Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL filtter + vise telefona?

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL filtter + vise telefona?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10248 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?07.10.2004. u 10:45 - pre 237 meseci
@srbaja: I jedno i drugo smeta. Kad podigneš slušalicu na nefiltriranoj liniji na kojoj je uspostavljena ADSL veza, čuje se "šuštanje", slično onom kao kod modema. Podignuta slušalica, opet slično kao kod modema, može, ali ne mora da prekine ADSL vezu (recimo, meni sa Cisco 827 ruterom uredno prekine, dok recimo Zyxel ni ne primeti da se išta desilo). Stavljanjem filtera, oba ova problema nestaju.

Marko.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 16:22 - pre 233 meseci
Stara tema, noviji pogled na isto.

Zvao sam Telekom, kazu da za moj broj POSTOJE tehnicki uslovi. OK. Izabrao sam i provajdera (Verat) koji ne daje modem. Opet OK. Trazeci modem na netu i razmisljajuci kako cu to povezati, shvatio sam da imam sledeci problem:

- ako ugradim spliter pre svih telefona (imam 3 prikljucka u stanu, znaci 6 zica u dozni) to bi znacilo da treba da ugradim jos 2 dodatne zice za ADSL modem, do PC-a, sto mi je fizicki vrlo komplikovano i nezgodno; ako odvojim jedan prikljucak (2 zice) u onoj dozni, samo za PC, onda znaci da tu nemam telefon i da PC moze da bude samo na tom mestu - sve zajedno je neprihvatljivo

1. Kako funkcionise ADSL modem po tom pitanju - da li je za njega obavezno da ima spliter izmedju njega i centrale? Recimo, teoriski slucaj da nemam ni jedan telefon u stanu, da li bih onda mogao ADSL modem da ukljucim direktno na telefonsku uticnicu?

2. Ako je to moguce i imam jedan telefon, da li je dovoljno da samo tom telefonu obezbedim filter (kao na slici) pa da telefon i ADSL modem rade normalno?

3. Ako ne mogu da nabavim filter, da li je moguce spliter koristiti kao filter kod telefona, tako da mu je izlaz za ADSL modem prazan, slobodan?

Negde sam video da uz ADSL modeme dolaze i dva filtera, ali mislim da je to bilo za Englesku, sto mi nije garancija da to funkcionise i ovde (na stranu sto nasi prodavci tu varijantu mozda nemaju za sada jer se stalno govori o spliterima).
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.17.eunet.yu.



Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 16:29 - pre 233 meseci
Njabolje ti je da primenish resenje kao sa slike, tako cu barem ja da uradim.Naime, treba razlikovati Splitter i Filter.Filter ima funkciju kacenja na uticnicu na mestima gde ima vise telefona.Mada, dok ne nabavis filter mozes Splitter staviti damo gde ti je telefon, a ADSL moem staviti direkto na uticnicu.U sv. slucaju raspitaj se josh malo.
Koliko je meni za sada poznato josh uvek nema Filtera kod nas, ali verujem da ce se pojaviti.Ako ti se pak zuti potrazi ga i kupi sa NET-a.Ima ga i www.amazon.com
Na prilozenoj slici imate kako izgleda Filter.


[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 29.01.2005. u 19:11 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 16:46 - pre 233 meseci
vuki68 hvala za odgovor. Nadam se takodje da ce se filteri pojaviti, jer ako smo vec ovde dvojica sa istim problemom ubedjen sam da ce ih biti jos. A problem mi se cini prilicno veliki za one koji imaju vise telefonskih prikljucaka. Idealno bi bilo da moze nesto "kontra" - da samo ADSL modem ima neki svoj filter a da za telefone ne treba, ali izgleda da to ne moze tako.



Filter na tvojoj slici je varijanta onoga iz markom-ove poruke od 06.10.2004. u 19:12

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 29.01.2005. u 17:54 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 29.01.2005. u 17:55 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 16:53 - pre 233 meseci
Ja sam sebi Filte vec kupio sa E-bay :))))
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 16:58 - pre 233 meseci
Tu se ja bojim da opet ne bude ono - "Nije za nase linije, nije po nasim standardima" i slicno. U prilog toj tvrdnji je i beskonacan spisak proizvoda na sajtovima kompanija koje prave te stvari. Nekom prilikom sam bas trazio spliter, da uopste vidim sta je i kao izgleda - ima ih bezbroj varijatni.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 17:14 - pre 233 meseci
Pa procitas specifikaciju pa vidish, zar ne?!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 18:40 - pre 233 meseci
Citat:
vuki68: Pa procitas specifikaciju pa vidish, zar ne?!

Ipak mi se cini lakse da nasi prodavci to nabave, pa da kupim od njih. Sumnjam da sam sposoban da razumem sve te tipove i standarde i porucim napamet. Vidi primer koliko ih ima http://www.atechtpe.com.tw/splitter.htm
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.vdial.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 18:52 - pre 233 meseci
Jedno pitanje... Da li ADSL signal moze da ide kroz "obicni" telefonski kabl ili spliter mora da se instalira odmah na izlazu iz zida? (pitam zbog precnika zica koji je kod "kucnog" kabl-a manji)
 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 18:55 - pre 233 meseci
Brale, postoji ITU standard (ITU G.992.1 (G.dmt), ITU G.992.2 (G.lite) + Ako je Rj11 konektor, radi kod nas 100%.(istina postoji U.K rj11 sada ali lako se to prepoyna.
ITU je standard compatibile World Wide
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 19:04 - pre 233 meseci
Citat:
vuki68:ITU je standard compatibile World Wide

Jeste, jeste, sve je to lepo i fino, ali mi kupimo u nasoj prodavnci sijalicu u roze kutiji (nije vazan proizvodjac), zasrafimo - NE svetli, kupimo od drugog proizvojdaca, u plavoj kutiji, svetli! A sijalice prave vec 3 veka valjda, pa jos nisu kako treba. :-)

Citat:
boki: Jedno pitanje... Da li ADSL signal moze da ide kroz "obicni" telefonski kabl ili spliter mora da se instalira odmah na izlazu iz zida? (pitam zbog precnika zica koji je kod "kucnog" kabl-a manji)

Nisam nesto primetio da je su zice na kucnom kablu manjeg precnika - kod mene do stana dolazi ona starinska plavo-bela, upletena a i po stanu je ista takva razvedena. Osim toga, i da stavis spliter odmah na ulazu, opet ces od njega prema PC-u voditi taj "kucni" kabl. Valjda je isto.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.vdial.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 19:19 - pre 233 meseci
Problem je sto od uticnice ide kabl do NT-a (ISDN) u moju sobu (gde je komp) pa se kroz isti kabl (cetvorozilni) vraca signal za telefon.

Ukoliko spliter budem morao da stavim na zid moracu da stavljam sestozilni (UTP)....
 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 19:54 - pre 233 meseci
ADSL Spliter se stavlja na mestu gde ti je zica koja iz NT ide u zid.(NT se iskljuci iz zida, stavi se splitter iz splitera jedan kabel ide u uticnicu u zidu, u spliter se takodje utakne kabel iz NT, kao i u modem.
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.vdial.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 20:17 - pre 233 meseci
Da, pa?

Pitanje je jasno: Da li ja spliter mogu da stavim u sobu ili moram na izlaz iz zida ? (precnik kabla koji ide iz sobe do zida je manji od onog kodi ide iz zida a znam da je za ADSL vazan precnik zice)
 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 20:28 - pre 233 meseci
O kakvom ti precniku zice govoris, precnik zice je standardan.U pitanju je isti tip zice koji ti ide od telefona do zidne utiznice, ili od NT do telefona.
E sad, mozes ti spliter staviti gde hoces, pa cak i u tvoju sobu gde ti je PC.Iz Splitera onda vuces 3, 5, 10.... metara zice do zidne uticnice.Iz splitera takodje jedan kabel ide u modem, a iz moema Rj45 ili usb u PC
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.vdial.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 20:41 - pre 233 meseci
Citat:
vuki68:
O kakvom ti precniku zice govoris, precnik zice je standardan.U pitanju je isti tip zice koji ti ide od telefona do zidne utiznice, ili od NT do telefona.


Precnik kabla kojim se telefon razvodi po kuci je manji od onoga kojim telefon "dolazi iz zida"... Pitanje je da li to moze smetati ADSL signalu. Veoma prosto...

 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 20:47 - pre 233 meseci
Precnik kabla kojim se razvodi ADSL do splitera , pa iz splitera u uticnicu u zidu je istoveratn onom koji dobijes uz svaki telefon ili modem koji kupis.Kabel sa ugradjenim rj11 konektorom.
Kapiras sada?
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.vdial.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 21:28 - pre 233 meseci
Citat:
Precnik kabla kojim se razvodi ADSL do splitera , pa iz splitera u uticnicu u zidu je istoveratn onom koji dobijes uz svaki telefon ili modem koji kupis.Kabel sa ugradjenim rj11 konektorom.


E majke mi ima da me nateras da razvalim doznu da ti slikam da kabl koji dolazi iz zida NIJE ISTOG PRECNIKA KAO KABL ZA INSTALACIJE....
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 22:15 - pre 233 meseci
Citat:
boki: (precnik kabla koji ide iz sobe do zida je manji od onog kodi ide iz zida a znam da je za ADSL vazan precnik zice)


Bitan je prečnik samo u slučaju da imaš zaista veeliku kuću ;)

Save time... see it my way.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.vdial.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: ADSL filtter + vise telefona?29.01.2005. u 22:54 - pre 233 meseci
Znaci moze :)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL filtter + vise telefona?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10248 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.