Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AD i serveri u njemu

[es] :: Windows mreže :: AD i serveri u njemu

[ Pregleda: 2723 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

e5944
Rakic Vladimir
Becej

Član broj: 37118
Poruke: 255
*.201.214.82.in-addr.arpa.



Profil

icon AD i serveri u njemu09.11.2004. u 13:49 - pre 236 meseci
Imam dva računara, servera sa OS Win2003 server. Na prvom sam konfigurisao aktivni direktorijum i definisao korisnike i grupu koja ima pravo pristupa SQL serveru koji se nalazi na drugom serveru i konfigurisan je da prihvata NT autentifikaciju. Na serveru sa SQL-om sam uvezao grupu iz AD koja ima pravo pristupa. Problem je da samo korisnici koji imaju domenska administratorska prava mogu da mu pristupe. U čemu je problem?
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: AD i serveri u njemu09.11.2004. u 13:55 - pre 236 meseci
za SQL server mozes da podesis da mu pristupaju DOMENSKI administratori i DOMENSKI korisnici (mogu i lokalni, ali samo sa bas tog racunara)

ali na sql serveru imas dva nivoa zastite, prvo mora postojati korisnik/grupa na samom SQL Serveru, i imati dovoljna prava,
a zatim i u samoj bazi mora postojati korisnik/grupa, i imati odgovarajuca prava za pristup

ako nisi razumeo mogu ti poslati screenshot

So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

e5944
Rakic Vladimir
Becej

Član broj: 37118
Poruke: 255
*.201.214.82.in-addr.arpa.



Profil

icon Re: AD i serveri u njemu10.11.2004. u 06:21 - pre 236 meseci
Hm, kada sam instalirao SQL na piranje o identifikaciji čekirao sam polje gde gleda Win autentifikaciju, a ne SQL. Kada ne klijentu pravim ODBC isto definišem da koristi Win autentifikaciju.
Da li je dovoljno da u Win ge je instaliran SQL definišem grupu, ili treba i u SQL serveru definisati iako sam rekao da prati Win autentifikaciju.
Nadam se da nisam previše zakomplikovao.
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: AD i serveri u njemu10.11.2004. u 14:08 - pre 236 meseci
SQL podrzava 2 vrste korisnika/grupa windows i SQL, i za jedne i za druge treba da napravis nalog i na samom SQL-u

razlika je sto u windows biras jednog od korisnika/grupa koji vec postoje u windowsu, a u SQL pravis neke koji nepostoje u windows-u



So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: AD i serveri u njemu

[ Pregleda: 2723 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.