - za prvog ko ti posalje pm sa screenshotom legalnog antivirusa - mislim da tu nagradu niko ne bi dobio.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate16.12.2008. u 19:20 - pre 186 meseci
Loša ti je ponuda, isplati se da neko kupi AV za 20-30 evra pa uzme tih 100 nagrade. Ako ćeš da nagradiš, mogu da ti pošaljem pdf sa podacima koji sam dobio uz kupljen AV.
 
Odgovor na temu

trica81
ne zaposlen

Član broj: 203360
Poruke: 1
91.148.80.*



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate22.12.2008. u 12:21 - pre 185 meseci
Pozdrav svima,
posto vidim da se otislo u off u zadnjim postovima da se malo vratimo na temu. Razmisljam da postanem korisnik IKOM net-a pa me interesuje kakva je sada situacija sto se tice P2P i Rapida?Da li to radi? Vidim da to pre nije radio kakva je situacija danas?
Pozzz
 
Odgovor na temu

BiiigMuzzy
Beograd

Član broj: 98691
Poruke: 333
*.static.ikomline.net.



+19 Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate22.12.2008. u 12:46 - pre 185 meseci
Torrenti su meni uvek radili bez problema. Kada ima dosta seeder-a, zakuca mi se na max. DC++ ybg, nemas javnu adresu pa si pasivan (download-ujes onoliko koliko ti passivnost omogucava). A rapidshare kako kad... zajednicki IP imas sa jos dosta korisnika, pa ako neko od njih download-uje, naravno da ne mozes i ti (zato je - kako kad).

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate22.12.2008. u 16:38 - pre 185 meseci
Većina p2p programa kao i rapidshare mogu da rade pristojno do loše, zavisi od trenutne sreće. To je uobičajeno kada imaš privatnu IP adresu.
 
Odgovor na temu

sixstringer
Beograd

Član broj: 69795
Poruke: 35
*.static.ikomline.net.



+4 Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate23.12.2008. u 13:14 - pre 185 meseci
Pre dvadesetak dana sam zvao prvi put, tek da probam. Prijatan ženski glas (u daljem tekstu PŽG) me ljubazno upita za adresu i saopšti mi da "će me neko zvati ako postoje tehničke mogućnosti za priključenje". Istu priču sam slušao pre godinu dana, samo što tad nisam znao da komšija u stanu iznad mene koristi njihov net. Pitam PŽG kakve su to tehničke mogućnosti, pobogu, pa lik u istoj zgradi je korisnik, kako je moguće da moraju da proveravaju i sve u tom stilu. PŽG se zbuni, zastade, izgovori nekoliko vezanih m, pa kaže "Trebaju neki specijalni kablovi." posle čega sam polako odložio slušalicu razmišljajući o alternativama koje u mom slučaju spadaju samo na dial-up jer sam na analognoj centrali, pa još dvojnik.
Posle par dana me zovu i kažu da će neko sutradan doći da potpišem ugovor. Dođe lik, objasni mi da dobijam 2 meseca promo besplatan net i tv (može da se bira između paketa 128/64 i 512/128 što mi je besmisleno, jer, ko bi izabrao 128???) potpišem, ode. Ostavi mi uplatnicu (SBB ne ostavlja klijentu uplatnicu i odlazak do pošte nego se osobi koja dođe daju pare, ali možda nekome ovo više odgovara...). Sutradan sam otišao do pošte, uplatio pare, zvao njihov centar da pitam kad mogu da očekujem priključenje. PŽG me obavesti da će me neko zvati čim registuju uplatu (zvuči poznato?).
Elem, 10. decembra sam potpisao ugovor, 22. decembra je lik došao da me prikači. Tu sam se iznenadio jer sam očekivao da ću da čekam bar duplo duže. Pri tom, moram da naglasim da je lik totalni gotivac! Doduše, nije mi jasna jedna stvar - prvo mi je modem vezao na usb, a tek kad sam ga pitao kako ga je vezao i šta mi je potrebno da ga prikačim na mrežnu kartu prevezao ga je, što je podrazumevalo da zove tehničku podršku i da im izdiktira adresu ili štaveć. Nije mi jasno da li je procedura da odmah ljudima modeme kače na usb, ali i ako jeste, mislim da bi trebalo ili da pitaju klijenta šta bi želeo, ili da im objasne opcije (mada, kapiram da niti to svakoga zanima, niti svako kapira razliku), jer, prvo, da nisam njega odmah pitao, da li bih ja morao da se bakćem sa tehničkom podrškom? Ipak, bolje je da je Ikom neprofesionalan u vezi ovih finesa nego u vezi krupnijih stvari...
I, 24 sata posle priključenja sam veoma zadovoljan. Brzine su u granicama onoga što sam uzeo, veza nije pravila probleme. Jedino što tek počinjem da hvatam konce vezano za IP adrese, torrent i ostale stvari. Moram da napomenem da sam probao uTorrent i da radi okej, jedino što me obaveštava da port koji bi trebalo da koristi nije fowardovan. Još mi nije jasno da li to ima veze sa provajderom ili je to nešto što mogu ja kao korisnik da podešavam, ali kontam da ću skontati sve to iščitavanjem tutoriala i helpova...
Za sada sam prijatno iznenađen sveopštim kvalitetom usluge, s obzirom na Ikomovu reputaciju među korisnicima, na forumima i sl...

Edit: Sad videh da se gomili ljudi koji su korisnici ikoma u profilu pored poruke piše *.static.ikomline.net. a meni 91.143.220.*. Wtf?
 
Odgovor na temu

BiiigMuzzy
Beograd

Član broj: 98691
Poruke: 333
*.static.ikomline.net.



+19 Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate23.12.2008. u 13:34 - pre 185 meseci
Citat:
sixstringer: Doduše, nije mi jasna jedna stvar - prvo mi je modem vezao na usb, a tek kad sam ga pitao kako ga je vezao i šta mi je potrebno da ga prikačim na mrežnu kartu prevezao ga je, što je podrazumevalo da zove tehničku podršku i da im izdiktira adresu ili štaveć. Nije mi jasno da li je procedura da odmah ljudima modeme kače na usb, ali i ako jeste, mislim da bi trebalo ili da pitaju klijenta šta bi želeo, ili da im objasne opcije (mada, kapiram da niti to svakoga zanima, niti svako kapira razliku), jer, prvo, da nisam njega odmah pitao, da li bih ja morao da se bakćem sa tehničkom podrškom?


Da, izgleda da odmah kace na USB, jer za mreznu treba da zovu podrsku da im izdiktiraju mac adresu (ako nakace na USB, a ti posle zelis lan, ti ih zoves). Tako su bar meni povezali... a posto nemam nekih problema preko USB-a, nisam trazio drugacije ni tada, a ni sada.

Citat:
sixstringer: Edit: Sad videh da se gomili ljudi koji su korisnici ikoma u profilu pored poruke piše *.static.ikomline.net. a meni 91.143.220.*. Wtf?


Evo, sad se i tebi promenilo U pocetku bejase samo IP a posle se promeni (skripta foruma valjda iscita ili nesto tako).

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate23.12.2008. u 14:10 - pre 185 meseci
Citat:
sixstringer: Moram da napomenem da sam probao uTorrent i da radi okej, jedino što me obaveštava da port koji bi trebalo da koristi nije fowardovan. Još mi nije jasno da li to ima veze sa provajderom ili je to nešto što mogu ja kao korisnik da podešavam, ali kontam da ću skontati sve to iščitavanjem tutoriala i helpova...
Ne moraš da gubiš vreme sa tutorijalima, ti ne možeš ništa da promeniš i tako će da ostane. Sve dok ne odluče da je vreme da korisnicima daju javne adrese.
 
Odgovor na temu

sixstringer
Beograd

Član broj: 69795
Poruke: 35
*.static.ikomline.net.



+4 Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate23.12.2008. u 14:52 - pre 185 meseci
Citat:
BiiigMuzzy: Evo, sad se i tebi promenilo ;) U pocetku bejase samo IP :D

'Ladno... A znaš li koliko sam ja lupao glavu oko toga! Te šta to znači, te u čemu je stvar... Eto... Baš fino! :D

Citat:
calexx: Ne moraš da gubiš vreme sa tutorijalima, ti ne možeš ništa da promeniš i tako će da ostane. Sve dok ne odluče da je vreme da korisnicima daju javne adrese.

Pretpostavio sam, al' reko' ajd' da probam... Hvala na pojašnjenju!

Pozdrav i vama!
 
Odgovor na temu

m257

Član broj: 132139
Poruke: 398
*.static.ikomline.net.



+5 Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate23.12.2008. u 18:21 - pre 185 meseci
Ja sam sa njima svojevremeno imao najrazlicitijih problema i to u cak 2 razlicita stana, od toga da sam veoma dugo cekao na modem, preko tehnickih problema i smetnji (uglavnom vezanih za TV), do toga da su hteli da mi naplate uvodjenje kablovske u drugom stanu vise nego sto inace kosta. Ali svaki put sam trazio da razgovaram sa sefovima, sto su mi uvek bez izuzetaka omogucavaliili, tako da sam na kraju sredjivao sredio stvar, ali ne bez malo muke. No sto se kvaliteta Interneta tice, tu nemam vecih zamerki, sve radi u granicama paketa koji placam. Jedini nedostatak je privatan IP, posto su svi njihovi korisnici iza NAT-a...

Inace, sto se tice USB-mrezna, verovatno idu po onoj staroj "Predpostavimo da je svaki korisnik debil i ne zatrpavajmo ga detaljima". :) Potpuno razumljivo! :) Za neupucene je (bar u slucaju IKOMa) uvek mnogo lakse ici preko USBa, utaknes kabl, instaliras drajvere i stvar radi. Ako ides preko mrezne kartice moras da im javljas MAC adresu. Primera radi, ako promenis kompjuter/karticu/plocu ili ako odlucis da zakacis modem za ruter pa da pravis kucnu mrezu uvek moras da zoves tehnicku podrsku i diktiras im novu MAC adresu, sto u slucaju manje obavestenih korisnika na prvi pogled nije jenostavno (iako je u sustini nije mnogo komplikovano). Tako da i USB ima svoijih prednosti.
 
Odgovor na temu

walkerz

Član broj: 37849
Poruke: 48
77.105.33.*



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate26.12.2008. u 21:28 - pre 185 meseci
Hm, vidim da su na adsl-u povecane brzine (opet), pitam se da li ce IKOM to pratiti i ovaj put...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate26.12.2008. u 22:21 - pre 185 meseci
Pa mogli bi, vidim da je exe-net povećao, što ne bi i ostali?
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 374
*.static.ikomline.net.



+38 Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate27.12.2008. u 22:12 - pre 185 meseci
Tesko da ce nama povecati brzinu. Evo ja dobio set od tri nova racuna sa istim cenama...
they killed kenny
 
Odgovor na temu

BiiigMuzzy
Beograd

Član broj: 98691
Poruke: 333
*.static.ikomline.net.



+19 Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate27.12.2008. u 22:35 - pre 185 meseci
Gresis... nisu potpuno iste. Do 1024kbps su iste, ali preko je pojeftinilo. Pogle' u racun:



...i trenutne cene:



Flat od 2Mbps je bio 3400 din (sada ce biti 2800), a 3Mbps je bilo 4500 din (sada ce biti 3900).

Ja cu preci na 2Mbps... za 600 dinara vise dobijam duplo brze.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 374
*.static.ikomline.net.



+38 Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate29.12.2008. u 11:07 - pre 185 meseci
@BiiigMuzzy
stvarno nisam video. ti me paketi nesto i ne zanimaju, pa nisam obratio paznju.


Dve stvari mi kod IKOM-a nikad nece biti jasne:
-zahtev za internet mora da se podnese do 15.og u mesecu
-nepostojanje mogucnosti da se uzme javna ip adresa, staticka ili dinamicka, nebitno je. pa cak i uz doplatu ta mogucnost ne postoji.

Pozdrav
they killed kenny
 
Odgovor na temu

walkerz

Član broj: 37849
Poruke: 48
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate30.12.2008. u 18:42 - pre 185 meseci
Da, upravo tako, taj njihov rok za podnosenje zahteva do 15. je nesto sto ne mogu da razumem. A vrhunac je kada im se takav zahtev i podnese, da oni korisnika ni ne udostoje odgovora da je to zaista evidentirano i da moze da racuna na tu promenu kada dodje vreme, pa sam ja recimo dolazio u situaciju da se tamo nekog 2.-3. u mesecu (kada vidim da mi brzina nije promenjena, iako je zahtev uredno poslat mailom) sa njima natezem i objasnjavam kako ja jesam to poslao, nego oni nisu "videli", da bi na kraju, u toku dana, tu brzinu i promenili... Tako je to valjda kada nema prave konkurencije.

I da ne bude kako ih samo kritikujem, sto se tice kvaliteta i stabilnosti same veze, to je zaista ok (kuc, kuc :)), ponekad veza pukne, ali to zaista brzo rese, torenti rade sasvim ok, a brzina je konstantna. Mada je moguce da ovo sve zavisi i od kablovske infrastrukture na samoj lokaciji...
 
Odgovor na temu

walkerz

Član broj: 37849
Poruke: 48
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate06.01.2009. u 21:11 - pre 185 meseci
Da li je neko probao da proverava IKOM mail preko drugog provajdera? POP3 ne dozvoljava pristup kada nisam konektovan preko ikom-a, njihova teh. podrska ne ume da odgovori na ovo pitanje. Konkretno, hocu da podesim gmail da mi skuplja ikomovu postu. Sa mailovima drugih provajdera nema problema, sve funkcionise, samo ikom izgleda ne dozvoljava pop3 pristup kada se ne konektuje preko njih.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Kakva su iskustva sa IKOM flat rate

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 47251 | Odgovora: 137 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.