Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa ListView-om, gotovim exe-om...

[es] :: Visual Basic 6 :: Problemi sa ListView-om, gotovim exe-om...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4422 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Problemi sa ListView-om, gotovim exe-om...13.11.2004. u 20:29 - pre 236 meseci
Evo instalirao sam SP6 i.... NISTA! Ali dobro je da imam najnovije dll-ove.
Resio sam da poslusam vase savete; prvo cu da napisem svoje ocx kontrole - StatusBar (s progressom) i DialogOCX (Open file, save file, BrowseForFolder - obicno koriscenje API funkcija iz API-Guida) i da uklonim sve kontrole koje nisu moje. Subclassing koji koristim je vec isproban i dobro mi "hakuje" progy, jer prvo sam to izbacio i nista se nije promenilo (znaci nije problem u tome), pa sam onda vratio taj modul...
A nosim se mislju da napisem program iz pocetka jer sam ja odjenom nagurao nekoliko klasa a nisam svaku pojedinacno proveravao. Nasao sam na PSC primer kako koristiti plugin-ove (preko ActiveX Dll-a), pa sam pomislio da napisem (relativno mali) kod koji ce da koristi takvu vrstu plugin-ova. Ova ideja i nije losa (a mislim da bi mogao da je sprovedem u delo ) jer ne bi morao da radim cesti update programa (sam napisem jos koji plugin), ali nju cu ostaviti kao krajnje resenje (sto manje koplikovanije - to bojle ). Sada odoh na napisem te kontrole, a posle (ako to ne upali) mislim da cu morati da isprevicem sav namestaj!

Hvala! Javicu sta sam uradio.

Pozdrav Svima!

p.s. vas dvojicu sam vec stavio u AboutBox!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Problemi sa ListView-om, gotovim exe-om...13.11.2004. u 23:17 - pre 236 meseci
Evo zavrsio sam Dialog kontrolu .
Uploadovao sam je ovde, jer mi treba pomoc.
1. Kako da, kao CCRPBrowseForFolder, pozovem neki event kada korisnik izabere folder u listi (pre nego sto opritisne OK)?
2. Kako da ubacim mogucnost (open/save dijalozi) da, pre nego sto se pozove OpenFile ili SaveFile, se podesi Filename property? Ja sam nesto pokusavao ali mi vraca nepotpun filename kada se izabere neki drugi fajl (vraca string u duzini predhodno postavljenog filename-a).

Hvala unapred.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

TheAlas
Bojan Sala
Senior Software Eng
IGT
Beograd

Član broj: 36584
Poruke: 119
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Problemi sa ListView-om, gotovim exe-om...14.11.2004. u 14:08 - pre 236 meseci
Koristi "Microsoft Common Dialog Control 6.0 (SP6)" komponentu, sada kada si skinuo SP6 imas tu kontrolu, nema potrebe za ovim sto si poslao.
Tu mozes da podesis default file, itd., a da pokrenes event kada korisnik klikne na folder zahteva subclassing, sta ce ti to uopste... sacekaj da klikne OK, pa posle proveravaj sta je kliknuo tj. izabrao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Problemi sa ListView-om, gotovim exe-om...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4422 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.