Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AT&T Tests Linux to Replace Microsoft's Windows on 70,000 PCs

[es] :: Advocacy :: AT&T Tests Linux to Replace Microsoft's Windows on 70,000 PCs

[ Pregleda: 2813 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.smdesign.co.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon AT&T Tests Linux to Replace Microsoft's Windows on 70,000 PCs06.10.2004. u 11:22 - pre 237 meseci
EEE, ode nam jadan mali voljeni windows

http://quote.bloomberg.com/app...=10000103&sid=aZ2JnBlm5tOs
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: AT&T Tests Linux to Replace Microsoft's Windows on 70,000 PCs06.10.2004. u 13:42 - pre 237 meseci
Pala su mi u oci dva detalja:

"...cene akcija MS-a su preterane... jer ... prilikom prodaje svakog Windows PC-a zarada je 80%." O tome sam par puta govorio - covek je naso, pa zaso - svi u kapitalizmu (a i inace :-) ) rade da bi nesto zaradili, ali izgleda da niko "nije" toliko vredan kao Bil Gejts! To nema veze sa zivotom, ali DO SADA su okolnosti bile takve. Mnogi medju nama to znaju i iz sopstvenog iskustva - u Beogradu, Nisu, Kragujevcu si "vredan" taman toliko da ti je plata 100 - 200$, onda sednes u avion i hop - preko noci si "vredan" 2-3000$!

Drugo je tvrdnja da mnogi nece prelaziti na Linux jer je obuka za rad na Linuxu skupa. To je opet realna cinjenica, koja ce se smanjivati svakog dana, jer ce sve vise ljudi znati da radi na Linuxu i bez neke posebne obuke u firmi, jer se Linux ipak siri.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: AT&T Tests Linux to Replace Microsoft's Windows on 70,000 PCs06.10.2004. u 13:44 - pre 237 meseci
Ko o čemu, Linuxovci o "biće biće".. evo ista vest, da vidimo.. Inače, ne da dosađujete sa pričama o tome kako je mali Pera tamo negde instalirao Linux, nego sad dosađujete i sa pričama kako je mali Žika samo pomenuo Linux.. misssim...

http://news.com.com/AT38T+look...16_3-5397748.html?tag=nefd.top

...
Most likely, AT&T will stick with Windows, because Microsoft is addressing many of problems associated with its desktop software, including security flaws that leave it particularly vulnerable to viruses, Dickman said.
...
AT&T is not actively seeking to replace Windows, Dickman said.
...


Sa druge strane, vest koja neće obići naslovne strane, a posao gotov:

Ballmer briefly talked about a recent migration by the Port of Rotterdam from a mixed platform of Linux, Unix and Oracle servers to an all-Windows network. "Now, that's the kind of migration I like," he added, drawing laughter from the room.

http://news.com.com/Ballmer+se...100-1016_3-5397291.html?tag=nl
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: AT&T Tests Linux to Replace Microsoft's Windows on 70,000 PCs06.10.2004. u 15:30 - pre 237 meseci
Citat:
degojs:AT&T is not actively seeking to replace Windows, Dickman said.
AT&T is not actively seeking to replace Windows, Dickman said. But the company's decision to thoroughly evaluate Mac OS X and Linux, along with Windows, for widespread corporate use underscores the improvements in Windows alternatives.
Citat:
degojs:Most likely, AT&T will stick with Windows, because Microsoft is addressing many of problems associated with its desktop software, including security flaws that leave it particularly vulnerable to viruses, Dickman said.
Most likely, AT&T will stick with Windows, because Microsoft is addressing many of problems associated with its desktop software, including security flaws that leave it particularly vulnerable to viruses, Dickman said. But increasingly, corporate customers have more choices for desktop software, he noted.

Sadasnje vreme, degojs, nista 'bice, bice'. Neke stvari vec jesu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: AT&T Tests Linux to Replace Microsoft's Windows on 70,000 PCs06.10.2004. u 16:12 - pre 237 meseci
Pa pazi, naslov teme je kao da AT&T testira Linux da zameni Windows, meni zvuči kao da je već odlučeno, a nekako mi to ne izgleda tako čitajući. Čak kažu da će verovatno ostati uz Windows.

Kako reče DT, kompanije sada često koriste Linux jednostavno da bi prisilile MS da spusti cenu. Svakako, to je dobra stvar. Mislim da je to ovde očigledno: kao, gledamo mi i Linux i MacOS X (ma jeste, da neće možda da menjaju i hardver na tih 70,000 desktop računara?) ali ostajemo uz Windows. Ipak, da znate, ako ne spustite cenu, imamo mi i druge opcije.. bla, bla.. Naravno, ljudi bi bili blesavi da ne iskoriste ovu mogućnost pritiska na MS.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: AT&T Tests Linux to Replace Microsoft's Windows on 70,000 PCs

[ Pregleda: 2813 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.