Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako omogućiti automatski update tabele u zavisnosti od nekog vremenskog intervala?

[es] :: Baze podataka :: Kako omogućiti automatski update tabele u zavisnosti od nekog vremenskog intervala?

[ Pregleda: 3967 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zilet
Milos Zikic
Red Pepper @ SpiceFactory.co
SpiceFactory
Beograd

Član broj: 4575
Poruke: 93
*.etf.bg.ac.yu.

Jabber: zilet@elitesecurity.org
ICQ: 23597390
Sajt: miloszikic.com


Profil

icon Kako omogućiti automatski update tabele u zavisnosti od nekog vremenskog intervala?29.11.2004. u 12:42 - pre 236 meseci
Na primer imam neke izveštaje koji treba da se generišu automatski na svakih 15 dana. Pri tom se izveštaj generiše iz neke već postojeće tabele.

Kako ovo realizovati na SQL-u?
 
Odgovor na temu

Raspucin

Član broj: 20699
Poruke: 216
*.rcub.bg.ac.yu.

ICQ: 244452581


+3 Profil

icon Re: Kako omogućiti automatski update tabele u zavisnosti od nekog vremenskog intervala?29.11.2004. u 20:03 - pre 236 meseci
Samo sa SQL-om - nikako.

Ako koristis jos nesto u kombinaciji onda mozes to da uradis bez problema.

Ne znam koja je baza u pitanju ali ako je Oracle, kombinacija Oracle-ovog paketa DBMS_JOB sa malo PL/SQL-a moze svasta da uradi.

Ako ti je baza pod Linux-om, mozes da iskoristis cron u kombinaciji sa necim sto znas da isprogramiras...
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Kako omogućiti automatski update tabele u zavisnosti od nekog vremenskog intervala?29.11.2004. u 20:31 - pre 236 meseci
Cini mi se da mozes da napises stored proceduru koja se startuje u odredjeno vreme. To je ukoliko sama procedura generise izvestaj. Ako koristis neki VB ili Access da generises reporte bazirane na SQL tabeli, onda u NT il Win2000 napravis task koji ce da se izvrsi u odredjeno vreme, a taj task je startovanje VB/Access aplikacije koja kad se startuje automatski stampa tvoj report.

Onda programiras nekog sluzbenika da ide i pokupi papir sa printera u zadatim intervalima. I onda se papir zaglavi na printeru. Po Marfijevom zakonu, to tacno tako mora. ;-)
 
Odgovor na temu

zilet
Milos Zikic
Red Pepper @ SpiceFactory.co
SpiceFactory
Beograd

Član broj: 4575
Poruke: 93
*.etf.bg.ac.yu.

Jabber: zilet@elitesecurity.org
ICQ: 23597390
Sajt: miloszikic.com


Profil

icon Re: Kako omogućiti automatski update tabele u zavisnosti od nekog vremenskog intervala?29.11.2004. u 20:36 - pre 236 meseci
Ok to resenje sam znao. Pretrazio sam po netu da vidim da li nekako moze da bude automatizovano od strane SQL-a ali nece da moze..

Ok fala u svakom slucaju!
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz.

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Kako omogućiti automatski update tabele u zavisnosti od nekog vremenskog intervala?30.11.2004. u 06:15 - pre 236 meseci
O kojoj platformi pricas?
Na SQL Serveru mozes da kreiras poslove koji se pokrecu u intervalima koje si ti definisao. Onda te poslove pokrece SQL Agent - pazi da servis bude startovan inace se nista nece desiti.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

Mrav
Aleksandar Mraović
.net programer u Wireless Media
Beograd

Član broj: 6532
Poruke: 279
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 197419540


Profil

icon Re: Kako omogućiti automatski update tabele u zavisnosti od nekog vremenskog intervala?03.12.2004. u 15:31 - pre 235 meseci
Koliko sam razumeo, izveštaji se drže u tabeli kojoj posle pristupaju drugi programi.
Rešenje je ovo što Simke kaže, Stored procedura koja će generisati izveštaj, a koju ćeš podesiti da se pokreće kao task za šta treba da ti je aktivan SQL server manager proces. To je potpuno automatizovan proces. Sql server može mnogo toga "sam" da odradi samo treba znati
Lepota je u jednostavnosti.

Cis.
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Kako omogućiti automatski update tabele u zavisnosti od nekog vremenskog intervala?

[ Pregleda: 3967 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.