Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko skripte za ubacivanje podataka u mysql bazu....

[es] :: PHP :: Pomoc oko skripte za ubacivanje podataka u mysql bazu....

[ Pregleda: 3531 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bokacbl
Negdje tu....

Član broj: 10877
Poruke: 182
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Pomoc oko skripte za ubacivanje podataka u mysql bazu....20.11.2004. u 11:11 - pre 235 meseci
Evo prije dva dana sam napisao skriptu koja iz .csv fajla vadi podatke i kreira query za Mysql i sve to radi osim kada treba da ubaci podatke u tabelu!!
Kada ispisem sadrzaj query-ja i preko PhpMyadmina ga prko SQL-a uvezem sve radi...
Takodje imam sve privilegije tako da nije do dozvola...

Evo coda
Code:

$uploaddir = '/Program Files/EasyPHP1-7/www/klubknjige/Klub Knjige_files/klubknjige_data/admin/';
$uploadfile = $uploaddir. $_FILES['userfile']['name'];

if (move_uploaded_file($_FILES['userfile']['tmp_name'], $uploadfile)) 
{
    print "Fajl je u redu";
    $row = 1;
    $handle = fopen ("_baza.csv","r");
    $i=0;
        while ($data = fgetcsv ($handle, 1000, ",")) 
            {
            $num = count ($data);
               $query[$i] = "INSERT INTO `_baza` (`Serijski_broj`,`Sifra`,`Naziv`,`Zanr`,`Prezime_autora`,`Ime_autora`,`Godina_izdavanja`,`Izdavac`,`Pismo_Jezik`,`Broj_stranica`,`Povez`,`Stanje`,`Cijena`,`Napomena`,`Drzava`) VALUES('','$data[1]','$data[2]','$data[3]','$data[4]','$data[5]','$data[6]','$data[7]','$data[8]','$data[9]','$data[10]','$data[11]','$data[12]','$data[13]','$data[14]');";
               $row++;
               $i++;
            }
            echo"Broj novih knjige je: $row";

        for ($i=0; $i < $row; $i++) 
            {
                   $qry="$qry"."$query[$i]\n";
                print $query[$i] . "<br>\n";
            }

        fclose ($handle);
        unlink("_Baza.csv");
        
        if($qry!="")
                {
                               
                echo"Upit za izvrsavanje je: \n$qry";
                        // ovde dobijem ispravan SQL query...
                $server=mysql_connect("localhost","root"); 
                if(!server)
                {die("Nije moguce pristupiti serveru");}
          
                $baza=mysql_select_db("phpmyadmin"); 
                if(!baza)
                { die("Nije moguce pristupiti bazi"); }
                 
                                 // pretpostavljam da je ovdje problem....
                mysql_query($qry);
                }
}
else 
{
    print "Nesto ne valja\n";
    print_r($_FILES);
}


Eto pomagajte ljudi, od juce popodne probavam da ovo rijesim i ne ide...
The only place success comes before work is in the dictionary.
 
Odgovor na temu

bokacbl
Negdje tu....

Član broj: 10877
Poruke: 182
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko skripte za ubacivanje podataka u mysql bazu....21.11.2004. u 08:57 - pre 235 meseci
StRiPy Zasto je ova tema prebacena u cekaonicu pa bolje ili da je ostavis u MySql ili je prebaci u PHP nema trece varijante.....

Ja sam je namjerno stavio u MySql jer mislim da problem nastaje u trenutku pristupanja bazi...
The only place success comes before work is in the dictionary.
 
Odgovor na temu

bokacbl
Negdje tu....

Član broj: 10877
Poruke: 182
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko skripte za ubacivanje podataka u mysql bazu....27.11.2004. u 10:51 - pre 235 meseci
S obzirom da mi niko ne pomaze oko ovoga detaljnije cu objasniti...

Radi se o sljedecem na netu je postavljena stranica koja podatke povlaci iz baze...
Ja trebam da napravim skriptu, program itd...koji ce da iz dobijene access baze iz jedne tabele ubaci te podatke u mysql...medjutim s obzirom da ce se desavati da dolazi vise razlicitih baza u accessu treba napraviti tako da se mysql baza updatuje sa dobijenim recordsima iz access baze.
Plus sve ovo ja moram da ovo kreiram za klijenta koje ne bi trebao da se petlja sa phpmyadminom ili uopste sa bazom...
Upravo zbog toga sam i napravio dole navedenu skriptu koja iz tabele iz access koja je exportovana u .cvs ili .txt i iz tog fajla kreira SQL kod koji kada ga copy&paste-ujem u SQL konzolu pod PHPmyadminom radi odlicno medjutim pri izvrsavanju skripte nesto nije u redu...
E sad ako mi neko moze pomoci ili predlozii mi neki bolji nacin...

Hvala unaprijed
The only place success comes before work is in the dictionary.
 
Odgovor na temu

afwt
AF Web Team
Novi Sad/Chicago

Član broj: 8220
Poruke: 337
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: milos.srdjevic.net/blog


+1 Profil

icon Re: Pomoc oko skripte za ubacivanje podataka u mysql bazu....28.11.2004. u 13:32 - pre 235 meseci
Prvi problem u tvom kodu koji vidim je da pogesno koristis mysql_query() funkciju. Ta funkcija izvrsava SQL upit do prvog znaka ';'.
To znaci: ti napravis gomilu query-ja odvojenih sa ;, a opalis mu samo jednom mysql_query(). Trebalo bi da ti je uneo samo prvi red...
Inace, postoji SQL query za unos vise podataka u bazu, a to je:
INSERT INTO tabela (col1, col2, ...) VALUES (val[1][1], val[1][2], ...), (val[2][1], val[2][2], ...);
Samo jedan query. Promeni deo koji ti gradi query u nesto ovakvo (iz glave je, mozda ne proradi iz mesta):
Code:

        $values = array();
        $sql_query = "INSERT INTO `_baza` (
            `Serijski_broj`,
            `Sifra`,
            `Naziv`,
            `Zanr`,
            `Prezime_autora`,
            `Ime_autora`,
            `Godina_izdavanja`,
            `Izdavac`,
            `Pismo_Jezik`,
            `Broj_stranica`,
            `Povez`,
            `Stanje`,
            `Cijena`,
            `Napomena`,
            `Drzava`
            ) VALUES(";
        while ($data = fgetcsv ($handle, 1000, ",")) 
            {
               $values[] = "'', '" . implode("', '", $data) . "'";
            }
        $rows = count($values);
        echo "Broj novih knjige je: $rows";
        if ( $rows == 0 ) die('Nema novih knjiga u csv-u.');
        $sql_string .= implode("), (", $values) . ')';

Ovde samo treba da udaris jedan:
mysql_query($sql_string);
nisam nasao svrhu promenljivih $num i $i, pa sam ih ubio.

Ako proradi ovako kao sto sam ti poslao, molim te, opisi mi zasto tvoj kod nije radio i sta ovaj kod tacno radi. :-)
ZelenaLutrija.com - Saznajte sve o lutriji za zelenu kartu (doživotni boravak u Sjedinjenim Američkim Državama)
 
Odgovor na temu

bokacbl
Negdje tu....

Član broj: 10877
Poruke: 182
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko skripte za ubacivanje podataka u mysql bazu....01.12.2004. u 09:45 - pre 235 meseci
E uspio sam sa ovim tvojim prepravkama..samo sam jos dodao na kraj kreiranja SQL koda ';' nakon zagrade i sada sve radi...
I jos sam imao problema sa _baza.txt fajlom jer je unutar njega bilo par karaktera '\' i zbog toga nije htio da izvrsi kod....

Hvala puno
The only place success comes before work is in the dictionary.
 
Odgovor na temu

afwt
AF Web Team
Novi Sad/Chicago

Član broj: 8220
Poruke: 337
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: milos.srdjevic.net/blog


+1 Profil

icon Re: Pomoc oko skripte za ubacivanje podataka u mysql bazu....02.12.2004. u 01:57 - pre 235 meseci
A zasto si morao da dodas ; na kraj query-ja da bi proradio??? Ne radi bez njega? Cisto sumnjam...
Citat:
afwt: Ako proradi ovako kao sto sam ti poslao, molim te, opisi mi zasto tvoj kod nije radio i sta ovaj kod tacno radi. :-)

ZelenaLutrija.com - Saznajte sve o lutriji za zelenu kartu (doživotni boravak u Sjedinjenim Američkim Državama)
 
Odgovor na temu

bokacbl
Negdje tu....

Član broj: 10877
Poruke: 182
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko skripte za ubacivanje podataka u mysql bazu....02.12.2004. u 10:03 - pre 235 meseci
Ma radio je ovaj tvoj kod i bez ";" samo sam to dodao s obzirom da si rekao da funkcija mysql_query izvrsava upit dok ne naidje na znak ";" pa da se ne desi da ulete neki nezeljeni karakteri u SQL kod...


Citat:
afwt: Ako proradi ovako kao sto sam ti poslao, molim te, opisi mi zasto tvoj kod nije radio i sta ovaj kod tacno radi. :-)


Sto se tice mog koda pretpostavljam da nije radi zbog onoga sto si ti napisao:

Citat:
Prvi problem u tvom kodu koji vidim je da pogesno koristis mysql_query() funkciju. Ta funkcija izvrsava SQL upit do prvog znaka ';'.
To znaci: ti napravis gomilu query-ja odvojenih sa ;, a opalis mu samo jednom mysql_query(). Trebalo bi da ti je uneo samo prvi red...
Inace, postoji SQL query za unos vise podataka u bazu, a to je:
INSERT INTO tabela (col1, col2, ...) VALUES (val[1][1], val[1][2], ...), (val[2][1], val[2][2], ...);


A funkcija ovog koda je da iz Access baze koja je exportovana u .txt(ili .csv) fajl kreira SQL kod koji se zatim unosi u MySql bazu, upravo preko gore navedene mysql_query funkcije...

Jos jednom HVALA puno
The only place success comes before work is in the dictionary.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Pomoc oko skripte za ubacivanje podataka u mysql bazu....

[ Pregleda: 3531 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.