Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da spremim update windowsa 2000?

[es] :: Windows mreže :: Kako da spremim update windowsa 2000?

[ Pregleda: 2562 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorrome

Član broj: 22587
Poruke: 198
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Kako da spremim update windowsa 2000?10.11.2004. u 12:14 - pre 236 meseci
Imam instalirane Windowse 2000 Server i želim ih maknuti. Kako da sve update-ove spremim na particiju ili CD-e tako da kad idući put intsaliram Windowse 2000 Server ne moram ponovno skidati update-ove. Općenito, da li je inače moguće skinuti update-ove za Windowse na, primjer USB stick ili CD-e, na nekoj drugoj, fizički udaljenoj lokaciji, a onda ih "kod sebe doma" instalirati.
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Kako da spremim update windowsa 2000?10.11.2004. u 12:21 - pre 236 meseci
Općenito, odgovor je "da", update-ove mozes da skines sa interneta (obicni exe fajlovi) i da ih naknadno instaliras sa CD-a bilo gde. However, ako vec imas instaliran windows 2000 sa svim update-ovima mislim da neces moci sa njega da "skines" te update-ove .. mada mozda gresim, ne znam da li ih on storuje negde, u neki folder, nakon instalacije..?

Ja to radim tako sto imam instaliran SUS service na jednom Windows server-u (System Update Service) koji skida update-ove s Net-a a sve radne stanice u LAN-u preuzimaju te fajlove od njega, tako izbegavamo da gomila racunara skida po 200 MB SP2 za Xp i slicne stvari. taodje, sa ovog servera/servisa je lako skinuti bilo koji update i staviti ga na CD.

Hope this helps.
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

zorrome

Član broj: 22587
Poruke: 198
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kako da spremim update windowsa 2000?10.11.2004. u 18:39 - pre 236 meseci
A kako "složiti" SUS? Dolazi standardno s Windowsima(2000, Xp, NT) ili je možda besplatan ili ga se mora platiti.
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Kako da spremim update windowsa 2000?11.11.2004. u 09:05 - pre 236 meseci
SUS skines besplatno sa Microsoft-ovog sajta, stavis na server, podesis i to je to (ima uputstvo), prvi dan ce da dovuce sve zive update-ove za 2000, 2003 i XP (reda velicine <1 GB) ali kasnije se isplati.

Inace kao sto pomenih, sa njega mogu da se update-uju win 2000 (SP4 moras rucno da instaliras, posle njega ume da radi sa SUS), XP i 2003 (koliko ja znam).

Ako imas domain controler u mrezi onda je vrlo jednostavno u domain policy setovati svim klijentima odakle da skidaju update-ove, a ako nemas domen onda moras rucno na svakom klijentu da podesis (mislim da bese prosto petljanje po registry bazi, napravis jedan .reg fajl i onda ga svuda samo izvrsis/ubacis u reg. bazu).

Pozdrav

p.s. Ne zaboravi da svaki update koji se skine na SUS service moras rucno da odobris (preko web interface-a) inace nece biti ponudjen klijentima dok ga ne odobris, to ti daje priliku da prvo probas neki patch pre nego sto ga svi instaliraju (mada ja nisam imao takve probleme).

p.p.s Mala korekcija, sad sam pogledao server, kod mene trenutno ima oko 1.2 GB update-ova
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kako da spremim update windowsa 2000?

[ Pregleda: 2562 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.