Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko AF frame i manual focus canon a95

[es] :: Digitalni fotoaparati :: pomoc oko AF frame i manual focus canon a95

[ Pregleda: 2429 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

doktor24
Nikola Trajkovic
Beograd

Član broj: 18863
Poruke: 46
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon pomoc oko AF frame i manual focus canon a9521.10.2004. u 13:14 - pre 237 meseci
pozdrav imam canon a95 od skoro a s obzirom da mi je to prvi digitalac ne snalazim se sa fokusiranjem nikako.Kako sam razumeo kad namestim AF frame na neki objekat stisnem okidac do pola cuje se zvuk, posle stisnem do kraja ali je mutna slika skroz.Probao sam i MF da namestim ali ona glupa skala kao pokazeje neke cmpotpuno je nejasna.Stelujem kao prema njoj ali s obzirom da na lcd nema nikakve promene ne znam od koje je koristi? Samo ako moze neki savet oko okidanja i fokusiranja nista specijalno od vlasnija slicnih Canon aparata.
 
Odgovor na temu

Gordon Bennett
Beograd

Član broj: 10373
Poruke: 41
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.eonsystem.com


Profil

icon Re: pomoc oko AF frame i manual focus canon a9521.10.2004. u 13:51 - pre 237 meseci
Imam A75, ali mislim da je i za a95 sve isto: kao pritisnes okidac do pola, cuje se zvuk i trebalo bi da se pojavi 1 ili vise zelenih kvadratica. Ukoliko su ti ukljucene informacije na displeju, vidi sta ti pise za duzinu ekspozicije i da li ima upozorenje da moras da drzis mirno aparat u donjem levom uglu. Uglavnom, ako je ekspozicija dugacka(duza od recimo 1/40'') postoji sansa da ces da dobijes mutne slike, ali to ce se desavati samo ako nema dovoljno svetla, jer se aparat trudi da podesi sto krace trajanje akspozicije. Takodje, nisi napisao sta si slikao, da li pokretne ili nepokretne objekte, da li koristis opticki zum ili ne, i u kojim svetlosnim uslovima slikas (danju, nocu, u zatvorenom, itd), sa blicom ili ne.Ako su nepokretni objekti na par metara daljine, obezbedi samo vise svetla i nema problema. Manuelni fokus je veoma koristan, ali kad slikas objekte za koje znas na kojoj su daljini, inace nije neophodan da bi se dobile ostre fotografije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: pomoc oko AF frame i manual focus canon a95

[ Pregleda: 2429 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.