Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

(fiskalne kase) Bar kod citac - Metrologic

[es] :: E-Poslovanje :: (fiskalne kase) Bar kod citac - Metrologic

[ Pregleda: 7753 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gygy
Dragan Grbic

Član broj: 7861
Poruke: 205
*.flashnet.co.yu.



Profil

icon (fiskalne kase) Bar kod citac - Metrologic20.10.2004. u 21:38 - pre 236 meseci
Trenutno imam Iskrinu kasu S-280 i bar kod citac Metrologic 6220.
I veliki problem!
Bar kod citac je skroz lud. Kada ga prinesem nekom artiklu on samo pisne a na displeju stoji i dalje nula. A kad bar kod unosim rucno onda mi ispise cenu. Kako da ga podesim da cita? (gledo sam onu knjizicu sa onim silnim bar kodovima al mi nesto bas nije jasno)
Unapred hvala!!!
GYGY
 
Odgovor na temu

filjo

Član broj: 17551
Poruke: 136
*.co.yu.



+1 Profil

icon Re: (fiskalne kase) Bar kod citac - Metrologic20.10.2004. u 22:48 - pre 236 meseci
Treba samo da skener prebacis na RS 232. Postupak je u principu isti za sve skenere, ali necu da garantujem da ce da proradi. Probaj sledeci postupak:

Na pocetku knjizice (a trebalo bi i na kraju) nadji bar kod ispog kojeg pise nesto kao Program/Exit, prevuci skener preko njega i trepalo bi da se nadjes u modu za programiranje.
Zatim u knjizici nadji kod ispod kojeg pise nesto tipa prebacivanje na RS 232(obicno je to pri pocetku knjige), prevuci skener preko njega, i na kraju opet preko Program/Exit. Trebalo bi da se cuju neki zvuci 2-3 koja signaliziraju da je naredba primljena. Probaj sad skener,trebao bi da radi.


Ako nece onda bi jos trebalo da usaglasis komunikaciju skener-kasa ovako:
Predjes preko Program/Exit, nadjes u knjizici podesavanje RS 232 porta, a u okviru njega prevlacis redom: 4800 bps, data bits 8, stop bit 1, parity None. Znaci prevlacis preko 4 koda jedan po jedan, redosled nije bitan.
Na kraju ponovo Program/Exit i to je to.

Ovo pisem po secanju i ne znam kako izgleda knjizica, mozda se malo razlikuje od gore navedenog.


 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: (fiskalne kase) Bar kod citac - Metrologic

[ Pregleda: 7753 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.