Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravljenje Post Script fajla iz Corela 11 pod Xp-om?

[es] :: Grafički dizajn :: Pravljenje Post Script fajla iz Corela 11 pod Xp-om?

[ Pregleda: 4648 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gomatami
Goran Markovic

Član broj: 33496
Poruke: 163



+2 Profil

icon Pravljenje Post Script fajla iz Corela 11 pod Xp-om?28.10.2004. u 23:51 - pre 236 meseci
Da li neko zna kako najbezbolnije da se odradi PS fajl iz Corela 11 pod Xp-om? Probao sam stampanjem na Distiler, ali nije vredelo. Corel prikazuje u status bar-u da radi separaciju ali kada zavrsi sa stampom, na lokaciji koju sam zadao za snimanje PS fajla NEMA NISTA!

Sta je resenje?
I tako ...
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
195.252.86.*

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Pravljenje Post Script fajla iz Corela 11 pod Xp-om?29.10.2004. u 08:34 - pre 236 meseci
Distiller ti pravi pdf fajl.

Prvo moraš da instaliraš štampač (tj. osvetljivač) iz spiska u Windowsu, da mu zadaš u setovanjima da ne štampa na neki port nego print to file. Moj predlog ti je Scitex Dolev 4Press PSM L2, zato što ima maksimalnu širinu filma i provereno ga gutaju svi osvetljivači. Alternativno, možeš da uzmeš i drajvere osvetljivača u studiju gde ti rade izlaz. Dakle, Settings/Printers/Add printer, izabereš printer, daš mu print to file i to je to.

Sledeće, kada odradiš fajl u Korelu, ideš na Print, iz padajuće liste izabereš svoj osvetljivač, pod raznim tabovima mu zadaš sva setovanja koja hoćeš (separacije ili ne, linijaturu rastera, format štampe pod Properties), Korel će te pitati u Print to File dialog boxu da li hoćeš da čuvaš kao .ps ili .prn, ti izaberi .ps, i to je to.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

Gomatami
Goran Markovic

Član broj: 33496
Poruke: 163



+2 Profil

icon Re: Pravljenje Post Script fajla iz Corela 11 pod Xp-om?31.10.2004. u 17:14 - pre 236 meseci
Kasnim sa odgovorom, menjali su mi centralu...

I dalje problem! Corel, jednostavno, NE NAPRAVI ikakav fajl! Procedura do stampanja i sam tok stampanja teku krajnje korektno, cak i progress bar u Corelu prikazuje napredovanje u stampanju. Medjutim, kada se sve zavrsi, na putanji koju sam zadao ne postoji nista od *.ps fajla.
Jedini nacin na koji sam uspeo da dobijem post script fajl je ukljucivanje opcije "USE PPD" i odabirom nekih Distilerovih profila. Tada napravi PS fajl, ali mi je to beznacajno jer ne mogu da menjam bilo koje parametre.
Ajde, probaj ponovo ...

P.S.
Sad cu da reinstaliram Corel
I tako ...
 
Odgovor na temu

Zmaj
Predrag Krstić
web developer
Zrenjanin

Član broj: 1035
Poruke: 382

Sajt: https://pkrstic.wordpress..


+4 Profil

icon Re: Pravljenje Post Script fajla iz Corela 11 pod Xp-om?31.10.2004. u 21:04 - pre 236 meseci
moguci problem je adobe ps print driver. ja sam imao problem prilikom kreiranja fajla koji ima ime tipa "tp2, zz40, tm30 - napred.prn", kad sam napisao samo "napred.prn" uradio je post skrptove normalno. Simptomi su bili isti, znaci radi, ali na kraju kad pogledas u dir nema nista generisano.

Moguci problem su zarezi i crtice, pa ih ps driver koristi kao parametre a ime fajla ili je nesto trece. Uglavnom otkrio sam bag :)))
 
Odgovor na temu

5h0ck
Beograd

Član broj: 14896
Poruke: 322
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Pravljenje Post Script fajla iz Corela 11 pod Xp-om?01.11.2004. u 06:58 - pre 236 meseci
E, ljudi, a kako se instalira Scitex Dolev 4Press PSM L2?
Mislim, gde da ga nadjem i to?
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.yubc.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Pravljenje Post Script fajla iz Corela 11 pod Xp-om?02.11.2004. u 12:36 - pre 236 meseci
Ideš na Printers/Add new, ispratiš one opcije za koji port (daš mu to file), u nekom koraku dobiješ spisak printera koje win ima u sebi (ne znam sad tačno, nisam na peceu), pod Scitex izabereš model i tako...
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

bocci
Kragujevac

Član broj: 23063
Poruke: 5
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Pravljenje Post Script fajla iz Corela 11 pod Xp-om?28.11.2004. u 01:47 - pre 235 meseci
Nadji file aps102.exe (vidi na adobe sajtu mozda ima i novijih verzija ali ova sigurno radi) na net-u, to ti je adobetov instaler za ps stampace i kroz njega instaliraj neki *.ppd od stampaca ili osvetljivaca koji ti trebaju. Za sve ozbiljnije ps uredjaje imas ppd-ove na net-u. Mislim da aps102.exe i ppd za screen 3050 imas i na nasem sajtu www.gci.co.yu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Pravljenje Post Script fajla iz Corela 11 pod Xp-om?

[ Pregleda: 4648 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.