Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slack ??? Xwindows ne radi????

[es] :: Linux desktop okruženja :: Slack ??? Xwindows ne radi????

[ Pregleda: 3097 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BubaJez
Predrag Visnjic
Beograd

Član broj: 2860
Poruke: 15
*.145.EUnet.yu



Profil

icon Slack ??? Xwindows ne radi????29.03.2002. u 05:52 - pre 267 meseci
Instalirao sam Slack sa novim kernelom 2.4.19 ( nekoliko puta juce), ali rezultat je sledeci. Startuje se u command modu , ali nikako ne mogu da startujem X okruzenje???? Pokusao sam sa 'xinit'komandom ali on ispise nekoliko redova i na kraju izbaci neku server gresku.
Ako neko ima neku ideju o tome sta bi moglo biti po sredi neka se javi.

to smo samo mi pilici
 
Odgovor na temu

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Slack ??? Xwindows ne radi????29.03.2002. u 15:17 - pre 267 meseci
Citat:
BubaJez:
Instalirao sam Slack sa novim kernelom 2.4.19 ( nekoliko puta juce), ali rezultat je sledeci. Startuje se u command modu , ali nikako ne mogu da startujem X okruzenje???? Pokusao sam sa 'xinit'komandom ali on ispise nekoliko redova i na kraju izbaci neku server gresku.
Ako neko ima neku ideju o tome sta bi moglo biti po sredi neka se javi. :)


Koju graficku karticu imas?
U slucaju NVIDIe rekompajliraj kernel sa module support-om, skini NVIDIA drajvere sa www.nvidia.com i instaliraj ih...nakon toga startx ce raditi...
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.dialup.blic.net

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Slack ??? Xwindows ne radi????29.03.2002. u 18:41 - pre 267 meseci
moj recept za slack(8) i xwindows je "xfree86setup", on uradi sve sam, a ako ne uradi onda pisi daljem usput aj nam pisi koju verziju xfree-ja imas, ove novije podrzavaju nvida graficke a ostale ne znam...
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: Slack ??? Xwindows ne radi????29.03.2002. u 21:01 - pre 267 meseci
Citat:
dr ZiDoo:
moj recept za slack(8) i xwindows je "xfree86setup", on uradi sve sam, a ako ne uradi onda pisi daljem usput aj nam pisi koju verziju xfree-ja imas, ove novije podrzavaju nvida graficke a ostale ne znam...


heh, to bi bilo lepo da setup dolazi u paketu, valjda je od 4.0 verzije XFree-a ide XF86Config koji je zesce g**** te ako imash bar malo nestandardniju/noviju karticu moras sam konfig da kucas/prepravljas. Ruku na srce to nije nsita tesko u slucaju nvidie ner za sve pa cak i instalaciju njenih drajvera postoji detaljana dokumentacija...
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: Slack ??? Xwindows ne radi????29.03.2002. u 22:26 - pre 267 meseci
Da nema vise XF86Setup-a al su zato ljudi ubacili novi graficki setup tool pod nazivom xf86cfg probaj pa javi.
 
Odgovor na temu

BubaJez
Predrag Visnjic
Beograd

Član broj: 2860
Poruke: 15
*.181.EUnet.yu



Profil

icon Re: Slack ??? Xwindows ne radi????29.03.2002. u 23:54 - pre 267 meseci
Pre sveg hval na odgovorima, pokusao sam sa xfree86setup ali bih dobio veomaaa sitna slova i ikonice itd... rezolucija je bila 1024*78x na 24-bit.
Potom sam pokusao sa xf86config (mnostvo puta) i na kraju nakon rekonfigurisanja rezolucija i ddepth-a dobio zadovoljavajuce resenje.
Mislim da je sada vreme da kazem da sam ja u svemu ovome Teski pocetink pa molim da mi se ne zameri na pitanjima (pokusacu da izcacka sve sto mogu iz starih postova). Toliko za sad X radi ali jos nisam procitao uputstvo za instalaciju NVIDIA drajvera i misa sa sroll-om pa ako mi nesto bude jasno javicu se :)
Hval vam jos jednom.
to smo samo mi pilici
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: Slack ??? Xwindows ne radi????30.03.2002. u 17:42 - pre 267 meseci
Citat:
MoHicAn:
Da nema vise XF86Setup-a al su zato ljudi ubacili novi graficki setup tool pod nazivom xf86cfg probaj pa javi.


Pardon program se zove xfree86cfg
 
Odgovor na temu

BubaJez
Predrag Visnjic
Beograd

Član broj: 2860
Poruke: 15
*.48.EUnet.yu



Profil

icon Re: Slack ??? Xwindows ne radi????30.03.2002. u 18:22 - pre 267 meseci
Nas mala avantura sa LINUX config. se nastavlja...
Naime, nakon sto sam u /etc/inittab promenio default opciju sa 3 na 4 ( da bi se odmah startovao X) pojavili su se problemi, kada zelim da predjaem u shell sa CTRL-ALT-F1 do F6 desava se sledece: prilikom pritiska na CTRL-ALT-F1 prikaze se shell screen ali bez odziva systema vec sa sledecom porukom
kicker: WARNING: KDE detect X Error:
BadDrawable(invalid Pixmap or Window parameter)9
Major optcode: 14
Dok pritiskom na CTRL-ALT-F2 prelazim direktno u X; a ostale F3 do F6 opcije ne reaguju?
Neka neko iskusniji pokusa da odgonetne u cemu je trik
Hvala.
to smo samo mi pilici
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Slack ??? Xwindows ne radi????

[ Pregleda: 3097 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.