Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a

[es] :: ISP :: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17212 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zmaj01
Zemun

Član broj: 39115
Poruke: 16
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a11.11.2004. u 14:29 - pre 236 meseci
Posto vidim da nema odgovora, da konkretizujem:

Postoji li nacin da saznam realnu IP adresu routera i da na neki nacin u p2p programu(kom?) podesim da mi se paketi dostavljaju na odredjeni port na toj adresi, jer ocigledno sam nevidljiv sa svojom dinamickom IP adresom.
(ovo je u principu port forwarding, ali sumnjam da bi mi u SBB-u ucinili ovakvu uslugu, pa me interesuje kako to da ostvarim
Evo ilustracije:
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a11.11.2004. u 19:24 - pre 236 meseci
Citat:
stargatenow: Tako da to objasnjenje ima neke logike za prepaid usere, ali za one koji imaju flat...

Ja sam tražio logično objašnjenje za to što router šalje incoming pakete meni, iako u paketu nigde ne postoji bilo kakva indikacija da treba da je šalje na moju adresu, niti je podešen port forwarding/tunneling na routeru.

Setovanja CISCO routera neće ništa da ti pomognu ovde :)
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Zmaj01
Zemun

Član broj: 39115
Poruke: 16
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a11.11.2004. u 23:50 - pre 236 meseci
OK, vidim da se tema polako gasi i da je sve manje zainteresovanih da mi pomogne, pa cu u nadi da jos neko ima neku ideju da ponovim pitanje poslednji put:

Da li je moguce da se poveca protok sa p2p programima sa SBB 128kB home paketom i kako?

Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a12.11.2004. u 00:25 - pre 236 meseci
Pa o tome se i raspravlja...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Zmaj01
Zemun

Član broj: 39115
Poruke: 16
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a12.11.2004. u 14:02 - pre 236 meseci
Ne razumem, znam da se raspravlja, ali i dalje mi nije nista jasno.

Zvao sam SBB i lik sa podrske mi je potvrdio da su namerno "ogranicili protok" sa p2p programima, tako da ne bi navodno doslo do prevelikog broja konekcija i zagusenja mreze.
U stvari ja mislim da tamo neko ne zna svoj posao ili ga shvata vrlo olako.

Po meni bi bilo mnogo bolje da ako vec treba da se ogranicavaju korisnici, svakom lepo dodeli po 1-2 porta,napise se svakom pisamce i objasni kako da podesis program da skida sa tih portova, pa na njima imas normalan protok, skidas po 1 fajl i vuci srecni i ovce na broju.

To sam im i predlozio, al' naravno svi se plase sefa i pitaj boga cega, pa mi kazu da pisem mailove na koje niko ne odgovara, a verovatno ni ne cita.

Ako se neko seca lika koji je na forumu isto imao problem sa SBB-om, ali u vezi potrosenih podataka, neka mi prosledi link, pa da krenem njegovom metodom, mislim da je njemu upalilo da dodje do sefa.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a12.11.2004. u 15:17 - pre 236 meseci
Pa i ako ti daju 2-3 porta, ti ćeš svejedno vući protok na njima... Tako da - opet isto...
Inače, ja imam public IP :)

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Zmaj01
Zemun

Član broj: 39115
Poruke: 16
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a12.11.2004. u 16:33 - pre 236 meseci
ma znam da su vuci protok,ali ako ogranicim broj konekcija, onda nije strasno. Njihov problem je sto su tehnicki nespremni i neobrazovani za ovo, bilo im je samo bitno da preteknu konkurenciju. Bas me interesuje koliko imaju nakacenih kompova po routeru-tu lezi problem, sto su alavi na pare, nije im dosta sto im je banka za razvoj dala onoliki kredit, pa sad jos stede na opremi i resursima, umesto da imaju kvalitetnu uslugu i onda privuku korisnike.

E da i blago tebi sto imas public IP, nije lepo smejati se tudjoj muci!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a12.11.2004. u 16:43 - pre 236 meseci
Ma dobićeš valjda i ti public, meni tako dođe ponekad pa onda opet nestane... Kroz dan-dva... A dok je public, tada mnogo dobro rade P2P programi :)

Inače, ja do sada nemam pritužbi na SBB - prilično su jeftini, odmah su mi uveli kablovski kad sam tražio, ljubazni su, kad sam podnosio zahtev čak mi je i lik što radi tamo pokazao u kancelariji kako radi kablovski, kako izgleda modem, ....
E sad to jesu li monopolisti ili ne...... jbg, jesu, ali za sada se korektno ponašaju...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Sleepless_mind
Bojan Vranac
NetLogic D.O.O.
01000010 01000111 0100010

Član broj: 33611
Poruke: 564
*.sbb.co.yu
Via: [es] mailing liste

Jabber: wizard[at]elitesecurity.org
ICQ: 12413605
Sajt: www.netlogic.rs


+34 Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a12.11.2004. u 16:49 - pre 236 meseci
>
>
pitanje je samo sta smatras pod alavi, ima jos gradova osim bg, gde sbb
radi....btw nemam problema ni sa jednim p2p programom koje ti spominjes
ovde ...svuda je highID i sve radi kako treba...
We are Borg. We shall assimilate you.
RESISTANCE IS FUTILE!

Asus P6T Deluxe V2
Intel Core i7 965 3.2GHz
OCZ 3x2GB DDR3 PC3-12800 Flex EX Low Voltage Triple Channel
2x1000GB Spinpoint F1
ATI Radeon HD5970
Lian Li PC-P80R
Samsung T240

www.me2everyone.com/213043
 
Odgovor na temu

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a12.11.2004. u 17:50 - pre 236 meseci
Da li vam je ovo objasnjenje dovoljno logicno?

Citat:
Symmetry and Sessions
NATs can manage address mapping in numerous ways, and many implementations of NATs use a form of binding termed a "symmetric" binding.

A symmetric binding is where the mapping of a local address to a public address is exclusively tied to the destination address used in the initial trigger outgoing packet for the lifetime of the binding. Incoming external packets with the mapped public address as their destination are translated to the local address only if the source address of the incoming packet matches the destination address of the original mapping. Multiple sessions to different public hosts may use the same mapped public address, or may use different public addresses for each session. This mapping is "endpoint" sensitive. Symmetric NATs represent a restricted model of operation, where each NAT binding represents a window through the NAT that is visible only to the destination host (Figure 5).

By comparison, a full-cone NAT allows any external host to use this opened window, where all incoming packets addressed to the mapped external address are translated to the mapped internal address and forwarded through the NAT. Symmetric NATs represent the most restrictive form of behavior, whereas full-cone NATs represent a far more permissive mode of operation.

In the context of NATs, this symmetric mode of operation refers to the session state 5-tuple, made up of Transport Protocol, the local IP address and port number, and the destination IP address and port number. When a session is opened from the local host to a remote service port on a remote host, then only that remote service can pass packets back through the NAT to the local host on that port. As with NATs, a full-cone NAT allows any remote service entity to direct packets back through the port window.

NATs can be further refined by having different behaviors for TCP and UDP transports. A NAT may behave in a symmetric manner for TCP sessions, and operate in a full-cone mode for UDP transactions. The variations in NAT behavior has led to an exercise in categorizing NAT behaviors and developing a discovery protocol whereby a pair of cooperating systems can discover if one or more NATs is on the network path between them, as well as attempting to establish the type of NAT.

http://www.cisco.com/en/US/abo...ed_issues/ipj_7-3/anatomy.html
#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a12.11.2004. u 23:28 - pre 236 meseci
Nije :)

I dalje nije jasno koliko traje taj forwarding, i kako ga ja započinjem. Dakle zašto iznenada dobijem routu za incoming konekcije
Internet > SBB:port > Me:port
i zašto ona traje npr. nekih 10 sati (lupam, jer nisam merio, ali znam da je jedan dan route bilo, a drugi dan nije)
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Zmaj01
Zemun

Član broj: 39115
Poruke: 16
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a13.11.2004. u 00:20 - pre 236 meseci
Hvala Cybernoid-u II na ojasnjennju, sada mi je mnogo toga jasnije i znam kako stvari shljakaju.

Verovatno je NAT koji SBB koristi Port-restricted-cone ili neka mesavina full-cone i predhodnog, mislim da ga ukljucuju ponekad u full varijanti da bi sirotinja raja bila zadovoljna(ili tamo negde postoji administrator sa razumevanjem nasih problema).
E zato ponekad imamo public IP, a ponekad ne.

mada u mom slucaju cesce ne, pa sam zato i inicirao ovu raspravu.
Inace od SBB-a i dalje ni glasa, probacu jos neko vreme da budem uporan-barem da 1.12, a ako se nista ne promeni, a telekom izadje sa cenam ASDL-a, eto meni raskidanja ugovora sa SBB-om.

Pitanje za Sleepless_mind:

Koji paket imas(mislim da zbog toga p2p radi kako treba, jer imas i public IP).

A da li se korektno ponasaju-ja mislim da im je tehn. podrska blago receno aljkava, a oni koji su mi instalirali modem su ok deca, to je valjda njihovo kucno vaspitanje, a ne poslovna politika SBB-a.

 
Odgovor na temu

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a13.11.2004. u 09:35 - pre 236 meseci
Citat:
BytEfLUSh: meni tako dođe ponekad pa onda opet nestane... Kroz dan-dva... A dok je public, tada mnogo dobro rade P2P programi :).


Koristeci default podesavanja u programima jedni drugima pravite konkurenciju
zahtevajuci rezervaciju jednog te istog porta. Tako da umesto npr 100 konekcija
preko tog porta u oba smera, imate 200+ konekcija i svaka je preko zasebnog porta
i zbog toga imate Low ID i povratni smer ne radi kako treba.



#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a13.11.2004. u 09:38 - pre 236 meseci
Naravno da ne koristim default :)
Meni još uvek nije jasno kako to može tako da dođe i nestane... Osim ako se admini ne igraju sa ruterom...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Zmaj01
Zemun

Član broj: 39115
Poruke: 16
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a13.11.2004. u 10:49 - pre 236 meseci
Ma igrao sam se sa svim mogucim portovima i sa skoro svim programima za p2p(kazaa,e-mule,e-donkey2k,DC++,torrent,cak sam probao i onaj skype za p2p razgovore-voice over p2p) i svuda je isto-blagi ocaj i uvek low ID.
Probao sam i da ima naredim ip na koji ce da salju, al' ni to nije upalilo.

U pocetku sam mislio da je to do mog podesavanja, ali ipak je prava istina da SBB stedi na resursima-u ovom slucaju IP adresama, jer su dobili mali opseg adresa, pa sad stede na najjeftinijim korisnicima, mada mi nije jasno zasto onda nisu podesili routere kako valja, nego ovako jadno. Najverovatnije je da su tamo administratori neka priucena deca koje je neko pustio da se igraju.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
213.244.221.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a13.11.2004. u 19:11 - pre 236 meseci
aj nek se javi neko sa tacnom informacijom koliko kosta jedna C klasa??

ja nisam siguran, pa ne bih da iznosim...

public IP je vredan resurs koji se ne deli olako...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Zmaj01
Zemun

Član broj: 39115
Poruke: 16
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a14.11.2004. u 01:33 - pre 236 meseci
Pa za C klasu mercedesa, zavisi koje godiste( a i ovi novi zakoni-a i evro porastao).

Ma mani se public ip, i ja bih voleo da je imam, ja samo hocu da nesto opravim sa ovim sto imam, na radost svoju i ostalih "jeftinih" potrosaca.

Negde sam cuo da se na Vracaru SBB korisnici udruzuju i posto su umrezeni skidaju medjusobno podatke vecom brzinom nego sto im je SBB dozvolio.

Kako li to kapitalisti dozvoljavaju, sram ih bilo, jeftini korisnici!
 
Odgovor na temu

mitar1982

Član broj: 17439
Poruke: 1042
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a14.11.2004. u 10:31 - pre 236 meseci
Ovo bi moglo da bude interesantno SBB korisnicima :

Citat:
LimeWire 4.2 Introduces F2F Transfers
November 12, 2004
Thomas Mennecke


LimeWire, a leading (if not the leading) Gnutella client furthers its contributions to this network by introducing firewall to firewall transfers. According to LimeWire, 60% of users are firewalled, severely restricting the resourcefulness of the network. The new upgrades should vastly improve the availability of files for LimeWire users. Check out the press release below:


Peer to Peer File Sharing Leader Lime Wire LLC

Releases LimeWire 4.2


New Technology Allows Many Firewalled Users to

Share Files for the First Time

New York (November 11, 2004) Lime Wire LLC, (www.limewire.com), the leading designer and developer of advanced P2P file sharing software, announced today the release of LimeWire 4.2, a superior file sharing application introducing firewall to firewall transfer technology, network connections up to four times faster than before, complete iTunes integration on both Mac and PC, and much more. Lime Wire continues its guarantee of no bundled software and no spyware. Lime Wire 4.2 will be available on November 17 from www.limewire.com, with versions for both PRO customers and users of LimeWire BASIC, a free version.

“Lime Wire continues to set the standard for innovation in peer to peer file sharing,” said Chief Operating Officer Greg Bildson. “Our customers have responded appreciatively to our guarantee that Lime Wire has no bundled software or spyware. Performance and trust has lead to a doubling in our number of users since May.”

LimeWire 4.2 runs on the world’s most popular operating systems, including Windows, Mac and Linux, and can be used by the entire Internet community. Version 4.2 builds on the popularity of version 4.0 with the following brand new features:

1) Firewall to Firewall transfers. With 60% of users currently firewalled, this greatly increases content on the network.

2) Faster network connections than ever before.

3) More comprehensive search results.

4) Completely new MP3 player, with better performance, and OGG audio file support.

5) iTunes integration on Windows.

6) New file view, making it easier to share files directly with friends.

7) New icons, improving the look and feel of Lime Wire.

For more information on Lime Wire or to download LimeWire 4.2 , please visit the Lime Wire website at www.limewire.com.


izvor : http://www.slyck.com/news.php?story=605
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a17.11.2004. u 17:34 - pre 236 meseci
Citat:
I dalje nije jasno koliko traje taj forwarding, i kako ga ja započinjem. Dakle zašto iznenada dobijem routu za incoming konekcije
Internet > SBB:port > Me:port
i zašto ona traje npr. nekih 10 sati (lupam, jer nisam merio, ali znam da je jedan dan route bilo, a drugi dan nije)

Kako si otkrio preko kog porta moze da ti se pristupi?
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a03.12.2004. u 08:50 - pre 236 meseci
U vezi F2F Limewire protokola... ovo sam nasao sa na Limewire forumu:

"LimeWire's F2F protocol is connectionless, it does file transfers via UDP & Gnutella.
Most firewalls automatically open up a port for UDP traffic from a certain host X, if the local host sent a UDP packet to X. So two firewalled hosts can blindly start sending UDP packets to each other, opening up both of their firewalls allowing them to communicate. A third hosts is only necessary to tell the server to open up a port for the client, because the client is going to request a file."

Znaci sve zavisi od UDP filtriranja, tako da to ustvari i nije pravi F2F, koji je, ja mislim i nemoguce uspostaviti bez neke medju-tacke...

Uzgred budi receno, Limewire je malo dete prema Shareazi...... siromasniji sa opcijama jedno 10x. Da li uopste postoji nesto bolje od Shareazu u ovom momentu? Recite ako znate...

pyc
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Novi korisnik(lamer) protiv SBB-a

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17212 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.