Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Planiranje sajta.Predlog?

[es] :: Web razvoj :: Planiranje sajta.Predlog?

[ Pregleda: 3340 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alt-F4
.scg

Član broj: 17232
Poruke: 219
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Planiranje sajta.Predlog?27.10.2004. u 10:39 - pre 237 meseci
Pozdrav.
Mozda je bilo slicnih tema, ali ne zamerite...
Naime, potrebno je da uradim jedan sajt koji nije potrebno redovno azurirati, jednom u 3-4 meseca.Server na kojem ce biti hostovan sajt ne podrzava php & mysql, perl,...samo obican html.
Sadrazaj sajta je pretezno statican, izuzev neklih vesti i skupova koji se odrzavaju jednom u pola godine i ta novost bi trebalo da se nalazi na naslovnoj.
Znaci treba da koncipiram sajt koji bi mogao da se menja po potrebi ali da to ne bude mukotrpno(da ne menjam na pr. sve stranice ako mi je potrebno dodati neki link u meniju).Mislio sam da to uradim preko frame-ova i da meni postavim u jedan frejm i po potrebi menjam meni.Ne znam koliko je to preporucljivo?Ili da probam preko iframe?
Neki drugi predlog.

Verba volant, scripta manent.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Planiranje sajta.Predlog?27.10.2004. u 10:44 - pre 237 meseci
Ako koristis DreamWeaver, on ima odlican sistem sablona koji mozes da koristis za tu namenu. Nemas potrebe da se petljas sa frejmovima.
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.vdial.verat.net.



+26 Profil

icon Re: Planiranje sajta.Predlog?27.10.2004. u 20:28 - pre 237 meseci
iframe pocinje potpuno da se gubi sa interneta

ja bi preporucio varijantu


header
-------------------
meni |text sadrzaj
|
|
-------------------
footer
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

Alt-F4
.scg

Član broj: 17232
Poruke: 219
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Planiranje sajta.Predlog?28.10.2004. u 16:01 - pre 237 meseci
o.k.
Nisam siguran da bi mi Macromedijini template, nesto extra pomogli.Sta ako, na primer, zelim da se u footeru nalazi na pr. Copyright - 1999-2004 bla, bla... i onda zelim da sledece godine to prepravim u 1999-2005, moram sve odraditi 'rucno', stranicu po stranicu, a za na pr. 30-40 stranica se ne isplati.Mozda dobro nisam shvatio template?
Pa nesto sam slicno sam mislio i kao Radovan__III.Samos ta ako zelim da promenim neku stavku u meniju, opet moram da radim, stranicu po stranicu.Onda mi je palo na pamet resenje preko eksternog JavaScript menija, koji doduse ne radi po Operom.I cini mi se kao da bi ovo bilo najprihvatljivije i najbezbolnije.
Jos neki predlog, thanks.
Verba volant, scripta manent.
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.vdial.verat.net.



+26 Profil

icon Re: Planiranje sajta.Predlog?28.10.2004. u 18:33 - pre 237 meseci
ono sto tebi treba je php

i to najobicnije include fraze npr

imas starnicu home.php i tu postavis
include
baner.php
meni.php
homepagetext.php
foot.php

i napravis sve ostale stranice na istom principu samo promenis homepagetext.php u starnaicu strana2.php takoda time sto modigikujes npr copyright koji ti se nalazi u foot.php i samim tim on ce biti promenjen na svim tvojim stranicama.

php je nejbolja varijanta ako zelis da napravis neki veci sajt
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Planiranje sajta.Predlog?28.10.2004. u 19:12 - pre 237 meseci
Pa nisi dobro shvatio kako rde DreamWeaver sabloni. Upravo on bi ti sam napravio sve izmene na stranicama, ti samo menjas sablon.
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.fastres.net.

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Planiranje sajta.Predlog?28.10.2004. u 20:08 - pre 237 meseci
mozda SSI ?
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

Alt-F4
.scg

Član broj: 17232
Poruke: 219
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Planiranje sajta.Predlog?29.10.2004. u 17:43 - pre 237 meseci
PHP ne dolazi u obzir, zato sto server ne podrzava ni PHP i ASP.Ovo sto si mi predlozio sam vec radio i sasvim je o.k. kad imam podrsku za PHP.
Nisam siguran za (Server Side Include)-SSI podrsku?Mislim da ni to ne dolazi u obzir.Doduse ni on mi nije bas najjasniji .
Ostaje mogucnost, DW sablonima, mada ih nisam bas najbolje razumeo
Kada kreiram Template preko Menage Sites, dobijam moj sablon stranice koja se najcesce ponavlja ili slicno, e sad, ako zelim da napravim odgovarajuci region koji bio eventualno menjan tokom vremena, kao na pr. Copyright 1999-2004 koji ce se nalaziti u foother-u svake stranice.Sad nisam siguran, sta da kreiram: New Editable Region, New Optional Region, New Reapeting Region?Moze li mi neko objasniti za sta pojedini od ovih sluze?
Ako sad od ovog sablona kreiram redom stranice 1.htm, 2.htm, ... , end.htm, koje su naravno sa razlicitim sadrzajem, mogu li nekako jednom izmenom u nekom od ovih regiona automatski snimiti izmenu u foother-u svake stranice, za koju sam napravio region i to konkretno na pr. Copyright 1999-2005.Dakle, ne da snimam, stranicu po stranicu, koju prethodno otvorim.Inace, za sta bi mi sluzili sabloni osim da mi markiraju taj deo koji treba da menjam.Shavatio sam da to mogu sabloni, ili pak gresim?!
Nadam se da sam sad bio bar malo jasniji.
Verba volant, scripta manent.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Planiranje sajta.Predlog?29.10.2004. u 21:00 - pre 237 meseci
DreamWeaver ima dve vrste sablona: sablon strane (Template), i sablon element (Library item)

Otvori Assets Tab, sa strane imas toolbar i donje dve ikone su Templates i Library.

Template su sabloni strane, tu mozes da definises sablon koij cini celu stranu a u njemu da ostavis mesta koja su editabilna. ti si verovanto ovo pokusao da iskoristis pa nije islo.

Library item je obrnuta stvar, u dokumentu oznacis neki deo i prebacis ga u Library. Sada tu celinu mozes da iz Library prebacis u bilo koji drugi dokument. Ako treba da menjas taj element, promenis ga u library a DreamWeaver automatski izvrsi izmenu u svim dokumentima koji sadrze taj Library Item. E ovo ce da ti resi to sa kopirajt porukom.

Naravno, mozes i da kombinujes oba pristupa.

Pedja
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Planiranje sajta.Predlog?

[ Pregleda: 3340 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.