Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Java i C++ ili bilo koja druga zastita Javinih programa!!!

[es] :: Java :: Java i C++ ili bilo koja druga zastita Javinih programa!!!

[ Pregleda: 3036 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pah-Wrait
Miroslav Kazanski
Beograd

Član broj: 4811
Poruke: 17
*.InfoSky.Net.



Profil

icon Java i C++ ili bilo koja druga zastita Javinih programa!!!16.11.2004. u 00:14 - pre 236 meseci
Napravio sam neki program u Javi na Linuxu (u vizuelnom okruzenju, Java prozori, program radi sa masom tabela...) i vec imam nekoliko zainteresovanih kupaca, ali muci me jedan problem. Kao sto znate svi javini fajlovi mogu lako da se dekompajliraju tj. da se od obj fajlova dobiju izvorni (source) fajlovi. Hteo sam da vecinu funkcija, koje ne koriste drajvere, napisem u C++, kompajliram i napravim od njih DLL. Problem je sto ne znam kako. Ako neko zna, neka mi pomogne. Hvala.
 
Odgovor na temu

mucky
Aleksandar Mastilović
Freelancer
Novi Sad - Srbija

Član broj: 237
Poruke: 412
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Java i C++ ili bilo koja druga zastita Javinih programa!!!16.11.2004. u 00:24 - pre 236 meseci
Mozda bi trebao da uzmes u obzir obfuskaciju java fajlova?

http://proguard.sourceforge.net/


--
Visit my photolog at http://www.fotolog.net/mucky
 
Odgovor na temu

hyle
Perica Milošević
Belgrade

Član broj: 30030
Poruke: 150
*.yubc.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/peric..


+4 Profil

icon Re: Java i C++ ili bilo koja druga zastita Javinih programa!!!16.11.2004. u 10:09 - pre 236 meseci
Ukoliko želiš da pozivaš funkcije iz biblioteka onda moraš da koristiš JNI. Uprošćeno, postupak izgleda ovako:
1. Napišeš Java klasu, a funkcije čija implementacija se nalazi u biblioteci označiš kao native.
2. Kompajliraš klasu.
3. Iskoristiš javah da ti generiše header fajl na osnovu tvoje klase.
4. Implementiraš svoju bibliteku.

Ekstenzija biblioteka pod Linuxom nije .dll već .so i ti fajlovi imaju različitu strukturu od Windows dll-ova.


Ali...
Mislim da program tog tipa, "Java prozori, program radi sa masom tabela", nema mnogo smisla štititi na taj način. Šta bi prebacio u biblioteku? Mislim da se u potpunosti oslanjaš na Java API, a taj deo ne možeš da prebacuješ u neku native biblioteku.

Slobodno možeš da prodaš svoj softver i da se nadaš da ljudi kojima si ga prodaju ne znaju da dekompajliraju. Za svaki slučaj, propusti ga kroz obfuskator

Šalim se, ali mislim da ne treba toliko da se brineš oko toga. Ako baš hoćeš, možeš da nabaviš neki native Java compiler, kao što je npr. GCJ za Linux.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Pah-Wrait
Miroslav Kazanski
Beograd

Član broj: 4811
Poruke: 17
*.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Java i C++ ili bilo koja druga zastita Javinih programa!!!17.11.2004. u 00:00 - pre 236 meseci
Jeste da se program dosta oslanja na Java API, ali zato imam masuuuu (preko 150) funkcija koje vrse raznorazne provere i racunanja sa sirovim podacima. Oni i sada izgledaju kao cist C++ kod. Problem je sto se softver vakvog tipa ne prodaje, nego iznajmljuje, tako da ce ljudi imati dosta vremena da nadju nekoga da im do dekompajlira. Ovako bih koliko-toliko uspeo da zastitim bar deo svog rada.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Java i C++ ili bilo koja druga zastita Javinih programa!!!

[ Pregleda: 3036 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.