Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako iskoristi skinute fajlove RedHat-a

[es] :: Linux :: Kako iskoristi skinute fajlove RedHat-a

[ Pregleda: 3158 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igordraganovic
Tuzla

Član broj: 487
Poruke: 35
*.ipt.aol.com.



Profil

icon Kako iskoristi skinute fajlove RedHat-a14.11.2004. u 13:18 - pre 236 meseci
Ako neko moze da mi objasni sljedece jer sam novi na linuxu.Posto imam DSL konekciju skinuo sam najnoviji red hat na disk sve navedene fajlove:

shrike-i386-disc1.iso ISO-Datei 653.440 KB 03.09.2003 00:00:00
shrike-i386-disc2.iso ISO-Datei 661.632 KB 13.03.2003 00:00:00
shrike-i386-disc3.iso ISO-Datei 496.672 KB 13.03.2003 00:00:00
shrike-SRPMS-disc1.iso ISO-Datei 622.816 KB 13.03.2003 00:00:00
shrike-SRPMS-disc2.iso ISO-Datei 660.832 KB 13.03.2003 00:00:00
shrike-SRPMS-disc3.iso ISO-Datei 434.720 KB 13.03.2003 00:00:00

Interesujeme kako pokrenuti instalaciju sa ovim fajlovima odnsono kako napraviti boot cd-ove (predpostavljam samo sa butabilnih cd-ova je moguca instalacija) odnosno sta treba da uradim da iskoristim navedene fajlove za instalaciju, i koji od fajlova su instalacija redhat-a, a koji usluzni programi.Trenutno sam koristim win xp i mislim preci na linux.

unaprjed hvala


partizan
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.46.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Kako iskoristi skinute fajlove RedHat-a14.11.2004. u 13:26 - pre 236 meseci
ne koristim RH ali verovatno su ta prva tri install,a ovi RPM paketi i sl.
te iso fajlove mozes narezati u vecini progia za rezanje tipa npr NERO.sprzis image i to je to.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Kako iskoristi skinute fajlove RedHat-a14.11.2004. u 13:51 - pre 236 meseci
Baš kao što reče blood. Uzmi prva tri iso-a i nareži na cd-ove (verovatno koristiš Nero, pa imaš opciju burn image). Ove preostale iso-e možeš takodje narezati, pa ćeš videti šta su kad ti zatrebaju ;)

poz
ex.mangel
 
Odgovor na temu

igordraganovic
Tuzla

Član broj: 487
Poruke: 35
*.ipt.aol.com.



Profil

icon Re: Kako iskoristi skinute fajlove RedHat-a14.11.2004. u 14:01 - pre 236 meseci
Momci hvala na odgovorima.Probacu kad mi stigne snimac.

jos jedanput hvala
partizan
 
Odgovor na temu

igordraganovic
Tuzla

Član broj: 487
Poruke: 35
*.ipt.aol.com.



Profil

icon Re: Kako iskoristi skinute fajlove RedHat-a15.11.2004. u 06:39 - pre 236 meseci
Ej evo detaljno upustvo ako kome jos zatreba radi sa nerom:

Several Linuxiso users have emailed me asking about burning iso images to cd with the Nero program. I have no experience with Nero myself. I did some searching with Google and found several links to information that should answer your questions. These links also contain information about burning problems with certain CDR/RW models. They are listed below, in no particular order. This is from the Nero FAQ.

For older versions of Nero, these instructions should work. Unless you are 'sure' of the speed at which your cdr will burn successfully, you may want to test your drive to avoid the dreaded coaster syndrome.
From the Nero window;
Open the following menu entry: File -> Burn CD image.
Now set the type of file: All files (*.*)
Now select the LinuxISO image file to be burned.
Now you will be informed that Nero does not recognize the format of the image file. Please confirm this dialog.
In the dialog which then appears, set the following parameters.
Type of image: Data Mode 1
Block size: 2048 Bytes
File precursor and length of the image trailer: 0 Bytes
no Scrambled and no Swapped
Click on OK, then Burn.

Use the following instructions for newer versions of Nero ( Contributed by Anthony P. )
Start Nero
Choose the menu command "File"->"Burn Image"
An "Open" file dialog box appears with the following image types supported (*.nrg, *.iso, *.cue)
Select your download LinuxISO file and click Open
The "Write CD" dialog box appears with several tabs (Info, Foreign image, Misc, Burn).
Click the 'Burn' Tab
Confirm that 'Write' and 'Finalize' are selected
Click on "Write". Watch it burn.

Another user wrote: If 'Finalize CD' (No further writing possible!) check box is not checked, a Nero - Burning Rom message box appears stating, "There is not enough space available to burn this compilation unless the CD is finalized after burning." "Do you want Nero to finalize it after burning?" Click the Yes button.

The following pertains to burning the LinuxPPC .iso image with Nero, from the README with the iso.

On a Windows box, install Nero Burning Rom (demo is fine) from www.ahead.de
Download lppc-2k-q4.iso
Launch Nero and close Wizard
File, Burn Image...
Change file type to All Files, find iso image and ope
Change Type of Image to HFS
Click OK, insert Blank CDR, Untick Determine Max Speed and Simulate Click Write

Nero Download Page

http://www.nero.com/en/helptool/512.htm#o458

http://www.nero.com/en/helptool/609.htm#o609%20

http://www.nero.com/en/helptool/333.htm#o333

This link explains in detail what constitutes an ISO9660 file image. For Nero users, make note of the differences between the Level 1 and Level 2 settings. http://www.nero.com/en/helptool/137.htm#o584
If you have information you would like to see added to this page, or find an error in this information, please let me know. - Carlie
partizan
 
Odgovor na temu

overburn
Beograd

Član broj: 9714
Poruke: 105
217.24.20.*



Profil

icon Re: Kako iskoristi skinute fajlove RedHat-a15.11.2004. u 10:53 - pre 236 meseci
Pozdrav !
Samo jedan savet, posto si nov na linuxu i jos imas i DSL vezu pride - a zelis da koristis Red Hat Linux - mozes narezati samo prva tri "image-a" i isprobati kako izgleda ova varijanta, ali ti ja (kao dosadasnjem korisniku windowsa XP) savetujem da, ukoliko kompjuter pretezno koristis za desktop kucnu upotrebu, sto pre krenes sa downloadom npr. najnovije Fedore Core 3, pa da onda narezes prva 4 .iso image-a (za ciji download linkove mozes naci na npr. sajtu www.distrowatch.com) a koji u nazivu nemaju skracenicu SRPMS (sto je skracenica za source rpm-ove, tj. izvorne kodove programa u "rpm" pakovanjima koji ti za sada verovatno nece trebati - a kad malo razmislim, sa dsl vezom ti verovatno nikada ni nece trebati jer ces verovatno uvek svaki program moci da nadjes negde ne internetu vec kompajliran za svoju distribuciju), pa da onda instaliras to na svoj kompjuter - pri desktop koriscenju razlika izmedju starije verzije red Hat-a koju ti imas downloadovanu i najnovije verzije Fedore (danasnji naziv za nekomercijanu verziju Red Hata) je kao nebo i zemlja ...
Iako bih ti ja licno preporucio da ukoliko mozes (a sa dsl-om verovatno mozes) probas i novi Mandrake 10.1 - mislim da je jos zgodniji za novog korisnika linuxa od Red Hat/Fedora resenja - jos je vise "user friendly".
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Kako iskoristi skinute fajlove RedHat-a15.11.2004. u 16:58 - pre 236 meseci
Hehe, taj „najnoviji“ Red Hat Shrike je star preko godinu i po dana.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Kako iskoristi skinute fajlove RedHat-a

[ Pregleda: 3158 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.