Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALT + [nesto] kombinacije u passwordu

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: ALT + [nesto] kombinacije u passwordu

[ Pregleda: 2386 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

johnnydk
Johnny DK

Član broj: 41449
Poruke: 2
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon ALT + [nesto] kombinacije u passwordu08.12.2004. u 03:46 - pre 235 meseci
Naime, zanima me da li koristenje kombinacija ALT +[nesto] povecava sigurnost passworda u windowsima XP ili u UNIXU?

Primjerice da li je teze crackirati passwd tipa:
ľłŐ┤Áż╚╔╩
i da li se uopce takvi passwordi mogu postaviti (ja sam probao pod winxp i mogu se)...

Jer se onda mogucnost kombiniranja prosiruje na svih 256 znakova, dakle 256^7 je jako puno kombinacija :)

Unaprijed se zahvaljujem!
Lijep pozdrav!
 
Odgovor na temu

johnnydk
Johnny DK

Član broj: 41449
Poruke: 2
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: ALT + [nesto] kombinacije u passwordu09.12.2004. u 17:18 - pre 234 meseci
Pa dobro jel nitko ne zna odgovor? Mislim, nije da je nesto posebno tesko???

Lijep pozdrav!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: ALT + [nesto] kombinacije u passwordu09.12.2004. u 18:02 - pre 234 meseci
Pa, nije teško, nego ne shvatam šta je tu zapravo pitanje?

Zapravo, pitao si da li su takve šifre teže za crack-ovanje, i sam si dao odgovor na to - logično, jesu zato što je onda u igri mnogo više znakova tako da će bruteforce "malko" duže potrajati. Naravno, najbolje je kombinovati i "normalne" znakove sa znakovima čiji je ASCII kod iznad 128.

Da li može u Unux-u... Nisam probao, verovatno može, ne vidim razloga što ne bi.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

drgrozozo
Doktor Grozozo

Član broj: 41870
Poruke: 264
*.83.beocity.net.

Jabber: drgrozozo@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: ALT + [nesto] kombinacije u passwordu14.01.2005. u 23:49 - pre 233 meseci
Citat:
johnnydk: Naime, zanima me da li koristenje kombinacija ALT +[nesto] povecava sigurnost passworda u windowsima XP ili u UNIXU?


Da, da definitivno se povecava sigurnost koriscenjem tih "high-ascii" znakova.

Kada su lopht heavy industries izbacili lophtcrack to je bila dobra i pouzdana zastita.
Kakva je danas situacija nemam pojma, ali sigurno je bolje nego obican pass.

Naravno treba paziti gde ih primenjujes, recimo novi pgp nece moci da otvori fajlove kriptovane takvim passwordom u starijim verzijama, jer je tek sad uveo potpunu unicode kompatibilnost, pa to nisu vise isti karakteri.
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: ALT + [nesto] kombinacije u passwordu

[ Pregleda: 2386 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.