Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da exportujem podatke iz PHP u neki format zgodan za uvlacenje u Excel / Access?

[es] :: PHP :: Kako da exportujem podatke iz PHP u neki format zgodan za uvlacenje u Excel / Access?

[ Pregleda: 4560 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Moreplovac
Sinisa Kresojevic
Beograd

Član broj: 24059
Poruke: 84
*.mobtel.com

ICQ: 10253149


Profil

icon Kako da exportujem podatke iz PHP u neki format zgodan za uvlacenje u Excel / Access?29.06.2004. u 12:22 - pre 240 meseci
Zdravo,

Kolega i ja radimo neki sajt i imamo zahtev za nekim formularom na sajtu (kojim punimo bazu u MySQL-u)
Elem, posto ta firma ima vec neku bazu (offline, radjeno u Accessu) zahtevaju da im omogucimo preuzimanje podataka iz nase MySQL baze u nekom formatu koji bi njima bio lak za uvozenje u ACCESS (oni predlazu XML...)

Moze li mi neko reci koji je format zgodan za exportovanje tih podataka? Mozda obican txt? I koja to funkcija u PHP-u radi?

napomena.... tek sam ponesto odradio u PHP/MySQL pa molim vas budite sto jednostavniji u odgovorima :)

pozdrav
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Kako da exportujem podatke iz PHP u neki format zgodan za uvlacenje u Excel / Access?29.06.2004. u 15:36 - pre 240 meseci
Zavisi šta njima odgovara, u PHP-u postoje funkcije za čitanje ali koliko ja znam ne postoje za pisanje neki CVS i sličnih fajlova, tako da se sve svodi na to da uradiš mysql_query i da onda rezultat dobijen kroz mysql_fetch_assoc upišeš u tekstualni fajl (Filesystem funkcije).
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: Kako da exportujem podatke iz PHP u neki format zgodan za uvlacenje u Excel / Access?30.06.2004. u 01:53 - pre 240 meseci
Sumanjm da je teze uraditi export u jedan format nego u drugi. Najbolje XML, posto svi noviji programi podrzavaju import/export u ovom formatu.
Owl
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Kako da exportujem podatke iz PHP u neki format zgodan za uvlacenje u Excel / Access?

[ Pregleda: 4560 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.