Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ferrari Enzo - hocu komentar

[es] :: 3D modelovanje :: Ferrari Enzo - hocu komentar

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8325 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar09.12.2004. u 18:22 - pre 234 meseci
Zamolio bih Spellinga da se malo kontrolise pri svojim komentarima
da ne bih bio prinudjen da reagujem. Sve sto si rekao mogao si da
kazes i civilizovano.
Takodje, o ovome se pricalo vec na 5 tema. Interesantno je da
su sve te teme pocele sa skroz drugom pricom, a zavrsile ovako.
Da podsetimo sve ucesnike, traze se komentari na uradjen ferari.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

marco3dx
Marko Jocic
Novi Sad

Član broj: 29274
Poruke: 96
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar09.12.2004. u 18:32 - pre 234 meseci
Citat:
reject:
Da podsetimo sve ucesnike, traze se komentari na uradjen ferari.


respect 2 reject
NAPRED ZVEZDO, SAMO NAPRED ZVEZDO!!!
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar09.12.2004. u 18:55 - pre 234 meseci
izvinjavam se ali moram....

SpelingMistakes: Uradio si to u Max-u - I sta ces sad sa njim

Spelling.... ovo "Uradio si to u MAX-u..." na to sam mislio kada sam rekao "zar se ne rade i neki filmovi sa Max-om", ako me razumes na sta sam mislio. Jednom sam pomesao sto ti kazes babe i zabe na onoj temi i hvala ti sto si me ispravio, ali sada uopste nisam pricao u tom kontekstu.

Ok verovatno je ProE odlican program, ne znam, ne radim u njemu, ALI to ne znaci da je Max (ili neki drugi) los program.

Pozdrav
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-2.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar09.12.2004. u 23:28 - pre 234 meseci
@Angel_of_Dark

Gresis - sinak - grdno gresis - normalno ovo je pozitivan ton iz crtaca

Pazi ovako - Reci mi kakva se to "animacija" - inace o njoj smo pricali zer ne - i o renderovanju - takodje - kakva se to animacija pravi od drveta i kartona - O cemu ti pricas - Pa zar se ne vidi sve cesce u reklamama da kola idu, a tu onda nastupaju "3d efekti" ulazak u motor, rad klipova i tako to - - jesam dobro naveo primer
Ti si pogresio sto nisi primetio da se ovde pricalo o kompjuteraskoj animaciji - tacnije vizuelizaciji modela - a ne generalno o prezentaciji - Zar nije tako - a opet to je ako me dobro pamcenje sluzi itekako vezano za ovu temu - mislim to o cemu sam ja pricao - vezano za smer u kom ja razmisljam a to je nacin na koji je do samog modela doslo, a ostalo - pa moze se i o tome pricati.

Sledece - Mozda se u tehnikama vizuelizacije koriste razni fazoni - sto je ok - ali iovde pricamo o modeli koji je radjen kao sklop, sa svim sitnim delovima - imenima, (sklop vrata, sklop volana, sklop celog automobila (svi znamo valjda o cemu pricam) sa svim njihovim delovima - To je posledica ozbiljnog rada - neces me ubediti da ako si vec izdizajnirao ceo auto (znaci sve delove) da ces da se koristis "kojekakvim raznim" fazonima da ih ne bi prikazao - Sa tim se definitivno ne bi ni sam slozio - jel tako - Ali to je samo slucaj da imas ceo model - a ne "tupu ovde, rupu tamo - bez sedista i svega ostalog - Mislis li da je to "sucaj" kod velikih firmi - Verujem da ces i sam zakljuciti da velike firme ne rade tako "primitivno" jer kad se "dizajnira nesto sto se proizvodi, nema sale - Znaci slazemo se oko toga - Dalje - Ako vec imaju ceo model - zasto ga ne bi iskoristili za animaciju - Pokazali "amortizere, motor, sistem brisaca, pomeranje retrovizora, farova i bla bla bla bla (pogledaj samo animacije pomeranja i raznih pozicija sedista, otvorenog krova i unutrasnjosti - zatim sigurnosnih "feature-a" kod novih modela i slicno - Hoces da mi kazes da se to radi u "studiju od kartona i slicno" Ako tako mislis onda grdno gresis ti - a ne ja - Sa druge strane moram i ja da budem iskren - ima tu "scenskog pristupa snimanju" - mozda u studiju, mozda u prirodi - ali tu je prica o generalnom prezentovanju modela - i to zavisi of fpristupa radu - tacnije tima koji je za to odgovoran -. jer ti timovi diktiraju pristup -- ali to je vec definitivno rastakanje price i necu vise u tom smeru.
Da se vratim na odgovaranje -
Primer koji si izabrao je sasvim neprikladan (star wars) - jer ovde se radi kao sto smo ustanovili o izdizajniranom modelu u 3d i njegovoj vizuelizaciji.

Nisam ni rekao - NIGDE - da je CAD model ujedno i zavrsni model za animaciju - Pa zasto bih onda radi u Maji? To je takodje netacan komentar - i opet nas udaljuje od cele price - Slazes li se da ja to nigde nisam rekao - prvo iz razloga sto je to notorna glupost, a onda jer to vrlo daleko od istine - Mozda sam rekao "odlicno kao polazni model - Jer ja npr kad esportujem neke stvari koje sam napravio u ProE-u u Mayu - dobijam sve kako je bilo namesteno u ProE-u - znaci imamo sklop automobila sa svim njegovim podsklopovima - sa pripadajucim im delovima - sa sve njihovim imenima - - Druga stvar je sto su npr vrata u ProE-u od "lima" tacnije imaju svoju debljinu, i sve delove , tako da ih ja kad ih jednom napravim mogu staviti u amam bas svaki polozaj - dok kod "obicniog modeliranja" to nije slucaj - dobijes samo ono sto je uradjeno - a to znaci da se "stedi na dizajnu - a toga kod "ozbiljnog rada u cad modeliranju nekog proizvoda - pa i kola" apsolutno nema - Osim npr koriscenja istog motora, guma, karoserije i slicno - ali to je opet sasvim potpun model.

Sto se tice stereolitografije - da li si ikada radio nesto za nju - Ja kad sam pricao sam medju ostalim stvarima spomenuo i nju - kao jedan "od" nacina dobijanja "prototipa" - Po meni je ta ista stereolitogtafija nedovoljno kvalitetna za moje standarde, jer sam do sada nekoliko stvari radio u njoj i uopste nisam zadovoljan preciznoscu koja se tu moze ostvariti - Kad sam pricao o modelu iz maksa - lepo sam pitao - za sta se moze upotrebiti - takav kakav je - a za sta se moze upotrebiti cad model - Modeli radjeni u programima za "obican" modeling po meni nisu "dovoljno kvalitetni2 za ozbiljnu izradu - To ce vam "reci svaki iole ozbiljniji" alatnicar ili proizvodjac koji ima CNC masinu - meni je svakodnevno dostupna - "imamo li vise nesto o tome da pricamo" - Radi sam i modele u stereolitogtafiji, a radim danas modele na CNC masini - Radio sam delove za avione u Utvi - preciznosti 0.003-5 mikrona - o cemu onda pricamo - kakve argumente suprostvaljamo - "telerancije koje su od do - a mere se u desetim - Sta mislis zasto danas postoje "brojene" firme za riverzni inzenjering" pa bas iz toga razloga sto neki ljudu rade "naustrb kvaliteta" da bi razvili ideju pa sam tim kasnije dolaze u situaciju da za njih neko drugi mora da napravi kvalitet - normalno za poprilicne pare (situacija - razvijen model u Max-u i sad treba napravit "iole funkcionalan model" - To je nemogu napraviti iz Maksa - ako ti neko kaze da jeste - pa mislim da te vrlo laze. A da ne PRICAMO o silnim izmena u razvojnoj - tacnije vec prototipskoj fazi - koje eto mogu da se pojave kao posledice pomalo svega.

@pailhead

Provociras - Veoma dobro znas da sam se obicnim modelingom i animacijom (3DS4 I MAX) bavio jos od 95-e kad ........ bla bla bla - komentari bi bili na to koliko si tada imao godina. E sad - moze svako da mi prica sta hoce, ali ja sam tada pravio od aviona, brodova pa i svega ostalog sto mi je palo na pamet (a bilo je toga veoma mnogo verujte mi) - tako da vrlo dobro znam sta je "obican" modeling i kompjuterska animacija - a sta CAD modeling. Od 97-e sam poceo ozbiljno da se bavim industrijskim dizajnom .- (uvek me je modelovanje zanimalo vise od animacije) - Od 98 (ili mozda malo kasnije) pocinjem sa radom u Maji (ne secam se da lije izasla i u kom mesecu). Ne bih dalje od toga - ali - kao sto rece Djodje Balasevic - ja ipak varam malo bolje - u smislu - sve to sto Vi pricate ja sam vec prosao - na ovaj ili onaj nacin - a kad znam za nesto bolje - onda mogu da pricam o svim "posledicama" odredjenog nacina rada - sto i radim - ali me niko ne slusa - slusate samo sebe i mislite (odredjeni) da ste popili svu pamet ovog sveta - a primere ovoga sto Vam ja navodim - svakih danom ih je sve vise.... nebitno.

@reject

Sta znaci "termin" kontrolises (definisi ga) - Jesam li ja nekoga uvredio - Ako jesam - kad i gde - a ako nisam ...... to je vec peta stvar - Sa druge strane ovde vidim nekoga ko je izneo niz "netacnih informacija" i niko mu ne skrece paznju da LAZE (jel to to)- a to je valjda malo veci problem od reci "lupio si i ostao ziv" - Istina ne moze biti i ono sto taj neko pise i ono sto ja pisem - istina moze btii samo jedno - e sad sta je istina - neka ljudi procene sami - Sto se tice mog pisanja (smera i nacina gledanja na stvari) - ono je zasnovano na prici o tome kako je "konkretno" abishai ovde dosao do svog modela - Ne vidim kako se to "kosi toliko sa temom" - ako se kosi - ok - napisite - ali dodajte i razloge zbog kojih se to ne slaze sa temom - Mada kada neko trazi kritike - mislim da se ne moze ograniciti u kom se smeru kritike "trebati" da idu - pa stoga .............

@abishai

Nisam bas najbolje razumeo "sta mi se stavlja na teret" ali valjda si razumeo moj "smer" razmisljanja i stanoviste - Ako i dalje mislis da sam nesto napisao pogresno - (mozda nisam bas najbolje razmeo ovaj tvoj post) napisi malo jasnije - jer ga ovakvog nisam razumeo. Inace - Mozda bi jednino mogao prvo ovo gore da procitas - jer ce valjda da ti razjasni moje gedista na stvar -

Toliko o svemu - Mislim da je "konverzacija" na nivou, ali samo mala molba da se povede racuna o detaljima - i da se malo ozbiljnije razmisli pre postovanja - jer ovde ima od "neistine de misinterpretacija"


PS Daaaa setih se - Znaci civizovano je lagati (ili u ovom slucaju davati netacne informacije) a necivilizovano je nekome ko to radi reci "LUPIO SI" - hmm
 
Odgovor na temu

Angel_of_Dark
Oliver Pavicevic
Organism Media
Milano

Član broj: 31111
Poruke: 204
*.fastres.net.

Sajt: blog.myspace.com/Oneof18a..


Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar10.12.2004. u 00:29 - pre 234 meseci
@speling mistakes
Dobro, onda je kako ti kazes Speling, u pravu si i ja u stvari nemam pojma o cemu pricam. Samo, citirajuci si pogresio malke... zar nije bilo ovako.. grsis sinak, gresis.. tj ti avion nikada nece poleteti... podseti me kako je lajavi krel** petao prosao na kraju? (sala naravno, pozitivni ton iz crtaca ;))

Ne ozbiljno, vracajuci se na temu: moram da te podsetim da je covek postavio rad na temu 3d-a, tj. vizuelizacije... sto nikako ne mozes da tvrdis da ima bilo kakve veze sa cadom. Ovaj model nema namenu koju bi ti zeleo da ima. Niko nece koristiti ovaj model da bi po njemu pravio vernu kopiju na CNC masini. Znaci, prvo pravilo dizajna je kome se obracas i sta zelis da postignes i kojim sredstvima zelis da dodjes do cilja. Ne vidim da je ovde na bilo koji nacin bila promasena tema koristiti MAX za rad (a verovatno bi bila mnogo promasenija tema da je koristio pro-e).
Sto se pitanja oko CNC masine tice, ne nisam nikada radio na njoj, niti sam imao potrebe. Sto se Stereo Lito tehnike tice, jesam, radio sam ponesto na njoj. Eto, zbog toga moram da te ispravim:
-tacno je da sa stero lito ne mozes da napravis dobar masinski model (tj, tesko da mozes da napravis bilo kakav mainski model)
-sto se STL tice... evo, iz prve ruke mogu da ti kazem ko sigurno koristi STL za modelovanje delova bas za automobile i motocikle (ponavnjam, ne radi se o masinskim delovima, vec o delovima povezanim sa industrijskim dizajnom, pogotovo u svrsi prototajpinga, kao sto su modeli automobila i sasija, delovi enterijera (u plastici i gumirani), kalupi za kompozitne materijale itd. ).. Znaci, licno sam video da u dizajn studiju Ducatia koriste STL... licno sam radio model za MOMO design neki volan u STL formatu. Ne provereno, ali skoro sasvim sigurno znam da se delovi sasije i ergonomskih delova za ferari F1 radi u stereolito.
 
Odgovor na temu

Sh@ban

Član broj: 36719
Poruke: 78
*.pristop.co.yu.



Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar10.12.2004. u 05:10 - pre 234 meseci
...speling, kad si tako grlat, posalji neke tvoje radove u tom ProE, da znamo sa kim pricamo...
 
Odgovor na temu

deliktus

Član broj: 30211
Poruke: 53
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar10.12.2004. u 10:11 - pre 234 meseci
....zbilja mi nije jasno koji vrag se natezete ko budale: ako covjek voli i radi u Max-u nek radi...pogotvo ako ga nije briga za apsolutno nikakve proracune vezane za auto ili moguce patentiranje proizvoda...ako je za vlastiti gust ma nek radi i u mehoCad-u :-)...a ako vec zeli da projektira i izmodelira Eiffelov toranj nek onda koristi Catiu, Robot Millenium, Tower, i tome slicne programske pakete...ovako nek svako gusta za sebe...
beeeeeeeeeeee
 
Odgovor na temu

Sh@ban

Član broj: 36719
Poruke: 78
*.pristop.co.yu.



Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar10.12.2004. u 10:46 - pre 234 meseci
....ako se neko bavi 3d dizajnom uopste, mislim da treba da mu cvili jaje za matematicke proracune (ugao nagiba, rastojanje izmedju kurble i osovine, radijus srafa na felni, tezina klipnjace....i tako to.....to nije bitno)...
.....naravno to je bitno ako neko radi u nekoj velikoj kompaniji, i treba da odradi neku simulaciju......
...na kraju krajeva Speling, nemogu da verujem da ti upste poredis ProE sa 3d max-om ili Mayom, ili ProE-ov render sa renderom pomenutih 3d paketa.....nebulozno...
...
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.yubc.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar10.12.2004. u 14:18 - pre 234 meseci
ali moras razgraniciti pojmove projektovanja i dizajnirana, i shvatiti sta ti ustvari hoces ;)
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar10.12.2004. u 14:41 - pre 234 meseci
eeeeee...


Sh@ban... brate.... tebe bas nece ... Prvo si ga stavio na car modeling i "skoro ga niko" nije prokomentarisao (a odlican je)... zatim otvaras NOVU temu i taman pocinju komentari i....... onda pocinje neka rasprava i na kraju ti opet ne dobijas dovoljno komentara

Ej z'jebite vise cad ovo ono, nego procitajte jos jednom naslov teme i vratite se na nju... mislim bez onoga zasto to nije u tom i tom programu i kao sto rece i angel of dark "vracajuci se na temu: moram da te podsetim da je covek postavio rad na temu 3d-a, tj. vizuelizacije... sto nikako ne mozes da tvrdis da ima bilo kakve veze sa cadom." (i slicno....)


p.s. Spel... bez uvrede
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

forgotten

Član broj: 18950
Poruke: 369
195.178.55.*



Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar10.12.2004. u 14:49 - pre 234 meseci
E vala Mistake oces li vise prestati da siris nebuloze po ovom forumu. Ma ne prodje ni jedan tvoj post a da ne spomenes "zasto taj program kad moze Maya ili Pro/E". Covece ostavi ljude da rade u softveru u kojem oni zele. Ima ljudi koji prave fascinantne stavri u maxu, koje neko u npr. mayi nece ni za 20godina, jer bitan je talenat, a ko je talenat taj ce lako prosuditi koji mu program najblolje lezi. Ukusi i potrebe su razliciti, ne zeli svako da napravi maketu, ispituje "problematiku automobila" i kojekakve gluposti. Nije mi jasno kako do sada nisi zakljucio da ovde autori ovih radova (radjeni u maxu i sl. softveru koji tebi ne odogovara za vizuelizaciju) zahtevaju komentare ISKLJUCIVO modelinga i vizuelizacije tog modela.

Citat:
slusate samo sebe i mislite (odredjeni) da ste popili svu pamet ovog sveta

Ovaj tvoj citat mi vise lici da si ga samom sebi napisao.

Prestani vise da kvaris drugima teme, ako nekome bude bila potreban savet za izradu maketa (posto si ovde poceo flame sa tim pitanjem), nebrini zvacemo te.
 
Odgovor na temu

Garac
Dragan Radosavljevic

Član broj: 8601
Poruke: 45
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar10.12.2004. u 15:16 - pre 234 meseci
....KIKIRIKI-SEMENKE......... KIKIRIKI-SEMENKE... ..... ajmo ovde... jos malo pa nestalo....... sport za zube..... ajmo narode......... piva-soka-cipsa-keksa...... zeli neko.....?!)

pssss... ferrari je do j***... a de mu je migavac... ili ono.. ko na bajsu.. ispruzis ruku....)))
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar10.12.2004. u 18:39 - pre 234 meseci
Citat:
SpelingMistakes:
@reject

Sta znaci "termin" kontrolises (definisi ga) - Jesam li ja nekoga uvredio - Ako jesam - kad i gde - a ako nisam ...... to je vec peta stvar - Sa druge strane ovde vidim nekoga ko je izneo niz "netacnih informacija" i niko mu ne skrece paznju da LAZE (jel to to)- a to je valjda malo veci problem od reci "lupio si i ostao ziv" - Istina ne moze biti i ono sto taj neko pise i ono sto ja pisem - istina moze btii samo jedno - e sad sta je istina - neka ljudi procene sami - Sto se tice mog pisanja (smera i nacina gledanja na stvari) - ono je zasnovano na prici o tome kako je "konkretno" abishai ovde dosao do svog modela - Ne vidim kako se to "kosi toliko sa temom" - ako se kosi - ok - napisite - ali dodajte i razloge zbog kojih se to ne slaze sa temom - Mada kada neko trazi kritike - mislim da se ne moze ograniciti u kom se smeru kritike "trebati" da idu - pa stoga .............

Govorim generalno o tvom tonu ne samo na ovoj temi. Ovaj forum sluzi za razmenu
iskustava, ne za besomucnu propagandu odredjenih softverskih paketa i bezgranicne
strucnosti odredjenih likova.
Moj ti je savet da malo pogledas svoje poruke pa da razmislis zasto se u skoro svakoj
temi na kojoj se pojavi tvoj post, uskoro pojavi i neka svadja i prepucavanje.
Sve se to resava svesnom kontrolom informacija koje saljes ovamo. :) Eto.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-2.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar10.12.2004. u 22:18 - pre 234 meseci
Opusteno ljudi - rasprava je nastala jer sam odgovarao na pojedine komentare, pitanja i sicno.

Misljanja nam se razlikuju i to sto "vas" koji koristite Max ima vise - na znaci da je boji vec da ga je eto lakse nauciti - da je "lako" raditi u njemu - i da vecinu potreba koje ima korisnik moze da zadovolji -

Meni se pricalo o nacinu na koji je uradjen model - i mogucem postojanju boljeg nacina - u nekom drugom softveru.

Pricali smo gde se koriste kompletni modeli - u vizuelizaciji - ja sam spomenuo reklame i slicno - i pokusao sam da napravim razliku izmedju obicnog modelinga i njegovog pristupa i "malo ozbiljnijeg" nacina rada na modeling - sto ne mora da znaci da je ovaj drugi ujedno i tezi - Nista vise -

Na kraju krajeva imate www.ptc.com - pa pogledajte sta se sve radi u ProE-u

Bio je jedan od zvanicnih softvera za rad na bolidima Formule 1 - zar to ne govori dovoljno - I kad ovo kazem to nije da bih nekoga ili nesto reklamirao vec da samo malo razmislite - tacnije sire otvorite oci- i pokusate da doznate nesto vise o toj ideji - tacnije postupku , nacinu ili sta li vec - To nikome nece "smetati" nece biti losiji ako zna Max, a pokusa da vidi "ima li nesto bolje od toga" za dizajn - Radio sam u Maksu - ali mislim da postoje i bolji softveri (za dizajn - i iskljucivo samo za dizajn - modeling - cad - zovite ga kako zelite) .- i samo to pokusavam da kazem - Nista vise - Da li ce me neko saslusati i makar se zainteresovati za ovu pricu - pa bilo bi lepo Odatle smo i dosli ovde - Jer je bilo svakakvih komentara pa eto malo baratamo cinjenicama

U svakom slucaju na pokretacu ove teme je da "nam dostavi" jos slika na osnovu kojih cemo - kad vidimo detalje- pricati dalje - to sam vec rekao

Inace dok sam citao neke komentare imao sam osmeh na licu - Mozda i ja preterujem - ali ja mozda samo jasno zelim da napravim neke razlike - bavio sam se obicnim modelingom, i u njemu "nema nekog izazova" bar za mene - a ovako - u malo ozbiljnijem radu - great Volim da se nadmecem sa "prirodom" i da ...............

Toliko
Pozdrav svima - i izvinite sto sam Vam prekinuo "gledanje" prenosa utakmice

PS Mali - daj mene jednu kesu kokica
 
Odgovor na temu

Fuji
Goran Jakovljevic
Banja Luka

Član broj: 20853
Poruke: 20
*.teol.net.

Sajt: www.najrazred.vze.com


Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar11.12.2004. u 00:20 - pre 234 meseci
Uf na ovom forumu 90 % tema zavrsava na isti nacin !
 
Odgovor na temu

vladimir84
Beograd

Član broj: 41386
Poruke: 69
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar11.12.2004. u 00:29 - pre 234 meseci
Ferrari je bruka nema sta.Naravno da uvek moze bolje ali cemu rasprava kad pricate o totalno drugim stvarima.Naravno da treba da se iskoristi znanje o modelovanju i sve sto uz to ide ali nema razloga da se prozivamo.Jel tako???????

Ferrari-ja si odradio za medalje svaka cas , za svaku pohvalu!

Ja pokusavam da napravim Mazdu i skinuo sam neki tutorial ali je nepotpun pa sam moramo sam da istrazujem kako se pravi , ali dobro nego me zanima da li neko ima predstavu gde mogu da skinem video tutoriale??? (za kola naravno)
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar11.12.2004. u 18:14 - pre 234 meseci
Ako koristis ProE, ni ti tutoriali ti ne trebaju. :)
Ozbiljno razmisljam da ovu temu ocistim od gluposti i
ostavim samo komentare na ferari. Ne zelim da
ovaj forum lici na stari Advocacy ili MadZone.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-1.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar12.12.2004. u 01:53 - pre 234 meseci
OFF TOPIC
hmm - da ocistis - a ja pitam po kom kriterijumu ? Zar ovde postoje kriterijumi - zar nisam ja obrazlozio moj pristup ovoj temi - Kako onda mislis da je ocistis - Zar ce to biti tvoje "slobodno" shvatanje teme ili sta?
Pazi samo "da ne dodjes pod udar slobodnih strelaca" sa takvim stavom - mislim ciscenje teme.

END

@Sh@ban

Sta znaci tvoji komentari - kad sam toliko dobar? Jel to "prozivanje, izazivanje ili? Ako te zanima ko sam i sta sam radio - pretrazi postove - ranije i sadasnje pa se informisi - ili mozda treba da se nekome pravdam - tebi ili nekome drugom? Svako moze da shvati ko sam ako procita sta pisem i o cemu pisem i na nacin kojim pisem - A ako su bas potrebni radovi - potrudi se pa ih nadji sam - Prevazisao sam tu fazu "dokazivanja drugima" da sam dobar, da sam ovakav ili onakav - Ako zelis "cuj komentar ili savet - nazovi ga kako zelis" a ako neces - ne moras - ali takodje ne moras nekoga ko ti nesto prica da tako "prozivas" tipa stani na liniju. Na kraju krajeva sta bi tebi "takvom" znacilo da vidis deo za avion - ili npr ceo pistolj koji sam projektovao - Mislis li da si dovoljno kompetentan za ista od toga - Deo za kola, jahtu, jedrilicu! Sta bi to tebi znacilo - Mislis li da ima neko ko je kompetentan da "oceni" da li je deo za kola koji je izdizajniran i proizveden i kao takav bezlican - lep - ili ruzan - Mislis li da ima nekog ko je kompetentan da oceni isto to u vezi dela za avion (nikad ga u zivotu neces ni videti a kamoli ocenjivati njegov izgled), delove za pistolj? Mislis li da pistolj treba da bude lep - kao iz igrice i da se pistolji prave da budu lepi - ako to mislis varas se - jer pistolj se pravi da bude efikasan na prvom mestu - Estetika se danas NA ORUZJU postize kojekakvim oblogama i slicno - ali je ono u sustini RUZNO oK - I sa cime bih ja to mogao da "izadjem pred tebe" ili bilo kog drugog - a ni ti ni ti drugi "nemate pojma" da je istina bas (vrlo verovatno) bas ovakva kakvim sam je opisao.




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.126.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar12.12.2004. u 02:05 - pre 234 meseci
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cs_coyote
Stuttgart

Član broj: 17072
Poruke: 229
*.dip.t-dialin.net.

Sajt: www.google.com


+4 Profil

icon Re: Ferrari Enzo - hocu komentar12.12.2004. u 08:10 - pre 234 meseci
Razumem ja da svaki novi forum mora da prelezi decije bolesti. Samo ne mogu da shvatim zasto smo mi sa nasim morali da zakacimo malariju, koja se navraca iznova sa svakom novom temom...
Posto sam tri dana bio sluzbeno odsutan, nisam stigao da na vreme reagujem uklanjajuci off topic komentare. Necu da rucno kasapim lanac, niti da uklanjam temu - jer zelim da ove poruke ovakve kakve su mogu svi procitati i tako nas svi jos bolje upoznaju :P
Ali cu lanac zakljucati i zamoliti Shab@na da pokrene temu iznova, jer on svojim kvalitetnim radom zaista zasluzuje konstruktivne kritike i komentare.

I da se ne bih ponavljao, obavezno procitati http://www.elitesecurity.org/tema/52608
Mozda nisu svi nisu stigli da na poruku obrate paznju, ali je ocigledno da su je pojedinci koji je jesu procitali smetnuli sa uma.

I jos nesto, posto ovakve flame-ove zapocinju uglavnom isti ucesnici, pojedinci su zasluzili da se sa njihovim ponasanjem upoznaju vise instance, od kojih cu zahtevati dalje mere.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Ferrari Enzo - hocu komentar

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8325 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.