Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potreban savet za kupovinu HP ili Fujitsu Siemens notebook?

[es] :: Laptopovi :: Potreban savet za kupovinu HP ili Fujitsu Siemens notebook?

[ Pregleda: 5140 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
*.ear.eu.int.



+3 Profil

icon Potreban savet za kupovinu HP ili Fujitsu Siemens notebook?04.11.2004. u 09:52 - pre 236 meseci

"Lomim" se izmedju dva modela:

1) FSC Amilo Pro V7010 P2.8
(Intel Pentium4-M 2,8 GHz HT, 512 MB DDR, DVD-R/W, 60 GB HD, ATI Radeon 9000 IGP, 15" TFT XGA, 56 K modem, LAN 100/10, Wireless LAN 802.11b/g, SD/MMC/MStick card reader, WindowsXP Pro)

za 1299 Eura


ili


2) HP NX9110 P3.2
(Intel Pentium4-M 3,2 GHz, 512 MB DDR, DVD+R/W, 60 GB, ATI Radeon 9000 IGP, 15,4" Wide SXGA, 56 K modem, LAN 100/10, WindowsXP Pro)

za 1344 Eura.

Cuo sam dosta losih kritika na novije HP racunare, ali opet moze biti i da to nije istina. A of Fujitsu Siemensu ne znam nista :(

Ima li neko da mi da neki savet?



 
Odgovor na temu

kevin
Vrachar

Član broj: 36843
Poruke: 124
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 15743239


Profil

icon Re: Potreban savet za kupovinu HP ili Fujitsu Siemens notebook?04.11.2004. u 12:41 - pre 236 meseci
Da se ja pitam, ne bih uzeo ni jedan od ta dva, znash notebook = ono malo, mobilno, lako za noshenje....Ovo su grdosije...

Ako bih morao da izaberem, izabrao bih HP-a, zbog malo bolje izrade, bolje plastike...


Fujitsu ima plus zbog HT-a
Pritajeni tiganj, skriveno lonche
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.timtehnologije.co.yu.



+49 Profil

icon Re: Potreban savet za kupovinu HP ili Fujitsu Siemens notebook?04.11.2004. u 13:00 - pre 236 meseci
A da pogledas i ASUS modele 2500 3500
ERROR974
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
*.ear.eu.int.



+3 Profil

icon Re: Potreban savet za kupovinu HP ili Fujitsu Siemens notebook?04.11.2004. u 15:29 - pre 236 meseci
Citat:
Vic: A da pogledas i ASUS modele 2500 3500


Ne znam bas sigurno koliko je dobra podrska za ove notebook racunare,
i opet, mozda ipak boluju od decijih bolesti... ?
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Potreban savet za kupovinu HP ili Fujitsu Siemens notebook?04.11.2004. u 15:46 - pre 236 meseci
Izmedju FS i HP-a moj izbor bi bio FS.
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
*.ear.eu.int.



+3 Profil

icon Re: Potreban savet za kupovinu HP ili Fujitsu Siemens notebook?04.11.2004. u 16:00 - pre 236 meseci
Citat:
kevin: Da se ja pitam, ne bih uzeo ni jedan od ta dva, znash notebook = ono malo, mobilno, lako za noshenje....Ovo su grdosije...

Ako bih morao da izaberem, izabrao bih HP-a, zbog malo bolje izrade, bolje plastike...


Fujitsu ima plus zbog HT-a


Pa treba mi nesto sto ce mi prevashodno i sluziti kao racunar koga po
potrebi mogu da premestim iz jedne sobe u drugu ili odnesem u kancelariju, ali ga necu svakodnevno nositu u torbi o ramenu. Dakle, nije mi toliko bitna tezina/gabarit vec pre svega pouzdanost u radu, udobnost rada (brz procesor, brz disk...) itd.

Mislis da HP ima bolju plastiku? Ja bas mislim da FS ima bolju - makar mi je
takav utisak - nisam imao priliku da oba racunara vidim jednog pored drugog ni kod jednog prodavca :(
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
*.ear.eu.int.



+3 Profil

icon Re: Potreban savet za kupovinu HP ili Fujitsu Siemens notebook?04.11.2004. u 16:06 - pre 236 meseci
Citat:
sasa022: Izmedju FS i HP-a moj izbor bi bio FS.


Mozes li malo da "elaboriras" ovo - puno bi mi znacilo.

Hvala unapred!

Inace, nisam gadljiv ni na Toshibu, Acer, IBM.... i ostale brand-name
racunare, ali budzet je do oko 1300 Eura, a voleo bi da imam notebook
karakteristika kao sto je otprilike onaj FS koji sam naveo. Naravno, ako
ima i neka Toshiba ili sl. istih (ili boljih ;-) karakteristika za slicne (ili manje ;-)
pare... zasto da ne!?
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Potreban savet za kupovinu HP ili Fujitsu Siemens notebook?05.11.2004. u 19:17 - pre 236 meseci
Citat:
zorpetus:Dakle, nije mi toliko bitna tezina/gabarit vec pre svega pouzdanost u radu, udobnost rada (brz procesor, brz disk...) itd.

Da li si čuo za Pentium M? E, to se uglavnom sreće kod mašina koje nose na sebi Centrino nalepnicu i rade jako brzo, tiho, hladno, stabilno i razbijaju ove P4 promašaje.

Ljudi bre, kada ćete da shvatite da laptop nije isto što i desktop?!?!? OK, ne sporim da neko može da bude zadvoljan sa DeskNote mašinom - debelo, teško, bučno, toplo... - ali sama koncepcija laptopa odudara od takvih stvari. Danas je tehnologija toliko uznapredovala i svojom cenom postala dostupna širim masama, te mislim da zaista nema potrebe da bacate pare na svakakve mašine koje samo izgledaju kao laptop ali to u suštini nisu.

Inače nije HP jedini koji ima problema sa memorijom. Tošiba je povukla neke modele mašina iz svoje ponude laptop-ova, isto problem sa memorijom.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.dialup.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Potreban savet za kupovinu HP ili Fujitsu Siemens notebook?08.11.2004. u 11:37 - pre 236 meseci
Pentium M na 1.5 GHz nema sta da trazi pored P4 HT na 3 GHz. Jeste M dobar, ali bas toliko...
Licno bih sigurno uzeo neki laptop sa M procesorom, ali ja niti se igram niti video obradu radim na lap-topu, pa mi nesto slabije performanse nisu bitne.
Ranije sam na forumu davao savete za kupovinu al evo ponovo ukratko:
Ne kupuj laptop koji nisi ranije bar nakratko koristio. Ako nemas nekog poznatg koji ima bas taj model, trazi od prodavca 15-20 minuta da ga probas , vidi kvalitet ekrana, izrade, buku (narocito kod ovih desktop zamena), prethodno po forumima procitaj sta ljudi kazu za konkretno taj model i to je to. Izmedju dva modela istog proizvodjaca mogu postojati ogromne razlike tako da nema smisla reci HP je los a FS ok ili slicno. Jedino mislim da ce HP zbog imena imati nesto vecu cenu kada ga jednog dana budes prodavao.
 
Odgovor na temu

Meja
Pancevo

Član broj: 35099
Poruke: 12
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Potreban savet za kupovinu HP ili Fujitsu Siemens notebook?21.11.2004. u 18:56 - pre 235 meseci
HP ima najveci deo kolaca na trzistu EU u prodaji notebook-ova.
Moj drug uzima sledece nedelje HP9110. Taj model je "Mercedes" medju modelima drugih proizvodjaca u toj klasi. Znaci jedan klasican desk top teskas(preko 3.5 kg).
Ja licno gotivim centrino, i stize mi sledece nedelje ASUS M6N.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Potreban savet za kupovinu HP ili Fujitsu Siemens notebook?

[ Pregleda: 5140 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.