Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(

[es] :: Windows aplikacije :: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4334 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.ptt.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(24.10.2004. u 22:04 - pre 237 meseci
Dva puta zaredom sam izvrsio clean install i problem nisam uspeo da resim.Odredjeni "exe" fajlovi ne mogu da se pokrenu (tj. izlazi error),takodje i neki programi ne mogu da se pokrenu.
Sledeci exe fajlovi ne mogu da se pokrenu (a ranije su mogli): ffdshow, ACDSee 6 Patch,zone alarm pro 5,diskeeper 8 setup (ostalih ne mogu da se setim).
Sto se tice programa:Nero Start smart ( a: nero expres,burning rom, cover designer i ostali u okviru nera se normalno pokrecu ?!),tweak now XP,ACDSee (otvori se, i u roku od jedne sekunde se zatvori bez ijednog prikazanog error-a ?!).Nisam stopirao ni jedan proces i sve je po default-u,a u tasku nema ni jednog sumnjivog procesa.Gore navedene instalacije (exe fajlovi) su oduvek bile u redu.Iste instalacije od ranije imam narezane na disku,ali ni sa njega nece da se instaliraju, i za svaki izlazi poseban error.
Skenirao sam komp preko spybot-a i adaware-om latest verzije i lates updates i nisu mi nista prijavili.
Evo prikacio sam i koji error izlazi za ffdshow a koji za zone alarm
Da su samo ova dva problema to bi i nekako svario,ali ovo ostalo....
Sumnjam na prisustvo virusa, sta vi mislite ?

[Ovu poruku je menjao m4rk0 dana 24.10.2004. u 23:09 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(24.10.2004. u 22:08 - pre 237 meseci
U čemu je problem, fajlovi koje si naveo su oštećeni i gotovo, nema tu nikakve mudrosti.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.ptt.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(24.10.2004. u 22:16 - pre 237 meseci
@Bojan Basic
To sam i ja mislio,i ne bi bio toliki kreten da zbog toga dva puta vrsim clean install ali pazi ovo.Izbrisem te instalacije i odem na net i skinem ih ponovo.Probam da instaliram,kad cvrc... opet isto.Kako to objasnjavas ? Skinem druge verzije istih programa,kad OPET ISTO :( .Pa to bi nekako preziveo al pocese da se javljaju ovi errori kod gore navedenih programa koje sam milion puta instalirao i pokretao i uvek su radili a sada zezaju.Kako i to objasniti...
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(24.10.2004. u 22:24 - pre 237 meseci
Da si rekao da ti se slični simptomi dešavaju bez nekog pravila rekao bih ti da proveriš RAM memoriju i da uradiš površinsko skeniranje diska, ali pošto si naglasio da imaš konstantan problem samo sa određenim fajlovima onda je bilo logičnije ovo što sam rekao. Ako nije tako onda je problem u hardveru.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.ptt.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(24.10.2004. u 22:32 - pre 237 meseci
Sad su poceli da se desavaju bez pravila :( .Reci mi ovo u vezi RAM memorije nasto konkretno mislis...A sto se tice hardvera sta bi mogao biti potencijalni problem.Da li takodje iskljucujes mogucnost prisustva virusa...
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(24.10.2004. u 22:39 - pre 237 meseci
Što se tiče RAM memorije ako imaš dva modula najjednostavnije je da izvadiš jedan, radiš neko vreme (dan-dva) bez njega pa ako se problemi ne ponove to je problem, a ako se ponve vratiš taj što si izvadio i izvadiš onaj drugi, ali mislim da je manje verovatno da ima veze sa RAM memorijom. Više mi se čini da je problem u bad sector-ima na disku, uradi jednom površinski sken (surface scan), neka popravi sve što pronađe, onda pobriši sve to što ti ne radi i nabavi opet (sa CD-ova ili Interneta ili odakle već si skidao) pa probaj. Ako ni ovo ne pomogne imaš u PC Hardware forumu jednu jako dobru temu sa spiskom programa koji služe za testiranje pojedinih delova hardvera pa probaj to. Virus sigurno nemaš jer bi svaki virus uspeo da ubiješ clean install-om ako si naravno formatirao disk pre toga (osim ako dovučeš virus zajedno sa nekim od tih tvojih programa čim uradiš install, ali pretpostavljam da si dovoljno obazriv što se ovoga tiče). Zapravo, ne bi bilo zgoreg da ako te ne mrzi još jednom uradiš clean install pa onda nabaiš te instalacije iz pouzdanih izvora a ne da stavljaš ove tvoje koje već imaš.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.ptt.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(24.10.2004. u 22:48 - pre 237 meseci
Citat:
Bojan Basic:..Zapravo, ne bi bilo zgoreg da ako te ne mrzi još jednom uradiš clean install pa onda nabaiš te instalacije iz pouzdanih izvora a ne da stavljaš ove tvoje koje već imaš.

JBG to sam vec uradio, ove moje koje su mi pravile problem sam izbrisao a nove sa POUZDANOG diska sam instalirao i opet isto...Naravno pre toga je radjen clean install...
Sto se tice ostalog sto si naveo hvala ti..Sad cu da se bacim na posao :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(24.10.2004. u 23:10 - pre 237 meseci
http://www.memtest86.com/
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.ptt.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(25.10.2004. u 00:11 - pre 237 meseci
Citat:
Bojan Basic:Više mi se čini da je problem u bad sector-ima na disku, uradi jednom površinski sken (surface scan), neka popravi sve što pronađe

Uradjen scan,problem ostao i dalje neresen :( .Nastavljam sa drugim metodama...
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(25.10.2004. u 00:28 - pre 237 meseci
Testiraj memoriju, Gold Memory je ipak bolji iz mog iskustva govorim, a evo ti i jedan win program.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ipacid

Član broj: 198
Poruke: 250
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(25.10.2004. u 01:28 - pre 237 meseci
Sta mu dodje to clean install?

Formatiraj hdd, reinstaliraj windows pa probaj onda. <-- da nije to "clean install"
U znak sećanja, da ne bi zaboravili, ja sam napravio čekić koji svira.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.ptt.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(25.10.2004. u 10:21 - pre 237 meseci
@ipacid
Da. To je clean install....
 
Odgovor na temu

LaMpiR

Član broj: 9930
Poruke: 1343



+2 Profil

icon Re: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(25.10.2004. u 11:09 - pre 237 meseci
to se i meni desavalo na ME. Sve je bilo do nekih dll-ova pa pola programa nisma mogao pokrenuti. Na kraju sam intalirao norton 2004 i pronasao je preko 500 virusa. I naravano ocistio fajlove i sve je super radilo...
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.ptt.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(25.10.2004. u 11:26 - pre 237 meseci
@LaMpiR
Ne iskljucujem ni ja mogucnost prisustva virusa,ali Bojan rece da ih je ,ukoliko su bili prisutni,clean install sve unistio....
 
Odgovor na temu

custominstall
Vracar glasa za Evropu

Član broj: 29473
Poruke: 251
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(25.10.2004. u 11:57 - pre 237 meseci
Pokreni antivirus sa bootable cd-a (Hiren's, UBCD...), sa što novijim definicijama. Skeniraj sve što imaš na particijama. Skeniraj i instalacione datoteke koje imaš. Ako ti je HD ispravan (rekao si da si proverio), obavezno uradi full format prilikom clean install.


"To možda i nije tako dobro... ali bi moglo da bude interesantno" (H.P.)

Adaptatio est mater superstitis.
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(25.10.2004. u 14:12 - pre 237 meseci
Da li je moguće da format ne pregazi virus ako je on u boot sektoru? Just a thought.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(25.10.2004. u 20:01 - pre 237 meseci
Mozda je moguce? U tom slucaju uraditi brzi zero fill sa proizvodjackim utillitijem koji ce prepisati nulama prvih nekoliko stotina MB hdd-a a takodje i zadnjih, sto ce sasvim sigurno unistiti mbr.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.ptt.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(25.10.2004. u 20:05 - pre 237 meseci
Pojasni molim te. Na koji utilliti mislis.I jos nesto...sta predstavlja mbr?
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(25.10.2004. u 20:20 - pre 237 meseci
MaxBlast 3, Maxtor PowerMax 4.09 za Maxtora na primer.
Za ostale pretrazi forum ima nesto sto sam ja nekad pisao.

master boot record (MBR)

Moze i ovako:

To fix the boot sector, start the computer with a MS-DOS system disk and run the following command:
fdisk /mbr
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon A jel ti ispravan hardver?25.10.2004. u 20:39 - pre 237 meseci
Koristan linak
http://www.elitesecurity.org/tema/28730/0#202766
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Problem koji ni clean install nije uspeo da resi :(

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4334 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.