Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kreiranje web stranice bez kodova

[es] :: Web dizajn i CSS :: kreiranje web stranice bez kodova

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10375 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: kreiranje web stranice bez kodova25.10.2004. u 23:32 - pre 237 meseci
Citat:
Priznajem - grafiku za sajt ne radim u notepad-u...


nemoguće, ja sam mislio da svi koriste notepad za grafiku .)

iskreno ja se divim osobi koja ima strpljenja da u notepadu napravi nešto što estetski podseća na internet stranicu...

ja kao text editor koristim dww/code view.
FBzP
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: kreiranje web stranice bez kodova25.10.2004. u 23:46 - pre 237 meseci
Citat:
Ni ten ichi ryu: nemoguće, ja sam mislio da svi koriste notepad za grafiku .)


Nameravao sam, ali nisam znao šta da kucam dalje od "GIF89"...

Citat:
iskreno ja se divim osobi koja ima strpljenja da u notepadu napravi nešto što estetski podseća na internet stranicu...


Hvala. Mada, nikako ne podseća na prosečnu Internet stranicu - mnogo je bolja od onih pravljenih u raznim FrontPage-ovoma i kojekakvim programima. A većina stranica jeste napravljena u takvim programima...

Citat:
ja kao text editor koristim dww/code view.


Super. Mislim da sam to jednom probao, ali nije to to.......

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.mobtel.com.

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: kreiranje web stranice bez kodova26.10.2004. u 00:47 - pre 237 meseci
UlraEdit ... mada je i zend rula .. :D


ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

zerostyle
Damir Basic
INTERNET KLUB EXTREME

Član broj: 10633
Poruke: 260
195.222.35.*



Profil

icon Re: kreiranje web stranice bez kodova26.10.2004. u 19:57 - pre 237 meseci
Stvarno ne znam zasto bi bila stranice kreirane u notepadu i npr u fontpage-u trebale imat razliku. Ja tu nevidim razliku s tim da u font pageu imam malo lijepse uredjeno sucelje i nastimano bas kako meni odgovara. Nije bitno kakav program koristis , dal bio notepad ili frontpage. Ja licno koristim Front Page , i sve tabele lijepo uradim a onda idem na HTML view pa sredim taj kod malo, e onda predjem na pisanje skriptnog koda. Sve u svemi zasto da se patimo s notepadom i pravimo razliku. Glavno je da covjek ima opce znanje, tj poznavanje HTML-a e onda naravno za slozenije aplikacije neki od skriptnih jezika poput ASP-a ili PHP-a, ja licno radim pod windows okruzenjem, znaci da sam opredjeljen 100 % na asp i sve u frontpageu uradi sto se tice koda u HTML pogledu, u designers pogledu uradim celije, u adobeu sve grafike, slike i te zajebancije i sve to slozim kao lego kockice. Mnogi govore o kvalitetu macromedia proizvoda ali DW se meni nesvidja, a usto isti posao cu uraditi u FP kao i u DW. Bitno je znanje.

Zamislimo samo da trebamo doci sto prije do Londona, ispred kuce nam stoji na usluzi Vespa, i Taxi da nas odvuce na aerodrom, Ta vespa je Notepad, a Taxi je Front Page koji nas vuce na aerodrom gdje upadamo u avion i za tren posla eto nas, taj avion je koristenje photoshopa, i naravno skriptnog jezika. S cim prije dodjemo i cemu ce s eljudi vise smijat, naravno onaj nece ni za 6 godina doci s vespom, a usto je smjesno. ociti primjer. :)
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: kreiranje web stranice bez kodova26.10.2004. u 20:08 - pre 237 meseci
Možda je tebi lakše raditi posao tako što ćeš prvo praviti razne tabele i sl. iz fronta i onda popravljati gomilu grešaka koje F***Page napravi, ali meni je daleko lakše jednostavno napisati HTML kod bez potrebe za paćenjem sa takvim programima.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.fastres.net.

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: kreiranje web stranice bez kodova26.10.2004. u 21:47 - pre 237 meseci
ako se ne varam Nevene ovo je tvoje
http://www.ptt.yu/korisnici/n/p/npintaric/

a kakve to ima veze sa "dizajnom"
ovo izgleda ko da je neko pisao u notepadu
... ne, izgleda ko da gledam sa notepadom a ne browserom ....

Citat:
Priče o kodiranju u notepadu predstavljaju diletantsko kurčenje....



e a da se koristi neki editor mozda bis i stavio doctype ili nebis koristio zastarjele tagove ... charset?
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: kreiranje web stranice bez kodova26.10.2004. u 23:54 - pre 237 meseci
Pogledaj moj zadnji post u guestbook-u i pogledaj kad je taj sajt napravljen...
Šta misliš zašto ga nisam linkovao sa ovog nick-a na [es]-u?
Mada, znao sam da će neko pre ili kasnije naići na taj sajt i iskoristiti ga na ovaj ili onaj način protiv mene. Sva sreća pa niko nije našao pametan način da to iskoristi...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.fastres.net.

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: kreiranje web stranice bez kodova27.10.2004. u 02:06 - pre 237 meseci
pa pise imam 19godina buduci da si rodjen 85'te taj site je napravljen ove godine ... mozda sam u krivu i brzo ucis (u par mjeseci) nisam ga izvukao protiv tebe osobno vec protiv tvrdnji o notepadu
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: kreiranje web stranice bez kodova27.10.2004. u 02:12 - pre 237 meseci
Hmmm možeš li mi reći gde piše na sajtu da imam 19 godina? Sajt je započet 2000. godine (koncept je ostao nepromenjen od tada), a zadnji update je bio u aprilu 2003. Optimizacija koda nije vršena. Jesi pogledao u guestbook da vidiš šta ja kažem o svom sajtu, kao i link ka novom sajtu (koji još neće biti dovršen neko vreme) koji je takođe napravljen u Notepad "klonu"?

Inače, kako si došao do sajta? Kucao si "byteflush" u Google??

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.mobtel.com.

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: kreiranje web stranice bez kodova27.10.2004. u 06:46 - pre 237 meseci
Citat:
zerostyle: Stvarno ne znam zasto bi bila stranice kreirane u notepadu i npr u fontpage-u trebale imat razliku. Ja tu nevidim razliku s tim da u font pageu imam malo lijepse uredjeno sucelje i nastimano bas kako meni odgovara. Nije bitno kakav program koristis , dal bio notepad ili frontpage. Ja licno koristim Front Page , i sve tabele lijepo uradim a onda idem na HTML view pa sredim taj kod malo, e onda predjem na pisanje skriptnog koda. Sve u svemi zasto da se patimo s notepadom i pravimo razliku. Glavno je da covjek ima opce znanje, tj poznavanje HTML-a e onda naravno za slozenije aplikacije neki od skriptnih jezika poput ASP-a ili PHP-a, ja licno radim pod windows okruzenjem, znaci da sam opredjeljen 100 % na asp i sve u frontpageu uradi sto se tice koda u HTML pogledu, u designers pogledu uradim celije, u adobeu sve grafike, slike i te zajebancije i sve to slozim kao lego kockice. Mnogi govore o kvalitetu macromedia proizvoda ali DW se meni nesvidja, a usto isti posao cu uraditi u FP kao i u DW.
Bitno je znanje.

Zamislimo samo da trebamo doci sto prije do Londona, ispred kuce nam stoji na usluzi Vespa, i Taxi da nas odvuce na aerodrom, Ta vespa je Notepad, a Taxi je Front Page koji nas vuce na aerodrom gdje upadamo u avion i za tren posla eto nas, taj avion je koristenje photoshopa, i naravno skriptnog jezika. S cim prije dodjemo i cemu ce s eljudi vise smijat, naravno onaj nece ni za 6 godina doci s vespom, a usto je smjesno. ociti primjer. :)


Pazi ,znaci ... nisi svestan kolko si ovde rekao kontradiktornih stvari ....
Front Page je etalon za los kod ..ako vec radis u ASP,ASPX-u ... ili ostalim .NET resenjima .. onda radi u Visual Studio.NET i cao ..a nemoj ovde da nam prosipas filozofiju kako je front page odlican .. jer svako ,ali svako kog god pitas (naravno da se ne bavi webom od juce) reci ce ti Front Page etalon za odvratne stvari ....

Najbolja komparacija bi bila .... ocemo da idemo do aerodroma pocepanih patika ili rolsom ... nisam pobornik DW-a kao neko resenje ...ali je za dizajn i "za slaganje lego kockica " je odlican ... tako da ili menjaj stav ili cuti ....


ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: kreiranje web stranice bez kodova28.10.2004. u 10:58 - pre 237 meseci
Lock. Dalje na http://www.elitesecurity.org/tema/75219
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: kreiranje web stranice bez kodova

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10375 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.