Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows se startuje sporije posle SP2

[es] :: Windows desktop :: Windows se startuje sporije posle SP2

[ Pregleda: 2952 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Turin Turambar
Ivan Jekic
Novi Beograd / Serbia

Član broj: 21396
Poruke: 199
*.scnet.yu.



Profil

icon Windows se startuje sporije posle SP222.10.2004. u 02:22 - pre 237 meseci
Sve je proslo bez problema - sve mi radi i sve je ok. Jedino je pokretanje windowsa sporo! Ako je ranije od samog pokretanja racunara pa do mogucnosti za njegovo puno funkcionisanje trebalo npr. 15sec, sada treba oko 25-30.
Dakle, skoro duplo. Narocito je spor pre i kod samog "welcome" ekrana. Da li se ovo i drugima desava i sta je uzrok sporom bootu?
Every time I rise, I see you fall.
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.netpro.co.yu.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Windows se startuje sporije posle SP222.10.2004. u 07:42 - pre 237 meseci
Treba da se osecas veoma srecnim ako ti se samo to dogadja. Ja imam mnogo vecih problema (meni se bootuje preko 15 minuta). Inace, trebalo bi da je normalno ako se nesto sporije bootuje.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Windows se startuje sporije posle SP222.10.2004. u 09:28 - pre 237 meseci
Svaka nova verzija bilo kog WinOS je sporija od prethodne.
To je normalno, ne prave oni nove verzije da nama olaksaju zivot, vec da uzmu pare za brze procesore i dodatnu memoriju.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.ptt.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Windows se startuje sporije posle SP223.10.2004. u 14:16 - pre 237 meseci
@Turin Turambar
Verovatno si ukapirao da si sa SP2 dobio i ono s***** od integrisanog firewall-a i jos neke bespotrebne tripove koji usporavaju bootovanje.Ukoliko si vec radio stopiranje service-a kod sp1, nece biti problema da znatno ubrzas bootovanje, i brzo ces ukapirati koji su novi services dodati kod sp2 u odnosu na sp1.Za dodatne nacine ubrzavanja bootovanja pretrazi ES, ali po meni je esencijalan nacin ubrzavanja podizanja sistema : disable-ovanje programa koji se podizu sa sistemom kao i stopiranje nepotrebnih servisa.Ovo ce i tebi totovic-u pomoci da ubrzas dizanje sistema...
 
Odgovor na temu

Turin Turambar
Ivan Jekic
Novi Beograd / Serbia

Član broj: 21396
Poruke: 199
*.scnet.yu.



Profil

icon Re: Windows se startuje sporije posle SP223.10.2004. u 16:33 - pre 237 meseci
Hvala na odgovorima.
Sistem sam ubrzao tako sto sam dodatno iskljucivao serviceove (kao sto je Marko rekao), a posebno preko programa Bootvis, koji je Micro$oft napravio, ali ga je sada ukinuo. Sa njim sam skresao minimum 5-10 sekundi i sada se sistem dize kao i ranije!
Every time I rise, I see you fall.
 
Odgovor na temu

BoLa
Software Developer
Sarajevo

Član broj: 7535
Poruke: 78
*.wifi-01.sa.lol.ba.



Profil

icon Re: Windows se startuje sporije posle SP223.10.2004. u 17:05 - pre 237 meseci
Meni se sistem dize negdje oko 1m i 30sec. Kao sto rece iznat neko, radi se o tome da se firewall i jos neki servisi sada podizu prije sistema. Kod mene medjutim jos se vrsi i autentifikacija na wireless network tako da tu izgubim najvise vremena.

SP1 je na primjer to radio nakon starta(dakle digne se i onda mu treba 30sec da se autentificira i potpuno proradi)

Licno, nije mi mrsko cekat tu minutu i nesto ako znam ce nakon toga sve raditi :-)

Naravno, uvjek mogu staviti racunar na hibernaiju(oko 30sec dizanje) ili na stadby(jos brze ali se cuju ventilatori).

 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows se startuje sporije posle SP2

[ Pregleda: 2952 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.