Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fix partition order - bas ga je fiksnuo

[es] :: Linux :: Fix partition order - bas ga je fiksnuo

[ Pregleda: 1986 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BaCkSpAcE

Član broj: 10
Poruke: 518
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Fix partition order - bas ga je fiksnuo09.11.2004. u 19:09 - pre 236 meseci
Imam sest particija:
Code:
/dev/hda1 NTFS
/dev/hda2 EXT3
/dev/hda3 FAT32
/dev/hda4 extended
/dev/hda5 FAT32
/dev/hda6 Linux Swap

i uzeo sam fdisk da obrisem ovu NTFS particiju i da kreiram EXT3... i to sam uradio, medjutim sledeci put kad sam ukljucio fdisk ispisao mi je da treba da popravim redosled particija "Fix partition order"... i pritisnuo sam na to i od tog trenutka je /dev/hda5 Linux swap a /dev/hda6 je FAT32... To mi uopste nije bilo bitno, vec je problem sto sad nijedna od te dve particije nije mogla da obavlja svoju funkciju!!! Linux swap nije mogao biti iskoriscen, a ova FAT32 particija je neupotrebljiva, odnosno ne mogu da je mountujem, kaze da ne valja fajlsistem... Pa sam ja pregledao posle malo raw podatke tih particije i video sam da je sve tu, samo su informacije o particiji pomerene, odnosno podaci o mestu gde pocinje i gde se zavrsava particija... fdisk ne moze da mi pruzi te mogucnosti koje meni trebaju, jedini program koji sam video da omogucava
bas pravo editovanje particije jeste acronis disk editor za windows, medjutim dostupna mi je samo demo verzija koja nedozvoljava upis izmena... Da li neko ima neko programce koji omogucava editovanje podataka o particiji? Da li ima neko bar neku ideju kako bih mogao sve da vratim u normalu...


[Ovu poruku je menjao dpanic dana 10.11.2004. u 01:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon676

Član broj: 676
Poruke: 759
*.verat.net.



Profil

icon Re: Fix partition order - bas ga je fiksnuo10.11.2004. u 00:00 - pre 236 meseci
Partition Magic?!?
 
Odgovor na temu

BaCkSpAcE

Član broj: 10
Poruke: 518
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: A60 - solucija bez testpointa???10.11.2004. u 00:26 - pre 236 meseci
Ne pamtim kad se Partition Magic normalno upalio i kad sam sa njim mogao nesto da odradim kako ja hocu bez problema... uvek mu nesto smeta... nije dostojan imena...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Fix partition order - bas ga je fiksnuo

[ Pregleda: 1986 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.