Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mIRC je mrtav - ubio ga xchat!

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12086 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.net.external.hp.com

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!10.04.2002. u 15:04 - pre 268 meseci
E Leko svaka ti cast. Uspeo si da zapocnes flame war tamo gde flame war-a ne treba da bude. Mislim, kakve ima veze koji irc klijent koristi ko. Sta ti to toliko radis na ircu da ti trebaju plug-ins, skripte, interni ili externi skripting jezici i gluposti. Mislim da smo odavno prevazisli ono vreme kada smo kao deca ratovali na ircu i pravili sranja. Alo bre, nabio si preko 25 godina u guzicu. Hajde se sada malo uozbilji ...
Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.166.EUnet.yu



+3 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!10.04.2002. u 16:15 - pre 268 meseci
Citat:
leka:
Tacno Dragane, ko god je gubio vreme uceci mIRC skript "jezik" je za mene lamer! I to nije do mog attitude-a (ispravna rec na srpskom jeziku je ODNOS) , vec je to do cinjenica koje su nedvojbeno na mojoj strani...


a posto si i ti gubio vreme i znas mIRC skript "jezik" onda slobodno mogu da te zovem lamer. je l' tako?


 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
195.252.103.*



+3 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!10.04.2002. u 16:23 - pre 268 meseci
Ljudi, nemojte toliko da se svadjate oko IRC klijenta..
Inace, glupo je porediti neku prebudzeno super-duper-mega-ultra mIRC skriptu sa suvim xchatom.
Poredite mIRC sa Xchatom, a ne nabudzeni mIRC sa Xchatom.
Nisam se nikad bavio mIRC skriptovanjem, ali meni je xchat neuporedivo bolji jer imam milion opcija kojima mogu da podesim sve da mi radi kako ocu, a ne da skidam neke dodatke uz koje dobijam quit message tipa "See our 1337++ skript at www.elite1337w00th4wh4wh4wj00w1llb30wn3dbyu5f00lz.com and be 1337".
Inace xchat uopste nije ruzan.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.ftl.fdn.com



+1 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!10.04.2002. u 16:53 - pre 268 meseci
Citat:

Poredite mIRC sa Xchatom, a ne nabudzeni mIRC sa Xchatom.


haha what da hell ?
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
217.26.75.*



+3 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!10.04.2002. u 17:36 - pre 268 meseci
Judge, izgleda da sam se lose izrazio.
Mislim da ne treba porediti mIRC sa skriptom sa obicnim Xchatom.
Nego treba porediti mIRC bez skripte sa Xchatom.
Ili porediti neku mIRC skriptu sa Xchat skriptom.
Razumes ?
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!10.04.2002. u 23:57 - pre 268 meseci
Jovane donekle si u pravu, donekle nisi... Vidiš frendu, Ti i ja se znamo toliko dugo, al ti nisi primetio jednu veoma bitnu stvar - Ti nikada nisi IRC koristio u ozbiljne svrhe, dok ja itekako jesam... Recimo par OpenSource projekata na kojima radim ne bi tako lepo napredovali da nije IRC-a i nekih kanala na irc.openprojects.net! Skoro smo Gojko i ja pričali o nečem i treba da vidiš kako xchat radi syntax highlightning (sada samo Modula3)! Šta to znači, kad sa nekim diskutujem parče koda, xchat plugin mi lagano liniju po liniju šalje SOURCE na kanal gde su developeri, čekaju da se završi ispis celog code-snippet-a (ponavljam sa syntax highlightning-om), koji ima brojeve linija naravno, i onda počinje komentarisanje... Neko onda kaže "E, u liniji 342 trebalo je umesto IMPORT md5, mojlib da staviš IMPORT md5, mojlib, tvojlib;" Jedan provajder ima svoj kanal, gde kolege pričaju o poslu... I da ne nabrajam! Zaista, verovali ili ne, postoje OZBILJNE primene IRC-a! Da ne pominjem da xchat zna DCC chat tuneluje kroz SSL, ko zna šta je SSL (TSL) znaće koliko je ovo bitno! Na IRC-u svaki administrator IRC servera može (teorijski) da snifa tuđe konekcije...
Citat:
blue:
E Leko svaka ti cast. Uspeo si da zapocnes flame war tamo gde flame war-a ne treba da bude. Mislim, kakve ima veze koji irc klijent koristi ko. Sta ti to toliko radis na ircu da ti trebaju plug-ins, skripte, interni ili externi skripting jezici i gluposti. Mislim da smo odavno prevazisli ono vreme kada smo kao deca ratovali na ircu i pravili sranja. Alo bre, nabio si preko 25 godina u guzicu. Hajde se sada malo uozbilji ...


Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!11.04.2002. u 00:05 - pre 268 meseci
Jovan (blue) zna ljude koji su radili definitivno najpopularniju mIRC skriptu na Balkanu, koju je koristilo garant 500 ljudi! Možda čak i 1000!

blue, šta misliš šta bi maki i beduin sada rekli za mIRC? I kako bi reagovali na ovo što sam ja rekao? - Ja sam pričao sa obojicom. BasCelik (Maki) sada piči Linux uglavnom, ima svoj server... Beduin isto! Nešto ne verujem da koriste WINE zbog mIRC-a!
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!11.04.2002. u 00:07 - pre 268 meseci
A ti si kao ozbiljan? Kad nisi na IRC-u, onda si na MUD-u, kad nisi na MUD-u onda igraš neke igre na Windows-u, kad ni to ne radiš, onda gledaš filmove... Ti meni da pričaš o ozbiljnosti? Možeš ovim ljudima ovde koji te ne znaju... :)))
Citat:
blue:
E Leko svaka ti cast. Uspeo si da zapocnes flame war tamo gde flame war-a ne treba da bude. Mislim, kakve ima veze koji irc klijent koristi ko. Sta ti to toliko radis na ircu da ti trebaju plug-ins, skripte, interni ili externi skripting jezici i gluposti. Mislim da smo odavno prevazisli ono vreme kada smo kao deca ratovali na ircu i pravili sranja. Alo bre, nabio si preko 25 godina u guzicu. Hajde se sada malo uozbilji ...


Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!11.04.2002. u 00:15 - pre 268 meseci
srki, da si pratio ovu temu shvatio bi da sam ja koristio mIRC kad xchat nije postojao... I kad većina učesnika u ovoj raspravi nije znala da IRC postoji, a i ako je čula, onda nisu znali šta je to.
U svakom slučaju uvek sam paralelno koristio mIRC i ircII (sa adekvatnim ircII skriptama). mIRC kad sam morao da budem na Windows-u, a ircII na Linux/UNIX-u. Ne znam da li je vama poznato, ali u računarskim centrima na Univerzitetu u Beogradu retko ćete sresti radne stanice koje NISU Windows!
Citat:
a posto si i ti gubio vreme i znas mIRC skript "jezik" onda slobodno mogu da te zovem lamer. je l' tako?


Da li sam sada objasnio razlog zašto sam koristio mIRC? :) Ili treba još nešto reći?
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.dip.t-dialin.net

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!11.04.2002. u 10:59 - pre 268 meseci
8 sati dnevno sa izuzetno ozbiljan programer. po onome sto si ti napisao ispada da po ceo dan ne radim nista :). Tacno je da igram igrice na windowsu (nazalost Fallout Tactics nije isportan na Linux) i igram MUD, i zamajavam se glupostima. Ali onih 8 sati dnevno pisem C kod koji firmi zaradi nesto mnogo para. Inace, malo si skrenuo sa poente svog prvog post-a. Poceo si da napadas ljude koji koriste mIRC, i koji pisu skripte za mIRC. Ako tebi treba nesto vise od obicno chata, samo napred, ja licno ne koristim mIRC cisto zato sto mi se xchat svidja vise, ali sam isto tako koristio i pirch, i xircon, i bitchX i sve zivo sto mi je bilo pod rukom tog trenutka. Isto tako mogu da tvrdim da 80% ircera nikada nije trebalo nista vise od obicnog chata na ircu. Oni kojima treba vise obicno uzmu softver koji im odgovara. Isto tako nije uredu da ljude nazivas lamerima zasto sto znaju da skriptuju mIRC. Mislim, koliko nas ovde nismo programeri ? Koliko ljudi je probalo da napise neku skriptu cisto da bi bili cool na ircu ? Pogledaj nase kanale na ircu ?
na #balcan dolaze ljudi da bi chatali, ne da bi debagiral kod koji su napisali prekjuce ....
Iskreno receno, sada bi naj radije zatvorio ovu temu, ali buduci da nisam admin na irc forumu necu vise da se mesam ...
Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!11.04.2002. u 11:56 - pre 268 meseci
Jovane... ti si MENI prebacio za neozbiljnost, ne ja tebi! A ako ćemo ko je više ili manje ozbiljan da pričamo - u toj priči bi takođe izgubio jer ja odigram nekad jednu partiju Warcraft-a 3, ili par nivoa Atomix-a na Linux-u i to je to. Sve svoje vreme provodim u veoma ozbiljnim stvarima. Pomenuo sam da radim na OpenSource projektima... To oduzima poprilično vremena. A ti znaš dobro koliko si vremena gubio igrajući se. Što je najgore od svega i sam znaš koliko si neozbiljan. A to isto tvrde i ljudi koji te znaju mnogo bolje i od mene! :)))

Nisam ja skrenuo sa poente posta, već ti - ti si krenuo da udaraš po mojih 25 godina! :) A ja kažem da imam 27.

Na kraju da ponovim, ako hoćeš da polemišeš pročitaj kako je čitava polemika nastala i nemoj da ubacuješ u priču BitchX (čijim programerima treba dići spomenik, jer su face!), Pirch, xircon i tako dalje... Njima ovde nema mesta, jer cilj mog teksta je bio da se ukaže na "probleme" sa mIRC-om, njegovim skriptama i da se da ljudima do znanja da je njegovo vreme prošlo! Pliz, pre nego pošalješ sledeći tekst dobro razmisli o svemu ovome što ti rekoh...

Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.net.external.hp.com

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!11.04.2002. u 13:40 - pre 268 meseci
Znaci da ti i ljudi koje me mnogo bolje poznaju tvrde da sam jao neozbiljan zato sto sto svoje slobodno vreme ne trosim na razvoj OS aplikacija, i na programiranje stvari koje mi ne trebaju. Svaka cast. Inace znam da imas 27 godina. rekao sam da imas preko 25 godina :) Ono sto ja ne mogu da shvatim je poenta onoga sto si zapoceo ovde. Kao sto vec rekoh, poceo si da prozivas i napadas ljude bez ikakvog razloga, samo zato sto koriste mIRC, i zato sto pisu skripte za mIRC. Isto tako ne vidim da si kometirao bilo sta na to sto sam rekao da 80% ljudi koriste irc za cisto chatanje i gubljenje vremena, i da isto tako bar 80% ljudi koji koriste irc nisu programeri, niti ih programiranje zanima u zivotu...

Sto se tice moje neozbiljnosti, nikad nisi radio samnom u istoj firmi. A sto se tice mog vremena posle 8 sati provedenih na poslu, radije cu da se igram, da izlazim sa davojkom, nego sto cu da sedim i da proramiram bilo sta. (ukljucujuci xchat plugine, perl skripte, ili bilo sta)
posle puno godina programiranja sam shvatio da je sve to s***** ako ne zaradjujes pare od koda koji pises.
Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

t_IM_e

Član broj: 3277
Poruke: 5
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!11.04.2002. u 14:11 - pre 268 meseci
Lepo rece TheGhost,kao dos je.
 
Odgovor na temu

Darko Pipic
Darko Pipic
B e o g r a d

Član broj: 93
Poruke: 880
*.95.EUnet.yu

Sajt: www.kontrol-inzenjering.c..


Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!11.04.2002. u 15:12 - pre 268 meseci
blue mi je dao dobru ideju i ja zatvaram ovu glupost od teme.
Life is a game - play to win
irc.elitesecurity.org #es
darnik.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12086 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.