Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poteban pomoc oko diplomskog

[es] :: Security :: Poteban pomoc oko diplomskog

[ Pregleda: 3213 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Manki
Novi Sad

Član broj: 17263
Poruke: 34
*.113.EUnet.yu



Profil

icon Poteban pomoc oko diplomskog08.10.2004. u 22:04 - pre 237 meseci
Pozdrav

Da neduzim mnogo, rec je o diplomskom sa temom zastita racunarskih mreza
E sad, ja nesto posebno nisam upoznat sa zastitom mreza, znam neke stvari tipa sta su virusi,crvi......DDOS napadi itd., koriscenje AV,firewall-a ...
Tema je uopstena, znaci razni OS, LAN,WAN....
Znam da to deluje isuvise veliko ali sta da se radi

Zamolio bih sve prisutne da ukoliko imaju neke e-book, skripte bilo sta sto bi mi pomoglo u pisanju ovog diplomskog da mi se jave na forumu ili privatno nije bitno

Ujedno bih zamolio, ukoliko neko zna neku dobru knjigu ( na srpskom ili eng.) o sigurnosrti koja se moze kupiti kod nas, da mi predlozi ili neki link, sve je dobro doslo

Hvala
Toliko od mene
Pozdrav
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Poteban pomoc oko diplomskog08.10.2004. u 22:50 - pre 237 meseci
Pročešljaj ES malo pa ćeš naći jedno 2000 linkova prema takvim stvarima. Takođe moj savjet je da proguglaš malo po carnetu tamo možeš da nađeš dosta korisnih stvari na stranicama njihovih studenata. Ima jedan momak ovda po ESu bavi se sličnim stvarima pa valjda će se javiti sa par linkova.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Poteban pomoc oko diplomskog09.10.2004. u 03:00 - pre 237 meseci
Citat:
Manki:
Da neduzim mnogo, rec je o diplomskom sa temom zastita racunarskih mreza
E sad, ja nesto posebno nisam upoznat sa zastitom mreza, znam neke stvari tipa sta su virusi,crvi......DDOS napadi itd., koriscenje AV,firewall-a ...


Ne bih da kvarim trip, ali zar nije ideja diplomskog rada da se da barem neki novi doprinos nekoj temi (makar novi pogled na postojeće stanje stvari), a to opet podrazumeva da je autor barem solidno upoznat sa oblašću pre nego što počne da piše, u suprotnom će to verovatno biti na nivou jednog srednjoškolskog maturskog rada, tj. kompilacija nekoliko tekstova iz oblasti koju ni sam autor nije ozbiljno prostudirao. Pritom je pomenuta tema zaista preširoka.

Na kojoj si školi/fakultetu, intrigira me?
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Manki
Novi Sad

Član broj: 17263
Poruke: 34
*.234.eunet.yu.



Profil

icon Re: Poteban pomoc oko diplomskog09.10.2004. u 20:50 - pre 237 meseci
Citat:
random: Ne bih da kvarim trip, ali zar nije ideja diplomskog rada da se da barem neki novi doprinos nekoj temi (makar novi pogled na postojeće stanje stvari), a to opet podrazumeva da je autor barem solidno upoznat sa oblašću pre nego što počne da piše, u suprotnom će to verovatno biti na nivou jednog srednjoškolskog maturskog rada, tj. kompilacija nekoliko tekstova iz oblasti koju ni sam autor nije ozbiljno prostudirao. Pritom je pomenuta tema zaista preširoka.

Na kojoj si školi/fakultetu, intrigira me?


Slazem se sa tobom, ali ni na jednom predmetu na visoj za vreme mog studiranja nije bilo reci o zastiti mreza niti se neki ispit bavi ovom problematikom pa sam se iz tog razloga odlucio na ovu temu

Sto se tice nekog iskustva, nisam imao prilike da ga steknem, pa ce se diplomski odnosti uglavnom na teoriju, jer bi bilo neozbiljno da na osnovu teoretskog znanja donosim zakljucke i stavove, jer tema je suvise ozbiljna i velika
Ja ti na to gledam kao na nesto sto me trenutno interesuje i hocu da skupim sto vise informacija pa onda cu videti koliko je moguce uopste pisati o tome i dali mogu da napisem nesto kvalitetno
Ukoliko ne pronadjem dovoljno inf. o temi verovatno cu odustati i uzeti neku drugu temu ili napraviti jedan dokument koji ce pomoci nekim drugim ljudima da se na pocetku studiranja upoznaju sa zastitom mreza pa kad pocnu razmisljati o temi za diplomski naprave nesto izuzetno dobro

Ja sam ti na VETS-u smer RT na kojem imas jednog profesora (po mom misljenju) sa kojim bi mogao da razgovaram o toj temi a to je Pleki, i planiram da se konsultujem sa njim ali moram malo da se pripremim pa mi i iz tog razloga treba sto vise inf. o pomenutoj temi

Nadam se da sam uspeo objasniti moja razmisljanja u vezi ovog diplomskog
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Poteban pomoc oko diplomskog

[ Pregleda: 3213 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.