Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Word] Template problem... pitanje?

[es] :: Office :: Word :: [Word] Template problem... pitanje?

[ Pregleda: 4058 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Salence_

Član broj: 21670
Poruke: 31
*.35.11.vie.surfer.at.



Profil

icon [Word] Template problem... pitanje?26.10.2004. u 21:30 - pre 237 meseci
Pozdrav

Da li je ikako moguce da se napravi neki Template u Wordu sa nekim poljima koja ce da budu automatski ispisana. Konkretno hocu da posaljem svim firmama koje imam u svojoj bazi podataka jednu novogodisnju cestitku sa ponudom za sledecu godinu. Ono sto sada hocu je da napravim u Wordu jedan Template i da se onda u tom templateu automatski nekako ispisuju:

Ime firme
Adresa firme
Postanski broj firme
Grad firme
Drzava firme

I onda ostatak Templatea sa ponudom i cestitkom za novu godinu.. Da li je to nekako moguce da se izvede?

Unapred Vam hvala.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 02.05.2006. u 18:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
213.244.197.*

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: Template problem... pitanje?26.10.2004. u 21:48 - pre 237 meseci
Tools - > Templates and Add-Ins
 
Odgovor na temu

Salence_

Član broj: 21670
Poruke: 31
*.35.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Template problem... pitanje?27.10.2004. u 00:59 - pre 237 meseci
Objasnio si detaljno! NEMA DALJE! Nemoj sledeci put toliko u detalje da ides! Zbunices me! :D
 
Odgovor na temu

kloktor
Velimir Milosavljevic
Kosjeric

Član broj: 18093
Poruke: 56
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Template problem... pitanje?27.10.2004. u 06:07 - pre 237 meseci
Za tako nesto upotrebi mail merge. U wordu 2003 kada odes na Tools-Letters and mailings, dobijes stavku Mail merge. Odatle pozivas ovu opciju na task pane-u. Druga varijanta je, otvori toolbar Mail merge i na njemu imas dugme Open data source. Kada otvoris bazu sa podacima, kliknes na ikonicu insert merge fields, i na taj nacin ubacis polja (u tvom slucaju ime firme, adresa ...).

Nadam se da ces se snaci.
Klo
 
Odgovor na temu

Salence_

Član broj: 21670
Poruke: 31
*.35.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Template problem... pitanje?27.10.2004. u 10:56 - pre 237 meseci
Nasao sam to....

Problem: Ovde mi se daje mogucnost samo da se zakacim na MS SQL ili na Access ili na Oracle. Ni traga ni glasa od MySql-a :( Sta sada da izmislim?

Hvala.
 
Odgovor na temu

kloktor
Velimir Milosavljevic
Kosjeric

Član broj: 18093
Poruke: 56
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Template problem... pitanje?27.10.2004. u 11:15 - pre 237 meseci
Probaj to sto ti treba da eksportujes u .xls, .rtf, .dbf, .txt ... Nisam nikada probao MySql tako da stvarno ne znam.
Klo
 
Odgovor na temu

Salence_

Član broj: 21670
Poruke: 31
*.35.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Template problem... pitanje?28.10.2004. u 01:07 - pre 237 meseci
Ok uspeo sam da exportujem zeljene podatke u dbf file, nije problem ni da ih stavim u XLS.. Ne razumem sada kako da mu automatski kazem da za recimo 30 odabranih pertnera (koji su u datom XLS tj. dbf fileu) pokrenem neki Word template i da se automatski ispisu imena tih mojih partnera! E to mi ne ide u glavu nekako :( Sta da radim? Neki savet? :(
 
Odgovor na temu

Salence_

Član broj: 21670
Poruke: 31
*.35.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Template problem... pitanje?28.10.2004. u 10:11 - pre 237 meseci
Primio sam tvoj mail i ovim putem ti se od srca zahvaljujem! Odprilike da je to na neki nacin ono sto sam ja i mislio, medjutim mislim da sam ja to malo drugacije zamisljao! :(

Znas li mozda da li postoji neki programerski nacin da se ovako nesto resi?

Ako postoji, naravno koji bi to nacin bio :)

Treba mi potpuna automatika, ja samo da selektujem bazu sa podatcima, a word sam da ispise sve. Eto tako nekako to treba da zvuci!

Pozdravljam te!
 
Odgovor na temu

Salence_

Član broj: 21670
Poruke: 31
*.35.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Template problem... pitanje?28.10.2004. u 10:25 - pre 237 meseci
Evo sada sam se setio necega sto blage veze nema sa upotrebom worda kao posrednika! :)

Nemojte da mi se smejete ako je resenje ne efikasno ali mislim da moze da drzi vodu u ovom slucaju! Radi se o sledecem.

Napisacu jednu proceduru koju cu pozivati iz mog glavnog programa, neki nazovimo ga nezavisni program koji ce raditi nesto ovako. Posto sam iz MySQL baze pokupio sve potrebne informacije a to su:

Ime Firme
Adresa Frime
Postanski Broj
Grad
Drzava

i snimio ih u jedan dbf ja sa njima mogu da operisem kako hocu! E sada, moje podprogramce ce da otvori Word template medjutim ne u okviru worda vec ce da ga otvori kao najobicniji fajl! Onda cu da jurim po fajlu trazeci deo fajla gde pise Firma posto je to tako i zamisljeno.. Znaci ide neki uvod gore pa onda pise

Firma:
ITT Inc.
Pere Detlica bb
12345 Paradajz Siti
Carobna zemlja OZ

pa onda ide dalje neki text iz templatea..... E sada kada pronadje programce string Firma, onda ce da edituje sledecih 4 linija! A kako ce da zna koje su sledece 4 linije! Pa sada sam otvarao neke Word dokumente u nekim HEX editorima i mislim da je najjednostavnije da to uradim tako sto cu da mu "manipulisem" sa EOL. Znaci odem u sledecu liniju, obrisem sve do simbola EOL i upisem nesto sto vec treba iz moje baze, onda predjem u sledecu liniju i sve tako do kraja odnosno 4. puta! Ono sto ja ipak ne znam, je kako ce to moje petljanje da se odrazi na sam Word file! Da li ce posle snimanja od i dalje da bude citljiv za word ili nece? E to je ono sto mene brine!? Da li cu moci da ga ja posle tako snimljenog snimim negde za svaki slucaj ono sto se kaze i da proverim pre nego sto ga izdrukam! :)


Jel ima neko neki komentar na ovo resenje iz kamenog doba?

:)
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: [Word] Template problem... pitanje?

[ Pregleda: 4058 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.