Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

star up problem

[es] :: Windows desktop :: star up problem

[ Pregleda: 3485 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goran.lj
Ljubic Goran

Član broj: 2989
Poruke: 33
*.ptt.yu



Profil

icon star up problem21.03.2002. u 14:44 - pre 269 meseci
Zdravo!
Imam ME i veliki problem.Naime prilikom defragmentacije ili scan disk-a ove dve stvari su onemogucene.Kad pocnu da rade.Oni otprilike stignu do 4% i onda non stop vrte od pocetka.Isao sam na msconfig i start up i poiskljucivao neke programe.Ima ih mali milion.Da li postoji mogucnost da neke i potpuno izbrisem.Posle otprilike 2 meseca rada primetio sam da kompjuter postepeno pocinje da sporije radi.Pitanje.Da li je problem u ovom start up-u koji sam podesio.Hvala
 
Odgovor na temu

Vertygo
Freelance.
Bg

Član broj: 2232
Poruke: 578
*.drenik.net

ICQ: 140494649


Profil

icon Re: star up problem22.03.2002. u 19:57 - pre 268 meseci
U startup nemoj stavljati neke velike programe jer usporuju ceo kompjuter.Potrudi se da ti veci deo resursa bude slobodan.
Takodje pri skidanju nekog programa/igre sa kompjutera potrudi se da uvek uradis uninstall (znaci ne delete) jer ti vremenom fajlovi programa ,koje npr si izbrisao sa kompjutera , u registry-ju usporavaju racunar
 
Odgovor na temu

goran.lj
Ljubic Goran

Član broj: 2989
Poruke: 33
*.ptt.yu



Profil

icon Re: star up problem23.03.2002. u 00:41 - pre 268 meseci
Ja sam neke programe poiskljucivao i sada mi dugme u tab General stoji na Selective start up,a ne na Normal sart up.Da li je to preporucljivo.Koje mi programe predlazes da iskljucim.Oni su sledeci:TClockEx,ctfmon.exe,ScanRegistry,System Tray,MBM 5(progrma za merenje temperature na CPU-u),Load Power Profile,Task Monitor,PCHealth,Eac_Download,PersFw(To je FireWall-Tiny Personal FireWall),Sheduling Agent,MOShearch,*StateMgr,EDLoader,Microsoft Office start-up,Kaspersky Anti-Virus Monitor i najzad na kraju Adobe Gamma Loader.exe.Koje mi preporucujes da iskljucim ili izbrisem.Hvala
 
Odgovor na temu

Vertygo
Freelance.
Bg

Član broj: 2232
Poruke: 578
*.drenik.net

ICQ: 140494649


Profil

icon Re: star up problem23.03.2002. u 01:23 - pre 268 meseci
Sam odluci sta ces izbaciti ako te brzina kompjutera ne zadovoljava.
Eto npr osim ako nemas 24/7 vezu ka internetu ne treba ti uvek firewall sa paljenjem kompjutera.Njega uvek mozes da ukljucis pre/po odlasku na internet...

Nemoj da brises nijedan od tih programa ako ti trebaju - nisam to rekao, vec ako ikada budes prestao da koristis neki program nemoj ga deletovati vec uninstallirati zbog registara...

Takodje ja sa vremena na vreme praktikujem formatiranje diska...
 
Odgovor na temu

goran.lj
Ljubic Goran

Član broj: 2989
Poruke: 33
*.ptt.yu



Profil

icon Re: star up problem23.03.2002. u 10:21 - pre 268 meseci
sad jedno malo glupo pitanje.Kako izvrsiti formatiranje diska?Hvala
 
Odgovor na temu

FireBallKiller
Nemanja Obradovich
Loznica

Član broj: 815
Poruke: 303
*.verat.net

ICQ: 130325416


Profil

icon Re: star up problem23.03.2002. u 10:52 - pre 268 meseci
Napravi sistemsku disketu, u biosu ukljuci opciju BOOT from flopy (ili neshto slicno), pri podizanju pritisni f8 i izaberi command promt only, kucaj format C: (ili vec ime drajva i pozdravi se sa svim podatcima na tom drajvu.
NAPOMENA ukoliko zelish formatirati neki drajv, predji na neki drugi i kucaj FORMAT imedrajva:
 
Odgovor na temu

goran.lj
Ljubic Goran

Član broj: 2989
Poruke: 33
*.ptt.yu



Profil

icon Re: star up problem23.03.2002. u 18:25 - pre 268 meseci
Hvala na ovome.Samo jos jedno pitanje na koje mi nisi odgovorio.Da li je preporucljivo da kad otvorim "msconfig" preporucljivo da ostane u kartici General
na opciji Selective start up ili je potrebno prebaciti na Normal start up-load all device drivers and software?Jos jednom hvala
 
Odgovor na temu

Vertygo
Freelance.
Bg

Član broj: 2232
Poruke: 578
*.drenik.net

ICQ: 140494649


Profil

icon Re: star up problem23.03.2002. u 23:42 - pre 268 meseci
Meni je ukljuceno Selective startup.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: star up problem

[ Pregleda: 3485 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.