Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kada treba pozivati metode JPanel.validate() i JPanel.repaint()??

[es] :: Java :: Kada treba pozivati metode JPanel.validate() i JPanel.repaint()??

[ Pregleda: 3513 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Kada treba pozivati metode JPanel.validate() i JPanel.repaint()??30.11.2004. u 14:09 - pre 235 meseci
Pravim neki GUI i sada sam napravio da se ove metode pozivaju prilikom svake promene podataka koji se prikazuju (tj svaki put posle (grupe) poziva JTextField.setText() ili JLabel.setText()) kao i svaki put kada hocu da promenim "status" dugmeta ili polja za unos podataka sa setEnabled().
Owl
 
Odgovor na temu

range
Beograd

Član broj: 1006
Poruke: 248
*.BVCOM.NET.



+1 Profil

icon Re: Kada treba pozivati metode JPanel.validate() i JPanel.repaint()??01.12.2004. u 09:12 - pre 235 meseci
Za ovaj tvoj slucaj je to apsolutno nepotrebno da radis. Konkretno validate() pozivas npr. pri dinamickom generisanju GUI-ja, a repaint() ti ponovo iscrtava ekran. Nista ne treba od ovoga da pozivas za setText() ili setEnabled() metod recimo
 
Odgovor na temu

bumblebee
NoviSad

Član broj: 119744
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kada treba pozivati metode JPanel.validate() i JPanel.repaint()??29.04.2007. u 18:19 - pre 206 meseci
ja imam problem sa JFrame-om koji je osnovni prozor aplikacije, a izmedju ostalog sadrzi i JPanel koji zahtijeva osvjezavanje nakon izmjene sadrzaja. problem je to sto se pri pomijeranju JFrame-a van okvira ekrana iz nekog razloga kada se vrati nazad ne pozove repaint, tj. repaint-uje se samo sadrzaj panela, a ne i ostatak kontejnera...
zanima me koji event da uhvatim, tj. gdje da pozovem repaint posto ocigledno to nece da se odradi samo?
 
Odgovor na temu

rj444
Radomir Jakovljevic
Beograd

Član broj: 48212
Poruke: 354
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Kada treba pozivati metode JPanel.validate() i JPanel.repaint()??30.04.2007. u 14:50 - pre 206 meseci
Nemoj da se uvredis, ali mislim da ti nije dobar dizajn aplikacije kada treba posebno da osvezavas GUI pri promeni podataka. Pogledaj projektni uzorak "Observer". Najbolje je ako mozes pomocu njega da resis problem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Kada treba pozivati metode JPanel.validate() i JPanel.repaint()??

[ Pregleda: 3513 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.