Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vidljivi prozori sa swingom.....

[es] :: Java :: vidljivi prozori sa swingom.....

[ Pregleda: 2094 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_alokiN_
strasbourg

Član broj: 22325
Poruke: 56
*.fbx.proxad.net.

Sajt: www.nadjidom.com


Profil

icon vidljivi prozori sa swingom.....20.11.2004. u 12:31 - pre 235 meseci
Pokusavam da uradim interfejs u SWING u koristeci JPanel + JInternalFrame. Da bih mogao da ga koristim kako treba, moram da znam koji od prozora (JInternalFrame) su vidljivi na ekranu. Da li postoji nacin da dobijem tu informaciju. U API specifikacijama sam nasao metodu, isSelected, ali ona daje false ako prozor nije selektiran, iako je vidljiv. Nasao sam i isShowing, ali ni ona ne radi ono sto mi treba... Zna li neko mozda kako da ovo izvedem? hvala..

PS. znam da je ovo mnogo precizno pitanje, pa ako iko zna neki drugi forum koji se mozda preciznije bavi swing-om ili tako necim, bacite mi link... guglao sam ovo ceo dan, ali nista ne uspevam da nadjem...
 
Odgovor na temu

fop

Član broj: 33857
Poruke: 21
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: vidljivi prozori sa swingom.....22.11.2004. u 09:05 - pre 235 meseci
Code:

if ( ! nekiFrame.isClosed()) ... // onda je vidljiv na ekranu


i drugi put.
 
Odgovor na temu

_alokiN_
strasbourg

Član broj: 22325
Poruke: 56
*.fbx.proxad.net.

Sajt: www.nadjidom.com


Profil

icon Re: vidljivi prozori sa swingom.....23.11.2004. u 09:11 - pre 235 meseci
He, bilo bi lepo da je tako jednostavno.. Prozor koji nije zatvoren moze biti ispod nekog drugog prozora, tako da prozor.isClosed() == true, ali ipak nije prikazan na ekranu.. Hvala ipak na pokusaju.
Posle celog vikenda guglanja sam od prilike ukapirao da tako nesto ne postoji, tj. da bih morao sam da napravim metodu koja bi to racunala pomocu velicina prozora posle svake njihove promene, tako da bi to pojelo ceo CPU ... U svakom slucaju hvala sto ste odgovorili u tako velikom broju :))
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: vidljivi prozori sa swingom.....

[ Pregleda: 2094 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.