Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Igraonica i net-cafe???

[es] :: Enterprise Networking :: Igraonica i net-cafe???

[ Pregleda: 5665 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

madman
Zoran Dobric
Batajnica

Član broj: 820
Poruke: 53
*.ptt.yu

Sajt: www.smartwebart.co.yu


Profil

icon Igraonica i net-cafe???22.03.2002. u 21:55 - pre 269 meseci
Imam plan da otvorim neki internet cafe, pa posto imam 5-6 racunara (zajednicki poduhvat). Interesuje me sta mi treba od mrezne opreme da povezem ove racunare. Konkretno me interesuju i prosecne cene za ovo.
A posto to sve treba da ide na net. Kakva vrsta veze mi treba da bi svih pet-sest korisnika surfovalo normalno na netu (naravno brze neko preko dial-upa). Dal zadovoljava ISDN ili poprecna veza ili kako vec. Naravno opet me i tu zanima cena kako se to kod nas krece.
Ovde na forumu vidim da ima ljudi koji drze igraonice i net-cafe, pa me zanimaju i njihova iskustva (ako moze).
MaD MaN
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.mobtel.co.yu



+6455 Profil

icon Re: Igraonica i net-cafe???23.03.2002. u 12:03 - pre 268 meseci
Ne isplati ti se da otvaras internet cafe... bolje se zadrzi samo na igraonici..

ISDN je sranej od veze barem kod nas... jedino je dobro sto te u trenutku spoji... Ja ti garantujem da neces imati veci protok sa ISDN-om kad se kacis na DVA kanala na bilo koji nas provajder nego ako imas 56K modem... Placas TRI puta skuplje a nemas nikakvu prednost... mislim bez veze... jedino ti ubrza ako skidas nesto sa provajderovih servera...
Pitam se u cemu je onda tu fazon? Ako ja vec koristim ISDN, i spreman sam da platim 3x vise utrosenog vremena provajderu, i 4x veci tel racun, zasto onda provajderi ne dozvole 3x veci protok... odnosno da me racunaju kao 3 konektovana korisnika... Pederi.. znaju da naplate a niko nece da te pusti da to i koristis...

A sto se tice ISDN-a u cafe-u, kao sto rekoh, posto to i nije neka brzina od veze, sigurno nije dovoljna za cafe, i za kakvu ozbilju primenu... opet se to svodi na poprecnu vezu, pa kolko platis kolko ti ide protok... mada ti se to sigurno nece isplatiti...

 
Odgovor na temu

madman
Zoran Dobric
Batajnica

Član broj: 820
Poruke: 53
*.ptt.yu

Sajt: www.smartwebart.co.yu


Profil

icon Re: Igraonica i net-cafe???26.03.2002. u 21:36 - pre 268 meseci
Recimo da sam se opredelo za igraonicu, i da tu ideo od 5-10 racunara,
koja mrezna kartica je najbolja, i dal mi treba hub, koji kablovi (sta sve tu ide?).
Znaci to bi trebala da bude igraonica, e sada da li mi tu jedan komp visi kao server(ili tako nesto) ili se svi koriste za igranje.
MaD MaN
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: Igraonica i net-cafe???26.03.2002. u 23:25 - pre 268 meseci
Koje god mrezne oces. Znaci najeftinija varijanta Realtek/Dlink == 20-30 dem
Preporucujem swich umesto hub-a
Ne treba ti server posto ce neka od masina u mrezi moci da izigrava server ali ako bas oces mozes da stavis neki server mozda cak pod linuxom i na njemu da teras dedicated servere za igrice za koje ima za linux (quake *, counterstrike ...)
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.telekom.yu

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Igraonica i net-cafe???27.03.2002. u 21:17 - pre 268 meseci
ali naravno kolko para toliko i muzike...

ako si spreman da das 100 dm za mrezne karte uzmi onda 3com naravno... i bice pouzdanije igranje... a i switch je skuplji od haba...
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Igraonica i net-cafe???29.03.2002. u 00:08 - pre 268 meseci
Citat:
MoHicAn:
Koje god mrezne oces. Znaci najeftinija varijanta Realtek/Dlink == 20-30 dem
Preporucujem swich umesto hub-a
Ne treba ti server posto ce neka od masina u mrezi moci da izigrava server ali ako bas oces mozes da stavis neki server mozda cak pod linuxom i na njemu da teras dedicated servere za igrice za koje ima za linux (quake *, counterstrike ...)


ma sve novije igre ce mu raditi i ako ima 10Mb/s mrezu ...:) .. znachi i neke polovne mrezne su ok za pochetak ... elem...
gradom kruze DLINK 220 neshto ... mrezne .. beshte od toga ljudi ... na 1000 kilometara..
a shto se tiche switch-a ... naravno ... :)) ...
na bazi od 10 rachunara brza je 10Mb/s sa switchem nego 100Mb/s hubom :))..
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Igraonica i net-cafe???

[ Pregleda: 5665 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.