Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pango mi je upropastio zivot

[es] :: Linux :: pango mi je upropastio zivot

[ Pregleda: 1980 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon pango mi je upropastio zivot20.11.2004. u 11:02 - pre 236 meseci
bojim se da cak nisam siguran ni sta sam cackao, kad je sve poslo kvragu, ali mislim da je kriva mozilla 1.7.2
krenuo sam da instaliram azureus i on je povukao javu sa sobom, ali i mozillu?? zasto mozillu?

na kraju nisam uspio da instaliram ni azureus, jer se java nije dobro instalirala, ni mozilla nije instalirana kako treba... shou! :)

ali zato imam problema sa pokretanjem nekih programa, konkretno GTK programa
instalirao sam novi gtk2 i onda su neki proradili (gftp) ali neki drugi jos uvijek ne rade (nicotine)
Evo greske koju javlja nicotine
Traceback (most recent call last):
File "/usr/local/bin/nicotine", line 142, in ?
result = checkenv()
File "/usr/local/bin/nicotine", line 68, in checkenv
import gtk
File "/usr/local/lib/python2.3/site-packages/gtk-2.0/gtk/__init__.py", line 43, in ?
from _gtk import *
ImportError: Shared object "libpangoxft-1.0.so.399" not found


ako instaliram stariju verziju panga (trenutno je instaliran 1.6.0) 1.4.0 onda ima libpangoxft-1.0.so.399, ali tada mu nedostaje libpangoxft-1.0.so.600 koji se izbrise kada instaliram taj stariji pango...

npr. ni xmule nece da se pokrene.. ista greska
/usr/libexec/ld-elf.so.1: Shared object "libpangoxft-1.0.so.399" not found

zna li neko kako da sredim ove probleme sa linkovanjem???

Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: pango mi je upropastio zivot20.11.2004. u 17:07 - pre 236 meseci
Koja distribucija je u pitanju?
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: pango mi je upropastio zivot20.11.2004. u 17:46 - pre 236 meseci
Probaj da napravis simbolicki link sa nove na staru verziju
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: pango mi je upropastio zivot22.11.2004. u 14:27 - pre 236 meseci
@random
sad ce te me psovati jer sam ovu temu stavio na linux, a ovo sve mi se desava na freebsd 4.10
ali sam stavio na ovaj forum jer je vece "frekvencija" i mnogo je posjeceniji, a mislim da je problem u x i da nema veze sa jezgrom sistema... ? inace verzija kde-a je 3.2

@axez
sa nove verzije panga??
ne mogu jer instaliram iz portova i ako hocu jednu onda moram da obrisem drugu verziju..
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: pango mi je upropastio zivot24.11.2004. u 00:08 - pre 236 meseci
Pretpostavio sam da je FreeBSD u pitanju (delimično jer surfuješ iz njega). A ako je problem u X-u, zašto onda nisi stavio u forum za X (Unix desktop)? A ako imaš package dependency problem, onda je baš jako bitno koji sistem ili distribuciju koristiš.

Inače, pre svega ti savetujem da prvo apdejtuješ ports stablo (cvsup /usr/share/examples/cvsup/ports-supfile && portsdb -Uu), i onda sa portupgrade apgrejduješ sve pakete (portupgrade -aRr) ili samo one koji su ti bitni (portversion -v|grep -v =) da vidiš šta je sve zrelo za apgrejd, pa portupgrade -R <paketi koji su ti bitni>.

Ako ti to ne reši problem onda probaj ovako.

1) Instaliraj samo staru verziju panga.
2) Prekopiraj samo što ti treba (libpango*) u /usr/lib/compat/
3) Apgrejduj pango.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: pango mi je upropastio zivot24.11.2004. u 15:55 - pre 236 meseci
uf, hvala ti ovo je pomoglo :)
ovo drugo, da budem precizniji
ali ostaje jos jedan drugi problem sa nicotine-om, ali nevezano za pango

nakon ovoga samo jos on ne radi dobro. Izbacuje neku sasvim drugu gresku
malo je poduze

(nicotine:42944): GLib-GObject-WARNING **: cannot register existing type `AtkObject'

(nicotine:42944): GLib-GObject-CRITICAL **: file gtype.c: line 2254 (g_type_register_static): assertion `parent_type > 0' failed

(nicotine:42944): GLib-GObject-CRITICAL **: file gtype.c: line 2319 (g_type_add_interface_static): assertion `G_TYPE_IS_INSTANTIATABLE (instance_type)' failed

(nicotine:42944): GLib-GObject-CRITICAL **: file gtype.c: line 2319 (g_type_add_interface_static): assertion `G_TYPE_IS_INSTANTIATABLE (instance_type)' failed

(nicotine:42944): GLib-GObject-CRITICAL **: file gtype.c: line 2319 (g_type_add_interface_static): assertion `G_TYPE_IS_INSTANTIATABLE (instance_type)' failed

(nicotine:42944): GLib-GObject-CRITICAL **: file gtype.c: line 2319 (g_type_add_interface_static): assertion `G_TYPE_IS_INSTANTIATABLE (instance_type)' failed

(nicotine:42944): GLib-GObject-CRITICAL **: file gtype.c: line 2319 (g_type_add_interface_static): assertion `G_TYPE_IS_INSTANTIATABLE (instance_type)' failed

(nicotine:42944): GLib-GObject-CRITICAL **: file gtype.c: line 2319 (g_type_add_interface_static): assertion `G_TYPE_IS_INSTANTIATABLE (instance_type)' failed

(nicotine:42944): GLib-GObject-CRITICAL **: file gtype.c: line 2319 (g_type_add_interface_static): assertion `G_TYPE_IS_INSTANTIATABLE (instance_type)' failed

(nicotine:42944): GLib-GObject-CRITICAL **: file gtype.c: line 2319 (g_type_add_interface_static): assertion `G_TYPE_IS_INSTANTIATABLE (instance_type)' failed

(nicotine:42944): GLib-GObject-CRITICAL **: file gtype.c: line 2319 (g_type_add_interface_static): assertion `G_TYPE_IS_INSTANTIATABLE (instance_type)' failed

(nicotine:42944): GLib-GObject-WARNING **: cannot register existing type `AtkObjectFactory'

(nicotine:42944): GLib-GObject-CRITICAL **: file gtype.c: line 2254 (g_type_register_static): assertion `parent_type > 0' failed

(nicotine:42944): GLib-GObject-WARNING **: cannot register existing type `AtkObject'

(nicotine:42944): GLib-GObject-CRITICAL **: file gtype.c: line 2254 (g_type_register_static): assertion `parent_type > 0' failed

(nicotine:42944): GLib-GObject-WARNING **: cannot register existing type `PangoFontMap'

(nicotine:42944): GLib-GObject-CRITICAL **: file gtype.c: line 2254 (g_type_register_static): assertion `parent_type > 0' failed

(nicotine:42944): GLib-GObject-CRITICAL **: file gtype.c: line 2254 (g_type_register_static): assertion `parent_type > 0' failed

(nicotine:42944): GLib-GObject-CRITICAL **: file gobject.c: line 819 (g_object_new): assertion `G_TYPE_IS_OBJECT (object_type)' failed
Segmentation fault (core dumped)

Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: pango mi je upropastio zivot

[ Pregleda: 1980 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.