Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta radi jedan inzenjer telekomunikacija u praksi?

[es] :: Vodič za posao :: Sta radi jedan inzenjer telekomunikacija u praksi?

[ Pregleda: 10231 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada981
Nis

Član broj: 40383
Poruke: 1
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Sta radi jedan inzenjer telekomunikacija u praksi?25.11.2004. u 11:26 - pre 235 meseci
Upisao bih elektrotehnicki fakultet smer telekomunikacije a o ovom smeru znam veoma malo pa me zanima sta rade inzenjeri ovog smera u praksi tj koje su oblasti trenutno aktuelne. Drug mi je rekao da se na fakultetu veca paznja posvecuje teorijskom znanju pa bih zeleo da mi neko odgovori na ovo pitanje, a posebno ljudi sa iskustvom tj. oni koji su zaposljeni u firmama , da ne bih posle zavrsenih studija dosao u situaciju da ponovo ucim neke jednostavne stvari i jednostavno da bih pojedinim oblastima posvetio vecu paznju tokom studiranja.
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Sta radi jedan inzenjer telekomunikacija u praksi?08.12.2004. u 08:07 - pre 234 meseci
Pa pazi, nije bitno koji je fax u pitanju. Uvek tu imas vise teorije nego prakse.
Stvar je u tome da neko ko zavrsi recimo ETF nema puno dodira sa realnim svetom,
ali dobije znanje, na koje kasnije lako nadogradi ostatak. E sad to sto traje 5 godina u najboljem slucaju je druga stvar. Ustvari i nije kad malo razmislis. Jer ako bi ti on pricao prakticno, to bi vec zastareo dok ti zavrsis (prosek 8 - 10 godina).

E ali stvari se pomeraju na bolje - bolonska konvencija, vise prakse, projekti,
jednosemestralni predmeti ...
 
Odgovor na temu

bigtime
Vladimir Dimitrijevic
Beograd

Član broj: 32587
Poruke: 120
*.159.eunet.yu.



Profil

icon Re: Sta radi jedan inzenjer telekomunikacija u praksi?22.01.2005. u 23:02 - pre 233 meseci
Sve zavisi u kojoj ces firmi ili preduzecu raditi, moj drugar je zavrsio telekomunikacije na ETF-u i radi u Telekomu, za par godina radnog staza je poslovno 4 puta putovao u EU, sto ti zavisi i od radnog mesta (citaj veze koja te zaposli). Dok zavrsis ETF, Telekom ce uveliko biti privatizovan, najverovatnije 2006 godine, a PTT 2007 god, naravno ako DS bude na vlasti, a za tacno vreme privatizacije zna samo 5-10 ljudi iz vlade.
Uskoro ti diploma fakulteta nece biti toliko znacajna, vec samo znanje posla koje obavljas, naravno da ako zelis da se bavis atomskom fizikom nece te primiti u neki institut bez diplome PMF-a. Prvo vidi ceime zelis da se bavis i da li ce ti se to finansijski isplatiti i onda kreni da studiras.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Sta radi jedan inzenjer telekomunikacija u praksi?

[ Pregleda: 10231 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.