Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

3G mobilni telefoni

[es] :: GSM - upotreba :: 3G mobilni telefoni

[ Pregleda: 9921 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boban_iv
Boban Ivanovic

Član broj: 39930
Poruke: 6
*.ptt.yu.



Profil

icon 3G mobilni telefoni26.11.2004. u 21:57 - pre 236 meseci
Cao svima
Zanima me zna li neko na ovom forumu nesto o 3 generaciji mobinih telefona
-sta je to telefon 3G, i sta on to ima sto drugi nemaju
-koji su ti modeli
-kada ce se pojaviti kod nas
-koliko ce kostati
Mislim da ovo vecinu interesuje kao i mene pa ljudi pokazite svoje znanje
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: 3G mobilni telefoni27.11.2004. u 00:37 - pre 236 meseci
Moj cale ima jedan takav. NEC. Ali je kupljen u Italiji. Najgore od svega je sto vrlo malo mreza ima podrsku za tu generaciju telefona, tako da retko gde ima signal. Inace, glavna prednost im je, kako talijani kazu, VideoFonino, odnosno video razgovor, tj. kada pricas sa sagovornikom, vidis ga na ekranu. Pod uslovom da on ima isto telefon te generacije. Plus ima jos dosta zajebancija, gledanje TV-a na telefonu, slusanje radia i sl.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
*.36.EUnet.yu.

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: 3G mobilni telefoni27.11.2004. u 07:38 - pre 236 meseci
A da li taj telefon radi kod nas? Koliko mi je poznato Telekom testira UMTS u Beogradu.
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
Odgovor na temu

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
*.36.EUnet.yu.

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: 3G mobilni telefoni27.11.2004. u 07:43 - pre 236 meseci
Evo malo više o 3G mobilnoj telefoniji:

22.11.2004.
Mobtel predstavio 3G Portal: VIVO3




Nakon prošlogodišnjeg uvođenja EDGE-a, kompanija 063 Mobtel Srbija, objavila je poċetak eksperimentalnog rada i po drugom  3G standardu tzv. UMTS-u. Osvrnuvši se na izuzetne rezultate ostvarene u prošloj godini, generalni direktor Kompanije g.din Patrick Harpur, naglasio je da u poređenju sa istim periodom prošle godine, Mobtel ove godine beleži visoke stope rasta po svim parametrima, posebno istiċući stope rasta broja korisnika  38.7%, baznih stanica 95% i saobraćaja  30%.



„I dalje ćemo uvoditi najnovije svetske tehnologije, nastavićemo da jaċamo kvalitet naših usluga, povećavaćemo broj naših korisnika i truditi se da na taj naċin opravdamo epitet lidera koji smo gradili sve ove godine. Na taj naċin kompanija Mobtel će i u budućnosti uzeti znaċajno uċešće u podsticanju domaće privrede, što će doprineti stabilizaciji ekonomskih prilika ne samo u oblasti telekomunikacija, već i celoj zemlji“ istiċe Harpur.



Pomoćnik generalnog direktora g.din Goran Božić, prezentovao je dva 3G standarda (EDGE i UMTS) koji predstavljaju poslednju reċ mobilne telefonije, kao i 3G WAP portal. 3G WAP portal obiluje multimedijalnim sadržajima. Korisnicima koji raspolažu telefonskim aparatima koji podržavaju EDGE omogućeno je da na Portalu prate direktan prenos programa BK televizije, arhive emisija, živi snimak stanja saobraćaja na auto-putu,  muziċke numere i video spotove renomiranih estradnih umetnika.



Božić je istakao da se EDGE može koristiti na celoj teritoriji Republike Srbije, kao i da će sadržaji 3G portala iz dana u dan biti sve bogatiji. Naravno, korisnici koji ne posedju EDGE telefone i dalje će moći da uživaju u korišćenju VIVO Portala. Puštanjem u eksperimentalni rad 3G mreže po UMTS standardu Mobtel je omogućio i obavljanje video poziva i time je u potpunosti osposobljen za pružanje ove prestižne usluge, kaže Božić.
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: 3G mobilni telefoni27.11.2004. u 12:01 - pre 236 meseci
Citat:
MMX: A da li taj telefon radi kod nas? Koliko mi je poznato Telekom testira UMTS u Beogradu.

Ma daj! Velike kompanije tipa Vodafone ili TIM jos uvek nemaju podrsku za taj sistem, a neki Mobtel ce da ima. Tek par kompanija u Evropi podrzavaju taj standard. Zamisli kad ide kroz jednu Nemacku i nema signal!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: 3G mobilni telefoni27.11.2004. u 12:39 - pre 236 meseci
Citat:

Zamisli kad ide kroz jednu Nemacku i nema signal!


Ima u svim vecim gradovima u DE, ali se servis (UMTS) prvenstveno koristi za data prenos, kao neka vrsta brze GPRS kartice :) Ostali 3G servisi i nisu nesto zastupljeni, verovatno ce konvergencija ka 3G servisima ici preko EDGE tehnologije i vec postojecih telefona.

Nego, da - cena, u Nemackoj (Vodafone D2) naplacuje UMTS prenos isto koliko i GPRS i isto koliko i EDGE - koliko? mnogo - jedino se isplati ako vam je to sluzbeni laptop sa UMTS PCMCIA karticom i firma vam placa troskove - onda je super tamo gde nema WiFi hotspotova, gde ima WiFi mislim da je besmisleno koristiti UMTS po ovim cenama i uslovima.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: 3G mobilni telefoni27.11.2004. u 13:18 - pre 236 meseci
Ne znam za telekom, ali Mobtel definitivno testira, videh lično na telforu.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Boe

Član broj: 40414
Poruke: 223
*.adsl.univie.ac.at.



Profil

icon Re: 3G mobilni telefoni28.11.2004. u 21:18 - pre 236 meseci
treca generacija mobilne telekomunikacije obuhvata razlicite tehnoloske standarde (UTRA-FDD, UTRA-TDD, TD-SCDMA, CDMA2000, itd.). UTRA-FDD standard je WCDMA odnosno UMTS. taj 3G stanrd se pretezno koristi u evropi, ali ga ima u sjevernoj americi (AT&T) u kini i u japanu (Vodafone). u sjevernoj americi je dominantniji CDMA2000 ( www.cdg.org ) standard trece generacije. TD-SCDMA je kineski standard razvijen u saradnji sa SIEMENS firmom. EDGE je pseudo 3G zato sto je to modifikacija GSM (2G) odnosno GPRS (2,5G) mreze. Evropska UMTS tehnologija radi na frekvenciji od 2100 MHz za razliku od sjeverno-americke sa 1900 MHz. Maksimalna teoretska brzina sadasnje UMTS mreze je 2 Mbit/s, prosjecna brzina u praksi je 384 Kbit/s. firma ERICSSON je predstavila „upgrade“ za UMTS, HSDPA (High Speed Downlink Packet Access). taj „upgrade“ omogucava maximalnu teoretsku brzinu do 50 Mbit/s. praksa je pokazala da je prosjecna brzina downlinka 14,2 Mbit/s. maksimalna teoretska brzina koju omogucava EDGE tehnologija je 473,6 Kbit/s, a u praksi 384 Kbit/s. za razvoj UMTS 3G je potrebna sasvim druga tehnologija i druge antene za razliku od EDGE gdje su vec postavljene GSM antene koje treba samo modifikovati. EDGE je jeftiniji od UMTS-a i zbog toga traje razvoj 3G mreze u citavom svijetu.
 
Odgovor na temu

kanki
kankaras goran
elektrodistribucija
tivat, montenegro

Član broj: 15901
Poruke: 19
*.proxy.cg.yu.

ICQ: 17589745


Profil

icon Re: 3G mobilni telefoni30.11.2004. u 07:41 - pre 236 meseci


Trenutno imam motorolu A925 koja ima te 3G mogucnosti... i radi na našoj mreži normalno kao običan telefon, dok napredne funkcije tipa video fon i ostale normalno ne mogu da koristim. mreža je monet 067

cu
kanki
 
Odgovor na temu

phantom_sol
Zagreb

Član broj: 39213
Poruke: 61
*.vodatel.hr.



Profil

icon Re: 3G mobilni telefoni30.11.2004. u 17:32 - pre 235 meseci
Dobro vecer,

Citat:
Nabukodonosor: ..tako da retko gde ima signal.


kakve veze 3G ima sa signalom??Pitanje je operatera dali pruza usluge za 3G telefone,a ne pitanje signala.. Jer taj mobitel se moze koristiti i normalno..

Do daljnjega,
Lijepi pozdrav
the soul that lies beneath the truth is always on top.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: 3G mobilni telefoni30.11.2004. u 18:10 - pre 235 meseci
E pa ovaj telefon ne moze. Ja sam ubacivao moju karticu i nije hteo da radi. Telefon je kupljen kod operatera koji je otvoren kada se pojavio sistem trece generacije i nudi samo tu uslugu. U Italiji (gde je i kupljen) poznat je kao 3 ili Tre, i ima taj znak ugraviran na masci telefona. Evo ti link do telefona, a i procitaj dole jedan komentar.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Boe

Član broj: 40414
Poruke: 223
*.adsl.univie.ac.at.



Profil

icon Re: 3G mobilni telefoni30.11.2004. u 19:46 - pre 235 meseci
Citat:
kanki:...ne mogu da koristim

naravno da ne mozes da koristis usluge 3G mreze, jer ne postoji 3G u crnoj gori. nisu jos postavili antene za 3G.

@phantom_sol
zavisi od signala, a ne samo od pruzanja usluga. GSM ili GPRS ne moze da ti pruzi usluge koje pruza UMTS.

@Nabukodonosor
nekad ne funkcionise "handover" izmedju UMTS i GSM mreze, pa treba malo sacekati. za to se ljudi trude da napisu bolji software da bi se to ubrzalo. ja sam nekoliko puta nosio svoj NEC e616 da mi stave novi "update".
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.suonline.net.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: 3G mobilni telefoni04.12.2004. u 00:17 - pre 235 meseci
Kako bre ne moze, ja mislim da moze da radi i kod nas.
Pogledaj sta pise na onom sajtu na kojem opsegu radii:
Citat:

Mreže : 900/1800 (MHz)

A obican GSM kod nas radi na 900 MHz. A videli ste sta je Boe napisao da 3G prenos radi preko 2 GHz-a....
Da li sam upravu?
 
Odgovor na temu

i-design
Belgrade

Član broj: 26057
Poruke: 200
*.scnet.yu.

Sajt: igor78.on.neobee.net


Profil

icon Re: 3G mobilni telefoni27.06.2005. u 23:22 - pre 229 meseci
Jedno pitanje: spominjete video konferenciju, ili sta vec, i tu meni nije jasno kako ja to treba da drzim aparat da bi me video sagovornik?
Ako treba stalno da vodim racuna da li sam dobro naciljao svoju glavu - hvala ali ne hvala! Jos malo pa ce i mirisi preko fona da se osecaju, mislim koji ce mi to?
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: 3G mobilni telefoni27.06.2005. u 23:40 - pre 229 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Ma daj! Velike kompanije tipa Vodafone ili TIM jos uvek nemaju podrsku za taj sistem, a neki Mobtel ce da ima. Tek par kompanija u Evropi podrzavaju taj standard. Zamisli kad ide kroz jednu Nemacku i nema signal!




3G signal nasi operateri imaju na sirokom podrucju Beograda. Oba imaju 3G signal cak u Dobanovcima, Umci, Krnjaci itd.... znaci nije samo centar grada kao sto sam negde procitao na ovom forumu. Ok, desava se na nekim mestima da negde ima a negde nema ali to se ne desava na mnogo mesta.

[Ovu poruku je menjao Dejan Krstic dana 28.06.2005. u 00:42 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: 3G mobilni telefoni28.06.2005. u 02:43 - pre 229 meseci
Pa ja sam to rekao jos prosle godine! Valjda se nesto promenilo u medjuvremenu.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: 3G mobilni telefoni

[ Pregleda: 9921 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.