Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ucitavanje eksternog filma u *.swf animaciju

[es] :: Flash :: Ucitavanje eksternog filma u *.swf animaciju

[ Pregleda: 2356 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blzz
mostar

Član broj: 36745
Poruke: 110
212.39.108.*

Sajt: www.chunoslav.tk


Profil

icon Ucitavanje eksternog filma u *.swf animaciju10.10.2004. u 19:36 - pre 236 meseci
Pravim sajt koji ce biti potpuno u flashu.
Na sceni imam male kvadratice na koje se klikne da bi se doslo do sadrzaja.Kada se klikne na njih oni se povećaju i u njima bi se trebao otvoriti eksterni *.swf film.
Zu dolazim do problema.Ja bih htio kada mi se ucita eksterni film da ima oblik movieclipa u kojeg se ucitava.Ja sam uspio napraviti da se ucita eksterni swf film ali mi nikako nema oblik zadanog movie clipa (movie clip je kao kvadrat ali malo nakrivljen na stranu i zaboljen) nego se ucita pri rubu movieclipa koji sam zadao.

Molio bih vas ako ikako mozete da mi pomognete da mi eksterni film ima tocno onakav oblik kakav ima movieclip koji ga ucitava.

Code:
Action Script:
ovo je kod od frame-a u kojem mi se nalazi prostor za ucitavanje filma jer prije tog frame-a ima malo intra{
stop();
_root.novosti.novosti_prostor.loadMovie("swf/sat.swf");
}



 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
195.178.55.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Ucitavanje eksternog filma u *.swf animaciju11.10.2004. u 11:31 - pre 236 meseci
pogledaj fajl uz poruku.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

blzz
mostar

Član broj: 36745
Poruke: 110
212.39.113.*

Sajt: www.chunoslav.tk


Profil

icon Re: Ucitavanje eksternog filma u *.swf animaciju11.10.2004. u 18:38 - pre 236 meseci
Pogresno si me shvatio

Evo ti link za moju animacije i pogledaj malo. Imaju dva kvadratica i oni se pretvore u velike kvadratice.Tada veliki kvadratic koji je zakrivljen (koristio sam distort tool da izgleda malo lijepse ) bi trebao u ucitati film a da ucitani film ima isti oblik kao i kvadrat koji ga ucitava.U mom slicaju ucitani film nikako nije zakrivljen nego normalan. Pomozi mi kada pogledas file:

http://www.geocities.com/blazzer1119/index.zip

[mod]noviKorisnik: okani se "njonjonjo", molim[/mod]
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
195.178.55.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Ucitavanje eksternog filma u *.swf animaciju12.10.2004. u 07:20 - pre 236 meseci
Koliko znam, većina transformacija oblika moguća je jedino u dizajn modu. To se konkretno odnosi i na distorziju.

Ono što može da se menja u realnom vremenu putem skripta su rotacija, pozicija i veličina objekta. Oblik je takođe moguće maskirati, kao u mom primeru. I to je to.
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Ucitavanje eksternog filma u *.swf animaciju

[ Pregleda: 2356 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.